Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki :cool2:

to spalanie jednak trochę za wysokie jak na codzienne dojeżdżanie do pracy /łącznie 50 km w obie strony/ chyba że N43 spali mniej ale nie sądzę a LPG w serii 1 to pomyłka zaś w N43 już w ogóle bezsens z uwagi na b.wtrysk

 

auto sprzedane z przebiegiem 108tyś...

 

taki przebieg to bajka, ze świeczką w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

taki przebieg to bajka, ze świeczką w PL

To fakt, sam szukałem samochodu dobrych kilka miesięcy i powiem że zanim znalazłem egzemplarz warty kupienia pokonałem dużo kilometrów i obejrzałem multum samochodów w większości nie wartych nawet oglądania, ale tak to jest przez telefon wygląda to inaczej a na miejscu niestety niemiłe rozczarowanie. Trzeba szukać nie będzie ławo ale na pewno coś znajdziesz co spełni twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie /i Pnie jeśli są/ chciałbym od was uzyskać kilka odpowiedzi dotyczących tego egzemplarza z silnikiem N43, szukam nowego auta dla żony,;

- jakie średnie spalanie motoru N43 przy jeżdzie 80% trasa

- awaryjnośc N43, trwałość rozrządu przy założeniu, że pokazany egzemplarz ma oryginalny przebieg

- jak to jest z tym valvetronic-iem?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-118i-oplacony-serwis-szyberdach-bezwypadkowy-ID6yMS8j.html

Proszę o pomoc zamiast przekrzykiwania się nt. kto jest większym trolem forum :idea:

 

Mam jedynke z n43, auto kupilem z przebiegiem 152tys (udokumentowany) aktualnie jest 170tys .

-srednie spalanie przy w miare dynamicznej jezdzie 50/50 (trasa/miasto) 8.2 ,w trasie różnie, ale srednio w granicach 6-8l/100 z predkosciami 130-150km/h.

-problem z noxem i wymiana rozrządu przy 165tys

-valvetronic do tej pory chyba ok, przy generealnym przegladzie auta podczas wymiany rozrzadu mechanik nic o tym nie wspominal,

poza tym auto trzyma fabryczna moc wiec na 170tys sadze ze jest ok.

W razie awarii nie jest najtansze w serwisie ale ogolnie polecam. Przyjemnosc z jazdy prowadzenie i wygoda na ogromny +. Pozdrawiam

0e1de3693c7c5abemed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N43 118i

 

miasto 8,5l

trasa 7

 

klima włączona cały czas, n43 jak jest sprawny pali mniej od przedliftowych n46, jest też bardziej dynamiczny

 

newraligiczne puntkty w tym silniku to:

-wtryski

-cewki

-nox

 

rozrząd podobnie jak w n46, może ale nie musi wymagać wymiany

 

warto w tym silniku mieć wgrany najnowszy soft bo na nim auto pracuje zdecydowanie lepiej niż na fabrycznym np. z 2007 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie

Przymierzam się do kupna

2007 57 BMW 1 SERIES 2.0 120I SE 5D AUTOMATIC 168 BHP

Tu link ogłoszenia

http://www.balhamcarslimited.com/used-bmw-1-series-balham-london-1294630

Jako że nie mam doświadczenia w kupnie auta zwracam się o pomoc czy ten model jest wart ceny i jakiekolwiek opinie o automacie, dużo czytałem o wersjach silników i wybrałem jedynie 2 litrowa benzynę

Auto jest dla mnie i mojej dziewczyny,

Auto wygląda na zadbane posiada drobne ryski i odpryski na masce, niski bieżnik na przednich oponach, alufelgi delikatnie/średnio poryswane od krawężników

Auto Miało 3 właścicieli a razem z nimi problemy z przeglądałem z powodu startych opon i raz za wysoko światło ustawione, przebieg po sprawdzeniu na internecie by się zgadzał rok temu miał 77tys mil.

