Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Deska jest jest fatatnie obszyta.

Pasy dają z 15 kucy więcej;)

 

Właśnie dlatego nie zamawiałem tej opcji :-) . W F10 jest super obszyta a w F3x słabo to wygląda.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak już został poruszony temat BMW Olszowiec (ta 3 z powyższego linku) to mam pytanie czy ma ktoś doświadczenie z tym dealerem? Jak u nich przebiegają negocjacje cenowe. Czy może u Smorawińskiego można uzyskać lepszą cenę?

 

Ostatnio chodzi mi po głowie przesiadka na 3 w wersji GT prawdopodobnie z silnikiem 2.0D.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Kupowałem auta u obu dealerów. Już parę minut po wejściu do salonu można poczuć, gdzie bardziej się starają o klienta (a więc i jego interes). U Olszowca mogłem spróbować wielu wersji silnikowych, nawet na moją chęć wymiany kół w demówce, aby sprawdzić inny profil opony nikt się nie zakrzywił i zorganizowali opcję. Jak dzwoniłem do serwisu to oddzwaniali ze szczegółowymi informacjami. Załatwili auta managerów, abym mógł spróbować innych silników, xdrive itd. Rabat dostałem lepszy niż u Smorawińskiego.

 

U Smorawińskiego jest zlew na klienta. Chiałem tam kupić trójkę, bo mam bliżej i nabyłem tam kiedyś x3. Pojechałem w sobotę, chciałem sprawdzić inne opcje silnikowe. Wszystko było niemożliwe i problematyczne, zero postarania. Po twarzach widać, że zatrudniono tam sporo cwaniaczków. Oceniają chyba człowieka po ubiorze, tego dnia nie wyglądałem na osobę, którą stać na bmw. Tak mnie brzydko olali, że nic tylko na pięcie w tył zwrot. :mrgreen: Pojechałem do Olszowca tego dnia i tam już poważne potraktowanie, chęć pomocy.

 

Pojedź do obu, szybko wyczujesz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jak miałem x3 to serwis Smorawińskiego dostał u mnie czerwoną kartkę. Chciałem doposażyć x3, raz dzwoniłem, raz byłem osobiście. Mieli wycenić części i montaż. Zero odzewu, telefonu.

 

W swojej pracy bywam w wielu firmach. Jeżeli w jakieś jest takie olewactwo klienta, to udziela się ono wszystkim pracownikom. Nie zdziwiłbym się gdyby mechanizy swoją pracę też potem tak słabo wykonywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Faktycznie jak byłem w sobotę u Olszowca to obsługa na najwyższym poziomie.

Jak masz taką opinię o Smorawińskim to szczerze mówiąc nie chce mi się tracić czasu na jazdę na drugi koniec miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smorawiński może się Tobie przydać w negocjacjach do przebicia oferty Olszowca. Potem możesz z nią wrócić do Olszowca.

 

Chyba, że potrafisz blefować i wiesz gdzie jest barykada (maks jaki mogą dać dealerzy na dany model w danym czasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Parę lat temu kupowałem u nich E60, potem była przymiarka do E93, to podejście do klienta było w porządku.

 

Ale serwisować to chyba lepiej u Smorawińskiego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio byłem na serwisie u smorawińskiego, było ok. mieszkam niedaleko, więc olszowiec odpada.

natomiast kilka lat wcześniej jak jeździłem na 2oo to miałem scysję u smorawińskiego. po tym incydencie serwisowałem w kawer / roewer w Berlinie.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kase zaoszczedzona na automacie wpakowalbym w m-pakiet

 

Przy okazji M pakietu mam glupie pytanie :)

 

Czy w przypadku napedu Xdrive i wyborze Mpakietu , dostajemy deafaultowo zawieszenie standartowe ?( w konfiguratorze widze tylko mozliwosc dolozenia opcjonalnego adaptacyjnego M )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą gorąco polecam... :twisted: :twisted: :twisted: zawieszenie jest rewelacyjne.... :8)

+1

 

Jeden z najlepszych dodatków jakie sobie do konfiguracji dołożyłem :P

 

Najgorzej ze tak dokladac mozna bez konca ;) ..a czy ktos moze posiada 3-ke w kolorze Estoril Blue ? jak sie taki kolorek prezentuje na zywo w swietle dziennym ? widzialem taki ostatnio w salonie i w sztucznym wygladal baaardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej ze tak dokladac mozna bez konca ;) ..a czy ktos moze posiada 3-ke w kolorze Estoril Blue ? jak sie taki kolorek prezentuje na zywo w swietle dziennym ? widzialem taki ostatnio w salonie i w sztucznym wygladal baaardzo fajnie :)

 

Nie jeden na tym forum ma ten kolor i nie słyszałem o nim złych opinii :lol: wejdź w galerie Randalla, wiem że to zdjęcia ale i tak ci przybliży jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam estroil blue i jestem bardzo zadowolony.

Co do zawieszenia do wlasnie mam x-drive bez adaptacyjnego i bylo to zdecydowanie za miękkie jak na samochód o zacięciu sportowym. Wymieniałem amory i sprężyny na sportowe i wyszło to sporo drożej niż zakup adaptacyjnego. Jak bym kupował jeszcze raz to bym kupił z adaptacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.