Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, np. na www.auto-records.com za 4,5$, więc nie majątek, choć czasem są rozbieżności to z reguły wszystko się zgadza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Taka jest niestety prawda, najmniej kłopotów (a jak już to diagnoza jest łatwa) sprawia 2.0d.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy wpis tutaj. Poszukuje dobrze wyposażonej E87, możliwie jak najnowszej, o pewnej i klarownej historii eksploatacji do 35k. Ostatnio trafiłem na dość interesujący model 116i. Deklarowany przebieg to ok. 68000 km. Sprzedający podał nr VIN więc jakieś informacje już można wyszukać. Co o tym egzemplarzu sądzicie, czy taki przebieg jest w ogóle możliwy, czy ten motor jest wary uwagi, jak z awaryjnością? Z góry dzięki za pomoc.

Link: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-m-pakiet-performance-i-drive-navi-ID6zGgIh.html

VIN: WBAUE31070E182573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Moje poszukiwania auta trwają, może nie są zbyt intensywne ale cały czas się rozglądam.

Wczoraj oglądałem to auto:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-1-118d-143-km-prywatnie-CID5-IDsmXXx.html

wizualnie wszystko wygląda ok, jeździ fajnie. co do samej mechaniki to auto i tak musi pojechać na solidny przegląd do mojego mechanika i wtedy będę rozważał ewentualny zakup.

Dowiedziałem się jednak od sprzedającego, że auto ma wycięty DPF. Poczytałem o tym trochę i mam mieszane uczucia. Co o tym myślicie? warto dalej interesować się tym autem? czy lepiej odpuścić i spokojnie szukać egzemplarza, w którym nikt nie dłubał??

 

DPF został usunięty i wykasowany z systemu przez poprzedniego właściciela (ponad 2 lata temu). Obecny właściciel utrzymuje, że przebieg auta potwierdzał u swojego mechanika z trzech różnych źródeł w aucie i zgadzało się to 130 tys. km (dwa lata temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy wpis tutaj. Poszukuje dobrze wyposażonej E87, możliwie jak najnowszej, o pewnej i klarownej historii eksploatacji do 35k. Ostatnio trafiłem na dość interesujący model 116i. Deklarowany przebieg to ok. 68000 km. Sprzedający podał nr VIN więc jakieś informacje już można wyszukać. Co o tym egzemplarzu sądzicie, czy taki przebieg jest w ogóle możliwy, czy ten motor jest wary uwagi, jak z awaryjnością? Z góry dzięki za pomoc.

Link: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-m-pakiet-performance-i-drive-navi-ID6zGgIh.html

VIN: WBAUE31070E182573

 

Cześć,

 

Jeśli masz VIN polecam tę stronę http://bimmer.work/. Dużo można się dowiedzieć jak samochód był oryginalnie skonfigurowany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy wpis tutaj. Poszukuje dobrze wyposażonej E87, możliwie jak najnowszej, o pewnej i klarownej historii eksploatacji do 35k. Ostatnio trafiłem na dość interesujący model 116i. Deklarowany przebieg to ok. 68000 km. Sprzedający podał nr VIN więc jakieś informacje już można wyszukać. Co o tym egzemplarzu sądzicie, czy taki przebieg jest w ogóle możliwy, czy ten motor jest wary uwagi, jak z awaryjnością? Z góry dzięki za pomoc.

Link: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-m-pakiet-performance-i-drive-navi-ID6zGgIh.html

VIN: WBAUE31070E182573

 

Cześć,

 

Jeśli masz VIN polecam tę stronę http://bimmer.work/. Dużo można się dowiedzieć jak samochód był oryginalnie skonfigurowany. Pozdrawiam.

 

Fotele chyba dokładane. Wg VINa są to zwykłe welury Stoff Elektra/anthrazit - EAAT, natomiast w ogłoszeniu skóry brązowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko zmienionej tapicerki się dopatrzyłeś? :o przecież w środku i na zewnątrz prawie nic się nie zgadza :roll: poproś o zdjęcie vin na kielichu, bo oczywiście zmiany na plus, ale rozbieżności jest mnóstwo. Chyba jednak wszystko dokładane, ponieważ wydaje mi się, że trójkąty przy lusterkach są w połysku a pozostałe listwy w macie, ale głowy nie dam, słabo widzę na tych zdjęciach.