Proszę o pomoc w decyzji i jakieś informacje o automacie bo nie mogę nigdzie znaleźć

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opis elegancki ale biorąc pod uwagę, że to anglik trzeba brać pod uwagę, że ciężko będzie go później sprzedać a przy kupnie dokładnie sprawdzić, ale to w sumie żadna nowość.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N43 118i

 

miasto 8,5l

trasa 7

 

klima włączona cały czas, n43 jak jest sprawny pali mniej od przedliftowych n46, jest też bardziej dynamiczny

 

newraligiczne puntkty w tym silniku to:

-wtryski

-cewki

-nox

 

rozrząd podobnie jak w n46, może ale nie musi wymagać wymiany

 

warto w tym silniku mieć wgrany najnowszy soft bo na nim auto pracuje zdecydowanie lepiej niż na fabrycznym np. z 2007 roku

 

Do newralgicznych punktów można jeszcze zaliczyć ( z własnego doświadczenia):

- termostat

- Pompa podciśnienia oleju Vacuumpumpe

- napinacz łańcucha rozrządu

- sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Szukam do zakupu bmw 1 w 2 litrowej benzynie. Nie chce 1.6 bo się naczytałem, ze to bardzo awaryjna jednostka.

Czy możecie polecić jakieś auto max do 25 tys zł , które ma motor 2.0 i jest sensowne do zakupu?

Szukaj DIESEL, bo dostanesz atak serca )) z ta 2.0 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do zakupu bmw 1 w 2 litrowej benzynie. Nie chce 1.6 bo się naczytałem, ze to bardzo awaryjna jednostka.

Czy możecie polecić jakieś auto max do 25 tys zł , które ma motor 2.0 i jest sensowne do zakupu?

Szukaj DIESEL, bo dostanesz atak serca )) z ta 2.0 benzyna

 

Możesz to rozwinąć ? W jakim sensie atak serca ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szukam do zakupu bmw 1 w 2 litrowej benzynie. Nie chce 1.6 bo się naczytałem, ze to bardzo awaryjna jednostka.

Czy możecie polecić jakieś auto max do 25 tys zł , które ma motor 2.0 i jest sensowne do zakupu?

Szukaj DIESEL, bo dostanesz atak serca )) z ta 2.0 benzyna

 

Możesz to rozwinąć ? W jakim sensie atak serca ? :)

W sensie życia na warsztatach z tym silnikiem. Mówię poważnie, zapomnij. Szukaj diesla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem, że diesle miały problemy z wtryskiwaczami...

Problemy? Chyba bardziej naturalne zużycie eksploatacyjne. W tym budżecie to optymalnie będzie wybrać m47 120d 163km lub ewentualnie n47 118d 143km, w drugiej opcji trzeba pamiętać o sprawdzeniu rozrządu jak nie był niedawno wymieniany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam możliwość kupienia BMW Seria 1 E87 w Cabrio 2008 rocznik z motorem 2.0D 177hp i przebiegiem 150k za 37 000k od znajomego z pracy. Sprowadził ją lekko pukniętą i zrobił, pokazywał mi zdjęcia jak wyglądała po sprowadzeniu. Wczoraj się nią przejechałem no i faktycznie jest frajda ale zacząłem dzisiaj czytać w internecie i jest dużo artykułów aby omijać ten silnik bo jest problematyczny i samochód ogólnie jest drogi w eksploatacji.

 

Założyłem konto na forum bo chciał bym dowiedzieć się czegoś na jego temat od ludzi którzy mają pojęcie w tym temacie.

 

Za każdą pomoc będę wdzięczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdrura robisz rozrzad i extra silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mniej więcej ile za rozrząd w tym silniku ? Nie byłem jeszcze u znajomego mechanika i nie mam pojęcia. Chciał bym się dowiedzieć czy ktoś miał może styczność z cabrio i wie jak sprawa wygląda zimą? Potrzebuję samochodu na cały rok, nie znam ludzi którzy mieli styczność z cabrio i nie mam za bardzo kogo się doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozrząd 2,2-3k, zależy na jakich częściach, może być więcej, zależy gdzie będziesz robił.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.