Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dokonaj jakiegoś wstępnego wyboru. Wkleiłeś wszystkie E87 ze swojej okolicy?

Pierwszy link to straszny golas, ale z Dani i masz rejestracje lub VIN. wchodzisz na stronę duńskich przeglądów i już się sporo dowiesz. Przebiegi, z mu było i czy przeszedł przegląd. Przy 150 tysiącach np nie przeszedł, ale nie chciało mi sie sprawdzać z jakiego powodu. Duński to nie mój język.

Zainteresuj sie trochę sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Jestem nowy na forum więc proszę Was o pomoc.

Żona uparła się na jedynkę a ja jej nie potrafię odmówić, więc zaczynamy się rozglądać.

Zwracam się do Was jako znawców tematu - doradźcie mi silnik, etc.

Budżet to około 30-35k

Ja odkąd jeżdżę automatem, nie przesiadłbym się na manuala więc takie też chciałbym dla żony - nie znam opinii jak się sprawuje automat w jedynkach więc nie upieram się ale słucham Waszego zdania.

Silnik: żona dojeżdża do pracy codziennie (w dwie strony) około 30km + jakieś zakupy, dzieci na trening, etc. łącznie około 40-50 km dziennie, głównie po mieście - pytanie diesel czy benzyna? Moc: obecnie jeździ lupo 1,4 i nie narzeka.

Rocznik: o ile dobrze doczytałem w 2007 był lift więc z tym budżetem celuję 2007-2013, na następcę jeszcze nas nie stać.

To chyba tyle.

Będę wdzięczny na każdą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak w N47 jedyną wadą jest rozrząd, który należałoby wymienić dla spokoju co 200 tysi. Koszt max 4000 zl. Chociaż są tacy co mieli oryginał przez 450 tysi i nic się nie działo.

Silniki benzynowe niestety to większa poraźka. Padają cewki wtryski NOXY. Jak już szukasz to z silnikiem N46 moim zdaniem. Ja jestem jednak za silnikiem N47. Sam mam taki od ponad 2 lat z przebiegiem 250 tysi i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
N47 x2.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba, trzeba..e87 na pb mają więcej bolączek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O automacie nie napiszę bo go nie mam...Mam manual i biegi są że tak napisze akurat.Np w poprzednim aucie Alfa 147 6 biegów gdy jechałem 50 km/h nie wiedziałem czy jechać 5 za niskie obroty czy 4 za wysokie. Tutaj na szęscie tego problemu nie ma.Biegi wchodzą idealnie. Nie wiem jak jest z awaryjnością automatu bo w tym wypadku koszty mogą być spore jak w przypadku rozrządu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
50 km/h na 5 biegu? :roll: chyba chcesz pozbyć się dwumasy. Automat to super sprawa w e87 (i pozostałych w rodzinie oczywiście), tylko nie ma ich za wiele na rynku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonaj jakiegoś wstępnego wyboru. Wkleiłeś wszystkie E87 ze swojej okolicy?

Pierwszy link to straszny golas, ale z Dani i masz rejestracje lub VIN. wchodzisz na stronę duńskich przeglądów i już się sporo dowiesz. Przebiegi, z mu było i czy przeszedł przegląd. Przy 150 tysiącach np nie przeszedł, ale nie chciało mi sie sprawdzać z jakiego powodu. Duński to nie mój język.

Zainteresuj sie trochę sam.

 


Jeżeli chodzi o okolice to koncentruje się na małopolsce i południowym mazowszu, jednak nie ograniczam się do tego bo nie na tym polega szukanie auta. Wkleiłem ogłoszenia które najbardziej mnie interesują. Mam jeszcze pytanie, czy jest sens szukać też diesli z 2005-2006r czy koncertować się tylko na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytałeś chociaż dwie strony tego tematu? Chyba nie, ponieważ nie byłoby tego pytania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kto tak napisał?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automat w e87 118d z 2008 roku. Nie planowałem kupować automatu ale się trafił w bardzo fajnym aucie, więc to był tylko dodatkowy atut. Faktycznie mało jest jedynek z automatem ale jak trafisz to się nie zastanawiaj. Ja bym nie chciał juz do manuala wrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automat w e87 118d z 2008 roku. Nie planowałem kupować automatu ale się trafił w bardzo fajnym aucie, więc to był tylko dodatkowy atut. Faktycznie mało jest jedynek z automatem ale jak trafisz to się nie zastanawiaj. Ja bym nie chciał juz do manuala wrócić.

Właśnie żałuję trochę że nie wziąłem automata, mam E87 118d 2008 od pół roku i jest super, ale automat z łopatkami byłby miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciałbym zasięgnąć opinii na temat silnik diesla 2.0 ( 163km) , czy są one bardzo awaryjne i na co szczególnie zwracać uwage , czy może lepiej kupić jakaś benzyne ?

Planuje zakup serii 1 w granicach 20/25 tysi w tych granicach znajdę coś sensownego czy raczej sobie odpuścić ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz setny tutaj napiszę, mam uczciwe E81 118d z 2008r na sprzedaż. Kompletna seria, bez żadnych tuningów, poza mapą i zmienionym kołem. Zero wad ukrytych. Jakbyś jednak zdecydował się na diesla i nie miał zbyt daleko do Częstochowy to wpadnij na oględziny. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych teorii można się tutaj naczytać :roll:


PS. Przynajmniej nie cofam mapy za 100zł i nie sprzedaje jako "nigdy nie chipowany" jak 80% 2.0d na allegro :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz setny tutaj napiszę, mam uczciwe E81 118d z 2008r na sprzedaż. Kompletna seria, bez żadnych tuningów, poza mapą i zmienionym kołem. Zero wad ukrytych. Jakbyś jednak zdecydował się na diesla i nie miał zbyt daleko do Częstochowy to wpadnij na oględziny. :cool2:

Co to znaczy ze zmienionym kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz setny tutaj napiszę, mam uczciwe E81 118d z 2008r na sprzedaż. Kompletna seria, bez żadnych tuningów, poza mapą i zmienionym kołem. Zero wad ukrytych. Jakbyś jednak zdecydował się na diesla i nie miał zbyt daleko do Częstochowy to wpadnij na oględziny. :cool2:

Co to znaczy ze zmienionym kołem?

 

No bo napisałem, że auto seria, oprócz mapy i koła, tzn że nie stoi na stalowych felgach, jak wyszła z serwisu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych teorii można się tutaj naczytać :roll:


PS. Przynajmniej nie cofam mapy za 100zł i nie sprzedaje jako "nigdy nie chipowany" jak 80% 2.0d na allegro :twisted:

 

N47 "A" to szklany silnik i tego nie zmienisz... na rynku ludzie sie go boją i te auta stoją miesiącami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.