 

Wartość

Numer podwozia WBAUE31070E182573

Kod typu UE31

Typ 116I (EUR)

Typoszereg E E87 (MUE)

Seria 1

Rodzaj konstrukcji SH

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik N43

Pojemność skokowa 1.60

Moc 90

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STOFF ELEKTRA/ANTHRAZIT (EAAT)

Data prod. 2009-01-20

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S2KHA LM RAEDER V-SPEICHE 229 BMW light alloy wheel, V-spoke 229

S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S493A ABLAGENPAKET Zespół schowków

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S563A LICHTPAKET Pakiet oświetlenia

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S616A BMW ONLINE BMW Online

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Sterowanie teleserwisem

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

S6UEA DIEBSTAHLSCHUTZ NAVI-DVD Zabezp. syst. nawig. DVD przed kradzieżą

P7RPA ADVANTAGE PAKET Pakiet Advantage

S7SNA NAVI BUSINESS M.HANDYVORB.BLUETOOTH Naw. Business/Handyvorber. Bluetooth

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

S969A REQUEST NAVIG. DVD E60 ON DELIVERY Przy dost. zażądać płyty DVD nawigacji

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S4AKA INTERIEURLEISTEN SILBER Listwy wewnętrzne srebrne

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Witam ponownie.

Moje poszukiwania auta trwają, może nie są zbyt intensywne ale cały czas się rozglądam.

Wczoraj oglądałem to auto:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-1-118d-143-km-prywatnie-CID5-IDsmXXx.html

wizualnie wszystko wygląda ok, jeździ fajnie. co do samej mechaniki to auto i tak musi pojechać na solidny przegląd do mojego mechanika i wtedy będę rozważał ewentualny zakup.

Dowiedziałem się jednak od sprzedającego, że auto ma wycięty DPF. Poczytałem o tym trochę i mam mieszane uczucia. Co o tym myślicie? warto dalej interesować się tym autem? czy lepiej odpuścić i spokojnie szukać egzemplarza, w którym nikt nie dłubał??

 

DPF został usunięty i wykasowany z systemu przez poprzedniego właściciela (ponad 2 lata temu). Obecny właściciel utrzymuje, że przebieg auta potwierdzał u swojego mechanika z trzech różnych źródeł w aucie i zgadzało się to 130 tys. km (dwa lata temu).

Opis sprawiający bardzo dobre wrażenie, więc wydaje się, że warto go sprawdzić. Jeżeli chodzi o dpf to wiadomo, że lepiej aby był na miejscu, ale z drugiej strony do niedawna była mocna moda na ich usuwanie i dla niektórych to będzie plus. Jak został usunięty ze sterownika tak, że nie powoduje błędów to warto rozważyć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiele osób chciałoby tak zmienić swoje e87, ale to spory wydatek. Ja nie przekreślam, aczkolwiek zastanawiające jest takie inwestowanie w 116i, ale jak to mówią: "kto bogatemu zabroni" :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przecież w środku i na zewnątrz prawie nic się nie zgadza
bo oczywiście zmiany na plus, ale rozbieżności jest mnóstwo.

Ja bym powiedzial odpusc ta okazje bo tak wypasiony egzemplarz w tym modelu i tej wersji silnikowej az odstrasza ale decyzje musisz podjac sam lecz jesli sie zdecydujesz to badz czujny i ostrozny oraz podejrzliwy i sprawdzaj dokladnie -wez ze soba kogos kto siedzi w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam taki oto egzemplarz:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-sprawny-po-serwisie-od-1-wlasciciela-ID6zBuYv.html#06b520dad2

 

VIN: wbaud710x0p203141

 

co o niej myślicie? Warto się zainteresować?

Co do stanu dwumasy sprzedający mówi, że w momencie wymiany rozrządu sprawdzali ją i była w stanie dobrym. Czy to jest w ogóle możliwe żeby przy tej naprawie sprawdzić stan dwumasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozrząd jest od strony skrzyni biegów, więc tak. Przebieg jak autentyczny to nie duży, wyposażenie bez szału, ale cena niewysoka. Jak technicznie jest ok to nie jest to zła oferta.


VIN: WBAUD710X0P203141

Type code: UD71

Model: 118D UL (EUR)

E-F-R series: E87 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: N47

Displacement: 2.00

Power: 105 (143 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 668 - SCHWARZ 2

Upholstery code: EAAT - STOFF ELEKTRA/AN

Prod.date: 2007-09-15

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CC Auto start/stop function

S1CD Brake Energy Regeneration

S2BT BMW LA wheel/double spoke 222

S2PA Lockable wheel bolt

S4AK Interior trim finishers silver

S5DC Rear-seat headrests, folding

P7RP Advantage package

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S468 Ski bag

S473 Armrest front

S493 Storage compartment package

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S896 Daytime driving lights

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 roku samochód po wymianie silnika ze względu na uszkodzenie spowodowane przez rozrząd przy przebiegu 150 tysięcy


W 2013r. ostatni serwis w BMW zarejestrowany przebieg 180 tyś.


