Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

w A strzelają bloki w okolicach 200-250tyś przebiegu, w C nie ma tego problemu

 

Dlatego nie kupię N47A bo w 1 aucie na ileś tam pękł blok silnika. No chyba, że o czymś nie wiem i bloki pękają w każdym, bądź co drugim. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
w A strzelają bloki w okolicach 200-250tyś przebiegu, w C nie ma tego problemu

Co za glupoty. Ile silnikow n47 zrobiles w swoim zyciu? Czym podpierasz swoja wiedze? Internetem? Tak jak kolega wyzej napisal. Przestancie pisac idiotyzmy bo jeszcze ktos w nie uwierzy... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak czytam te wasze opinie o N47 to jestem przerażony , zrobiłem kilka silników z blokami A na 230KM i na 250KM jeżdżą już powyżej 3 lat bezawaryjnie , to teraz będę czekał aż się rozlecą .

A i najgorsze 118d n47d20a mam od 3 lat w domu to może czas ją szybko sprzedać :D :nienie:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma obecnie w gamie BMW silnikow bezproblemowych. Kazdy ma swoje problemy. Osobiscie 116i nigdy bym nie kupil. Wole miec znane problemy w kopciuchu poliftowym ale cieszyc sie moca/momentem/spalaniem niz problemy w dychawicznym poliftowym 116i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
118/120d, obojętne czy m47 czy n47, w tym drugim trzeba pamiętać o rozrządzie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niszczycie moją wizje =), tu w Irlandii bardzo ciężko znaleźć samochód zadbany, a w momencie gdy znalazłem igiełkę z pieczątkami serwisowymi i paragonami od dnia wyjechania z fabryki wy mi mówicie żeby kupić diesla - których nie znosze :lol: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Produkcja 05.2007 a nie 2008. Nie ma takich problemów z wtryskiwaczami oraz nie ma sondy nox, jest na pośrednim wtrysku, więc można założyć gaz i to koniec zalet :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według VIN „ WBAUE12020PB27572”

Wychodzi ze jest N45N, tylko nie wiem czy to lepiej czy gorzej :-)

To akurat lepiej. Jak upierasz sie na benzynie, najbezpieczniejszy wybór. Reszta tak jak Maniek wskazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiliście mnie w takim razie, co do daty produkcji zmyliła mnie po prostu data rejestracji samochodu - w Irlandii często data rejestracji pokrywa się z datą produkcji wynika to z tego że pierwsze dwie/trzy cyfry na tablicy rejestracji samochodu mówią o dacie rejestracji samochodu a to ogólnie przyjęte przez społeczeństwo oznacza "datę produkcji" samochód na tablicy ma 08 więc myślałem że jest z 2008 roku, faktycznie dopiero VIN mi powiedział o tym że samochód jest z 2007 roku.

Wracając do samochodu, jak już zaznaczyłem, potrzebuje samochodu dla żony, ona ma do pracy 10km w jedną stronę, dodatkowo będzie traktowany jako drugi samochód w domu, 2.0 i więcej nie wchodzi w grę z uwagi na chory podatek drogowy w Irlandii - znalezienie takiej pojemności graniczy z cudem, jeśli chodzi o diesla to już sprawa jest łatwiejsza - w Irlandii 80% wszystkich wozów na drogach to Diesle...tyle że są droższe, znalezienie zadbanego nie będzie łatwe, serwis sprowadza się tylko do wymian oleju, o rozrządzie użytkownicy jak i mechanicy(to nie żart) nie mają pojęcia no i szkoda ze względu na dystans do i z pracy, wybór jest więc pomiędzy 116i, Kią Ceed 1.4, I30 1.4 - nic więcej godnego uwagi nie odnotowałem.


Z tego co piszecie wynika że to ta lepsza konstrukcja benzyny, to oznacza że to ta która również mniej pali ? z tego co widziałem na internecie to różnica w spalaniu może wynosić do 2litrów na 100km na korzyść tej lepszej jednostki, czy jest ewentualnie coś na co powinienem zwrócić uwagę przy tym silniku?

Z ciekawostek które sam wyłapałem to zauważyłem że podczas pracy silnika, gdy odkręcę korek wlewu oleju, silnik zaczyna nierówno pracować, dziwnie się zachowywać - po zakręceniu korka wszystko wraca do normy, ale to już się dowiedziałem od 2 mechaników że podobno normalny objaw.



ps. Z tego co widze po VIN to jest to wersja 116hp, czyli to wersja 122hp jest tą gorszą? Byłem pewny ze wersja 122hp jest nowsza i dlatego jest mniej awaryjna :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat te nowsze sa bardziej ekonomiczne za razem bardziej problematyczne. W praktycznie kazdym bmw, odkrecenie korka powoduje zla prace silnika. Miałem kiedys bmw na 08 plate a produkcja byla 2006 wiec trzeba uwazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
znalezienie zadbanego nie będzie łatwe, serwis sprowadza się tylko do wymian oleju, o rozrządzie użytkownicy jak i mechanicy(to nie żart) nie mają pojęcia

To nie prawda- prawda lezy w kosztach...

wybór jest więc pomiędzy 116i, Kią Ceed 1.4, I30 1.4 - nic więcej godnego uwagi nie odnotowałem.

Aź mi sie :cry2: :cry2: :cry2: chce gdy to pisze , ale oprócz BMW w tej wersji, Kia i Hunday bedą lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór jest więc pomiędzy 116i, Kią Ceed 1.4, I30 1.4 - nic więcej godnego uwagi nie odnotowałem.

Aź mi sie :cry2: :cry2: :cry2: chce gdy to pisze , ale oprócz BMW w tej wersji, Kia i Hunday bedą lepszym wyborem.[/

Poważnie jest az tak zle z tymi jedynkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poważnie jest az tak zle z tymi jedynkami?

To wszystko zalezy od punktu widzenia...

Ja mam trzy auta w domu ( córka ,źona i ja ), i kazde zmienia sie co kilka miesiecy.Mialem 118d ( i inne modele tez ),zlego slowa nie mogę na to wozidelko powiedziec , ale jesli chodzi o puźniejszą odsprzedaź to jest z tym problem,i to powaźny.

Serwis jest duźo droźszy ( mam na mysli Szwajc ,Niemcy)...

W pojazdach które wymieniles,na plus dla BMW widze tylko uklad jezdny i moze troszke wiecej komfortu , ale takie zestawienie plusów i minusów musisz sobie zrobic sam.

Prawda jest bolesna - pojazdy najlepszych marek sa najbardziej awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Planuję na wiosnę zmienić civic EP2 na bmw E81 po lifcie 116i 1.6, 122 KM Potrzebuję opinii na temat tego silnika i jego awaryjności i jak jest naprawdę z tym silnikiem ? czy problem z tymi padającymi panewkami jest to wada fabryczna ? czy raczej złej eksploatacji, czyli nieregularnej wymiany oleju co 10 tys. ?


Jeszcze mam pytanie czy warto się zainteresować takimi okazjami gdzie w ogłoszeniu jest napisane że silnik się uruchamia ale słychać stukający silnik lub hałasuje, albo lekko przytarty na panewce odpala ładnie ale przy schodzeniu z obrotów lekko puka ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej zostań przy hondzie :wink: jak masz odłożoną kasę na nowy silnik to bierz okazję.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.