Skocz do zawartości

[M47N] Wyrobione śruby Imbus przy odmie.


timas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pewien problem, otóż czasem zdarza się podymić mojej bunii. :oops:

Poczytałem trochę na ten temat i wyczytałem, iż problem może tkwić w odmie(nie wymieniałem od zakupu), a dokładniej filtrze(reszta wydaje się być w porządku, wszystkie filtry wymienione - tutaj także proszę wszelkie sugestie).

Tak więc kupiłem, wziąłem się za wymianę, ale niestety tutaj napotkał mnie dość mały/duży problem. :mad2:

Otóż przy próbie odkręcenia górnej śruby na filtrze okazało się, że jest ona wyrobiona - po włożeniu klucza kręci się w koło. :duh:

I tutaj się pojawia pytanie co zrobić z tym fantem?

Próbowałem odkręcić torxem - nic nie dało.

Myślałem także, żeby po prostu zbić główkę, wyciągnąć odmę, a następnie odkręcić resztę śruby kombinerkami (wpadł taki pomysł ponieważ zauważyłem, że pomiędzy śrubą, a miejscem gdzie jest wkręcana jest plastik, więc w przypadku zbicia główki - wyciągnę plastik, a część śruby nadal będzie wystawać).

Jednak nie chciałbym ryzykować dlatego piszę tutaj....

Za wszelkie sugestie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem najprostszy sposób sruba z gwintem

gwint.jpg

wbić ją w imbusa gwint się dopasuje do otworu imbusa i się odkręci

imbus.jpg

przy odmie nie ma aż tak dużej siły dokręcania ,tym sposobem odkręcałem bardziej dokręcone sruby .i przy wbiciu sruba

się zruszy i łatwiej się odkręci .Zawsze możesz wziąść dużego flexa i naciąć srube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przy wykręceniu torxa przy zaworze DISA w M54 i nawierciłem torksa wiertłem i wykrętakiem go wykręciłem.

Dostęp był kijowy, więc dodatkowo musiałem skombinować kątowy borkop do wiertarki.

Nie wiem jak jest w M47N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.