Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Bez żadnej rozmowy dostałem 16 % rabatu na nowe auto, na stokowe jeszcze czekam na ofery także myślę, że nie będzie większy problemów z dogadaniem. Jednakże dla zainteresowanych - silnika 316i polecić nie mogę ;) Autko ewidentnie się męczy, wyje, niestety czegoś brakuje, nawet tym, którzy chcą przemieszczać się spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wszystkim planującym zakup bardzo polecam wersję 316i . Mamy w domu F31 i F30, pierwszy to 318D, drugi 316i, oba w automacie i dla mnie chyba pod każdym względem 316i wygrywa. Samochód jest używany głownie w mieście, gdzie jest naprawdę bardzo zwinny, cichy, ale i wbrew panującym opiniom szybki. Przed zakupem przetestowałem wszystkie popularne silniki i wybrałem właśnie ten. Jeśli ktoś ma zamiar wykorzystywać auto w mieście lub na autostradzie, to jest to bardzo rozsądny wybór i na pewno nie będzie zawiedziony niedostatkiem mocy. Przy dobrym wyposażeniu auto daje nie mniejszą frajdę niż choćby taki 320d a koszt utrzymania jest znacznie mniejszy.

Nie wiem jak się zachowuje ten 1.8 z trzema cylindrami, ale 1.6 polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wbrew panującym opiniom szybki. ... i na pewno nie będzie zawiedziony niedostatkiem mocy.

LITOŚCI !!!!! :D

 

Chyba z Seicento się przesiadałeś, że masz dość mocy :)

 

Przesiadłem się z 320 też F30 jeździłem tym autem blisko 2 lata, zmieniłem bo szukałem czegoś do miasta w automacie, różnicę oczywiście czuć, ale żadnego dyskomfortu.

 

Wszystkim kupującym zdecydowanie radzę przejechać się tym autem i samemu przekonać się o możliwościach tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Otrzymałem pierwszą wycenę - poziom rabatu 15%. Muszę się jednak powstrzymać do marca za zamówieniem, o czym wiedziałem i nie jest to dla mnie zaskoczeniem, zastanawiam się natomiast jak wygląda sprawa cenników w BMW. Kiedy te cenniki się zmieniają, czy marzec będzie dobrym miesiącem na zamówienie i czy kursy mają znaczący wpływ na cenę / patrz sytuacja obecna /.

 

I jeszcze jedno - zawieszenie M czy standardowe / biorą MPakiet /. Jazda zwykła codzienna, bez extremów

 

Czy możecie podlinkować jakiegoś sprawdzonego brokera lub podesłać na PW pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie standard lub m adaptacyjne. Aby nie rezegnować z komfortu na codzień.

 

Negocjacje zazwyczaj najlepsze są w wakacje, bo wtedy sprzedaż siada. Ale nie ma reguły. Rabaty jakie teraz od ręki daje bmw na serię 3 to ewenement. Wynika zapewne ze wsparcia importera w walce z nowym Audi A4 czy Jaguarem XE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broker wątpię czy będzie w stanie przebić te 15-16% (nie słyszałem, a się interesowałem).

 

Ale może...

Chcesz wyszarpnąć każdy procent jaki się da, czy brokera preferujesz z jakiegoś powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broker wątpię czy będzie w stanie przebić te 15-16% (nie słyszałem, a się interesowałem).

 

Ale może...

Chcesz wyszarpnąć każdy procent jaki się da, czy brokera preferujesz z jakiegoś powodu?

 

Chcę po prostu porównać ponieważ już kilkakrotnie mówiono tu na forum, że to dobra jak nie najlepsza droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie standard lub m adaptacyjne. Aby nie rezegnować z komfortu na codzień.

 

Negocjacje zazwyczaj najlepsze są w wakacje, bo wtedy sprzedaż siada. Ale nie ma reguły. Rabaty jakie teraz od ręki daje bmw na serię 3 to ewenement. Wynika zapewne ze wsparcia importera w walce z nowym Audi A4 czy Jaguarem XE.

 

W oparciu o informacje handlarzy BMW, po skandalu VW sprzedaz nowych aut w Europie zachodniej siadla totalnie, stad aktualne wyjatkowo atrakcyjne promocje. Ogolnie najlepiej planowac zakup auta w sierpniu badz listopadzie/grudniu, wtedy ze wzgledu na niski popyt z reguly mozna uzyskac najwieksze rabaty.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się nim z Wami jak najserdeczniej przywitać!

 

Wczoraj odbyłem spotkanie w salonie BMW, zaczęła mi chodzić po głowie 330i xdrive, złożyliśmy samochód na 280 tyś. cennikowo, jednak handlowiec nie był w stanie zaproponować większego rabatu jak 7%, twierdził ze to maks. Możecie podzielić się wiedzą jak negocjujecie te 15-16%?

 

Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać rabat 18% musisz być klientem flotowym albo się po prostu podpiąć pod czyjąś flote.Dla klientów indywidualnych to max 10-12%,a z 7% to sie koles wygłupił troche.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inchape Wrocław dostałem mały rabat, chyba z 5%. Podpiąłem się pod flotę ale już w Częstochowie i skończyło się na 13 bądź 14%, nie pamiętam dokładnie. Tak czy siak aby podpiąć się pod flotę musiałem być albo spokrewniony z wcześniejszym kupcem lub też musiał on pełnić jakieś funkcje w mojej firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inchape Wrocław dostałem mały rabat, chyba z 5%. Podpiąłem się pod flotę ale już w Częstochowie i skończyło się na 13 bądź 14%, nie pamiętam dokładnie. Tak czy siak aby podpiąć się pod flotę musiałem być albo spokrewniony z wcześniejszym kupcem lub też musiał on pełnić jakieś funkcje w mojej firmie.

Jak nie jesteś prawnikiem, ani celebrytą to faktycznie musisz podpiąć się pod flotę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inchape Wrocław dostałem mały rabat, chyba z 5%. Podpiąłem się pod flotę ale już w Częstochowie i skończyło się na 13 bądź 14%, nie pamiętam dokładnie. Tak czy siak aby podpiąć się pod flotę musiałem być albo spokrewniony z wcześniejszym kupcem lub też musiał on pełnić jakieś funkcje w mojej firmie.

Jak nie jesteś prawnikiem, ani celebrytą to faktycznie musisz podpiąć się pod flotę. :)

 

Znajoma w Czwie na serię 1 przez demo dostała 18-19%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwolę się podpiąć pod ten wątek z nastepującym pytaniami odnosnie modelu 320i w manualu, ktory potencjalnie rozważam jako kolejne auto.

- jak sie sprawuje manualna skrzynia biegów w 3-ce ( niestety nie miałem póki co możliwości testów - ciezko o takie auto u dealerów )

- interesowałby mnie tez napęd xdrive przy takim silniku - da sie tym w miarę dynamicznie jeżdzic ? ( tu znowu jest problem o auto w takiej konfiguracji )

 

Pozdrawiam

PS. Proszę o nienamawianie na automat ;) - testowałem w 328i i 320d, wiem jest szybki itp ale szukam manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.