Skocz do zawartości

Duży ekran bez navi


darekme

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za info... F mam dopiero od kilku dni :D


No i ten mały ekran jest paskudny...

“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”

ś.p. Ayrton Senna da Silva


http://bmwteamkrakow.pl/galeria/albums/userpics/11064/m3gt~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Wg katalogu części pasuje. Osobiście uważam, że jak masz wydać z 1200 zł na duży ekran, to już lepiej wydać trochę więcej i kupić Chińczyka z Androidem. Masz ponad 10 cali zamiast niecałych 9, no i mnóstwo dodatkowych funkcji. Oczywiście tu też robisz kodowanie na duży ekran, więc ten z Androidem zachowuje się jak oryginalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o androidzie na początku. Ale jakoś nie jestem pewien.

Z nawigacji korzystam google mapy. Muzyka leci z pendrive. W razie co jak chce z YouTube puścić to też przez bluetooth w 2 sekundy leci także chyba zostanę przy wersji na po prostu większy 8.8

Tylko mam parę obaw bo przeczytalem cały wątek na bimmerpost


https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1257854


i różne padaja odpowiedzi.

Mianowicie chodzi o to czy do auta preLCI mogę założyć ekran LCI ? Raz piszą że napięcie się gryzie raz że można.

Chcę ekran LCI bo nie ma tego BLUETINT w nim w porównaniu do 8.8 preLCI i niby grafika poprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako byly uzytkownik ekranu 6.5" powiem Ci, gdzie zobaczysz najwiesza roznice na 8.8".

Mianowicie na nawigacji w momencie, gdy idzie podpowiedz, np.: ktory zajac pas, na ekranie 6,5" ta podpowiedz zajmuje pol ekranu - i troche slabo widac mape pod spodem.

W nieznanym, wiekszym miescie jest to troche klopotliwe. Z ekranem 8,8" ta podpowiedz bedzie zajmowala max 1/3 ekranu - i praktycznie cala mape bedziesz widzial.

To byl dla mnie najwieszy plus na ekran 8.8".


Co do samego ekranu i wersji LCI/pre-LCI.

Tak sobie mysle, ze bedziesz robil niestandardowego retrofita. W tym momencie, raczej zmniejszalbym ilosc rzeczy, ktore moga pojsc nie po Twojej mysli.

Mimo wszystko szukalbym ekranu z pre-LCI - mniejsza szansa, ze cos pojdzie zle. Jednoczenie z duzego ekranu zadowolony bedziesz i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem Ci tak. Wg mnie ten ekran będzie pasował, ale głowy Ci nie dam i żebyś potem pretensji nie miał. Twój typ nawigacji jest już nową generacją, którą montowano również w nowym X1, w którym były cztery opcje, a nie trzy tak jak w F30. Ta czwarta, to nawigacja zwana w F30 Business, ale mająca duży ekran. Czyli w X1 są dwie nawigacje pracujące na dużym ekranie. Od lipca 2015 w F30 pojawił się ten właśnie ekran wraz z nowszym typem nawigacji Professional NBT Evo ID4. Poprzednie NBT było montowane od 07/2013 gdy jeszcze nie było jednostek EntryNav. Przypuszczam więc, że Entrynav pracują już z ekranami nowego typu dostosowanymi do nawigacji NBT Evo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy potrzebuje małej pomocy, ponieważ noszę się z zamiarem wymiany screena 6.5" na większy 8.8" lub....10.25" (gdzieś czytałem, że jest to możliwe) w F30 LCI 2016.

Problem polega na mnogości wersji; numerów części;

9292248

9387453

9292246

9252004

8709339

6822626

6844126

8709339

9296939 10.25"

Teoretycznie wszystkie powyższe pasują ale...no właśnie czy na pewno

drugi problem, to to jak rozpoznać czy już mam NBT EVO czy jeszcze nie? Na pewno mam ID4, ale z tego co wyczytałem, to nie koniecznie jest powiązane,

Tak na marginesie ten największy screen jest najtańszy, ale czy będzie pasować?

Czy wersja z touchscreen'em, wymaga specjalnego kodowania, czy touchscreen będzie działał?


Będe wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

9296939 10.25" - to jest ekran z F15/6 i nie pasuje do F30 (ori max to 8.8).


Najważniejsze pytanie: co chcesz osiągnąć? Wymieniając sam ekran, poza możliwością podziału, żadnych funkcji nie zyskasz.

Zmieniając ekran na większy, do jego prawidłowego działania, kodowanie jest niezbędne.

Domyślam się, że masz jednostkę enrtynav (mapy Route), więc nie sądzę, aby działał tu ori touchscreen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID4 możesz jedynie zrobić ID5, jak zrobisz ID6 to się będzie wieszać.

Pod ID6 potrzebujesz ekranu dotykowego, reszta wsio ryba, przy czym wyświetlacze po chyba 2017 mają więcej kolorów i dużo łądniej wyświetlają obraz.

 

Ale ja nie o to pytałem, pytałem, czy mając ID4, auto z produkcji czerwiec 2016, mam już NBT EVO, czy tylko NBT? Część opisów na aukcjach, mówi, że pasuje tylko do EVO. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.