Skocz do zawartości

Dziwne piszczenie i halas od silnika przy ruszaniu na zimnym


bodziotx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem w mojej 318 IS. Przy ruszaniu na zimnym silniku np jak z rana ruszam autem to przez pierwsze 100 metrow mam dziwne odglosy od podwozia. Jakies piski i trzeszczenia jak dodaje gazu. Po przejechaniu kilkuset metrow i lekkim pogazowaniu to odglosy ustaja. Ale jak na poczatku jest to tak jakby jakis pasek o cos mocno tarl, jest to bardzo glosne. Czy ma ktos moze pomysla co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem problem z lozyskami alternatora ale jak sa zatarte to wydaja ciagly dzwiek. Moze to byc pasek klinowy na zimnym piszczy a pod wplywem ciepla sie kurczy i przestaje. Polej troche wody strzykawka na pasek w trakcie pracy silnika i jak zacznie piszczec to znaczy ze jest zly naciag lub pasek do wymiany. O ile sie nie myle to tam jest automatyczny naciag paska. Moze ktoras rolka np: napinacza.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtierdzam, u mnie tez rolka tak skrzeczała, czasami cicha a czasami wyła, az wkońcu cały czas popiskiwała tak wiec do serisu wymiana rolki 115 zł i cisza ;).

Taka rolke mozna tez kupic w intercarsie za około 80 zł, oczywiscie do mojego jak w twoim modelu to musisz poszukać. Jak cos hałasowało to wziąłem rurke i prtzykładałem do każdego elementu i słuchałem to chyba najlepszy sposób, no i strzał w dziesiątke. Popiskiwac te lubi pompa wodna takze sprawdź to.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.