Z tego co wiem od użytkownika, ciężko wchodzi pierwszy bieg.. jak myślicie gdzie tu może być problem i jak go na szybko przed zakupem można zdiagnozować. Dwumas? Skrzynia? Sprzedający diagnozuje to jako jakiś wyrobiony trybik?

Dodatkowo na zdjęciu widać że jest uszkodzony próg i tylne prawe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Moje poszukiwania auta trwają, może nie są zbyt intensywne ale cały czas się rozglądam.

Wczoraj oglądałem to auto:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-1-118d-143-km-prywatnie-CID5-IDsmXXx.html

wizualnie wszystko wygląda ok, jeździ fajnie. co do samej mechaniki to auto i tak musi pojechać na solidny przegląd do mojego mechanika i wtedy będę rozważał ewentualny zakup.

Dowiedziałem się jednak od sprzedającego, że auto ma wycięty DPF. Poczytałem o tym trochę i mam mieszane uczucia. Co o tym myślicie? warto dalej interesować się tym autem? czy lepiej odpuścić i spokojnie szukać egzemplarza, w którym nikt nie dłubał??


DPF został usunięty i wykasowany z systemu przez poprzedniego właściciela (ponad 2 lata temu). Obecny właściciel utrzymuje, że przebieg auta potwierdzał u swojego mechanika z trzech różnych źródeł w aucie i zgadzało się to 130 tys. km (dwa lata temu).

 

Podsyłam - http://allegro.pl/bmw-e87-118i-bezowe-skory-zad-pakiet-aerodynamik-i7229621844.html fajna oferta, przed chwilą zobaczyłam ;) też szukam e87 118i ale okolice Krakowa, śląskie ew. dolnośląskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisała fajna oferta a nie fajne auto :lol: i nie taki golas, bo ma tunignowy zderzak :cool2: vin by się przydał.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość :)

Niedługo wracam do kraju z emigracji. Udało mi się odłożyć trochę grosza i chcę po powrocie zakupić BMW.

Interesuje mnie głównie seria 1 lecz tu pojawia się pytanie- e87 czy f20? Interesuje mnie tylko i wyłącznie benzyna. Wersje z silnikami diesel'a nie wchodzą w grę. Co do e87 chciałbym 5- drzwiowego w wersji 116i 122 km ewentualnie 118i 143km, zależy mi na polifcie.

Co do f20 wiadomo 114i lub 116i. Nie zależy mi na ogromnej mocy jednak czytałem trochę i wyczytałem, że najmniejsze silniki w e87 są dosyć awaryjne. Kolejne pytanie to czy f20 za cenę, którą jestem w stanie zapłacić będzie dobrym pomysłem i czy jest sens w ogóle brać go pod uwagę. W każdym razie będę wdzięczny za każdą radę i pomoc ponieważ jestem zielony i wiem tyle co wyczytałem w Internecie. Budżet na zakup to około 40 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Moje poszukiwania auta trwają, może nie są zbyt intensywne ale cały czas się rozglądam.

Wczoraj oglądałem to auto:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-1-118d-143-km-prywatnie-CID5-IDsmXXx.html

wizualnie wszystko wygląda ok, jeździ fajnie. co do samej mechaniki to auto i tak musi pojechać na solidny przegląd do mojego mechanika i wtedy będę rozważał ewentualny zakup.

Dowiedziałem się jednak od sprzedającego, że auto ma wycięty DPF. Poczytałem o tym trochę i mam mieszane uczucia. Co o tym myślicie? warto dalej interesować się tym autem? czy lepiej odpuścić i spokojnie szukać egzemplarza, w którym nikt nie dłubał??


DPF został usunięty i wykasowany z systemu przez poprzedniego właściciela (ponad 2 lata temu). Obecny właściciel utrzymuje, że przebieg auta potwierdzał u swojego mechanika z trzech różnych źródeł w aucie i zgadzało się to 130 tys. km (dwa lata temu).

 

Podsyłam - http://allegro.pl/bmw-e87-118i-bezowe-skory-zad-pakiet-aerodynamik-i7229621844.html fajna oferta, przed chwilą zobaczyłam ;) też szukam e87 118i ale okolice Krakowa, śląskie ew. dolnośląskie.

 

Dzięki ale szukam auto po lifcie. To z usuniętym DPFem odrzuciliśmy. Szukam dalej ale coś ostatnio się zrobił zastój w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.