Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

azajec no wsumie masz racje tak tez mozna by to zmierzyc zaraz pojde i zobaczymy co z tego wyjdzie :norty:

tylko sie zastanawiam czy jest sens zakladac dystanse czy nie pogorszy to komfortu jazdy :cry2: :?: :?:

nigdy na czyms takim nie jezdzilem w przyslym roku jakies alu dobre ale teraz chociaz to :D :D

aha i jeszcze pytanie czy mozna dac dystanse tylko na tyl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiuj sobie ten: viewtopic.php?f=70&t=130128 i inne watki odnosnie dystansow a decyzja i tak bedzie zalezała od Ciebie. PS. oczywiscie mozna dac krazki tylko na jedna oś.

 

Sm nie wiem rozne opinie sa ale chyba wiekszosc pozytywow a Ty dlaczego odradzasz? i dlaczego tylko na jedna os?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jakie dystanse zamontowac do E92 mam orginalne felgi 18' ROZMIAR PRZÓD 8X18 ET34 opony 225/40, ROZMIAR TYŁ 8,5X18 ET37 255/35 zawieszenie m pakiet.??

 

nie za bardzo wiem nadal jak to pomierzyc zeby kupic odpowiednie :) tutaj podaje wymiray felg z oponami moze teraz bedzie latwiej:

 

 

PRZÓD 8Jx19 EH2+ IS/ET 37

-TYŁ 9Jx19 EH2+ IS/ET 39

 

ROZMIAR OPON:

 

-PRZÓD 225/35R19

-TYŁ 255/30R19

 

Spokojnie mozecie zamontowac nawet 20mm dystanse (na kazde kolo), bez martwienia sie o przycieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo wiem nadal jak to pomierzyc zeby kupic odpowiednie :) tutaj podaje wymiray felg z oponami moze teraz bedzie latwiej:

 

 

PRZÓD 8Jx19 EH2+ IS/ET 37

-TYŁ 9Jx19 EH2+ IS/ET 39

 

ROZMIAR OPON:

 

-PRZÓD 225/35R19

-TYŁ 255/30R19

ja jezdzilem na takim zestawieniu i mialem dystanse

przod 10mm na kolo

tyl 15 mm na kolo

prawdopodobnie weszloby na tyl 20mm na kolo ale na styk,- ja czesto jezdze w 4-5 osob wiec nie chcialem ryzykowac,

zreszta wystarczy ze pojedziesz sam na Autostradzie 160-180 km/h i wjedziesz w "dolek" to takie obtarcie moze momentalnie zepsuc opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tak zrobie jak kolega mowi :D wlasnie na twojej opini mi zalezalo bo podobno wiesz co mowisz :cool2:

 

:cool2:

 

nie za bardzo wiem nadal jak to pomierzyc zeby kupic odpowiednie :) tutaj podaje wymiray felg z oponami moze teraz bedzie latwiej:

 

 

PRZÓD 8Jx19 EH2+ IS/ET 37

-TYŁ 9Jx19 EH2+ IS/ET 39

 

ROZMIAR OPON:

 

-PRZÓD 225/35R19

-TYŁ 255/30R19

ja jezdzilem na takim zestawieniu i mialem dystanse

przod 10mm na kolo

tyl 15 mm na kolo

prawdopodobnie weszloby na tyl 20mm na kolo ale na styk,- ja czesto jezdze w 4-5 osob wiec nie chcialem ryzykowac,

zreszta wystarczy ze pojedziesz sam na Autostradzie 160-180 km/h i wjedziesz w "dolek" to takie obtarcie moze momentalnie zepsuc opone.

 

Kola, ktora masz w tej chwili (9.5 ET23), na tyle wystaja bardziej niz 9.0 ET39 z dystansem 20mm. Mozna pojechac jeszcze dalej, ale tylko z podginaniem wewnetrznych rantow nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiuj sobie ten: viewtopic.php?f=70&t=130128 i inne watki odnosnie dystansow a decyzja i tak bedzie zalezała od Ciebie. PS. oczywiscie mozna dac krazki tylko na jedna oś.

 

Sm nie wiem rozne opinie sa ale chyba wiekszosc pozytywow a Ty dlaczego odradzasz? i dlaczego tylko na jedna os?

Blazej10 chyba opacznie zrozumiales mojego posta, ja nie odradzam stosowania dystansow wrecz przeciwnie, jestem ich zagorzałym fanem. Przy standardowych felgach 8" i oponach 225/45/17 przod i 255/40/17 tył ET34 ,mam zalożone odpowiednio 15 i tył 20 mm. Autko prezentuje sie fantastycznie, nic nie ociera, lepiej sie prowadzi, nie ma żadnego bicia. Odpowiadałem tylko na pytanie "czy mozna stosowac dystanse na jedna os?"- tak mozna :D . Oczywiscie zakładajcie dystanse i cieszcie sie ze swoimi furkami. :D :D

PS. Powyzszy watek przytoczylem aby nie powtarzać żarliwej dyskusji, ktora przetoczyla sie juz przez nasze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiuj sobie ten: viewtopic.php?f=70&t=130128 i inne watki odnosnie dystansow a decyzja i tak bedzie zalezała od Ciebie. PS. oczywiscie mozna dac krazki tylko na jedna oś.

 

Sm nie wiem rozne opinie sa ale chyba wiekszosc pozytywow a Ty dlaczego odradzasz? i dlaczego tylko na jedna os?

Blazej10 chyba opacznie zrozumiales mojego posta, ja nie odradzam stosowania dystansow wrecz przeciwnie, jestem ich zagorzałym fanem. Przy standardowych felgach 8" i oponach 225/45/17 przod i 255/40/17 tył ET34 ,mam zalożone odpowiednio 15 i tył 20 mm. Autko prezentuje sie fantastycznie, nic nie ociera, lepiej sie prowadzi, nie ma żadnego bicia. Odpowiadałem tylko na pytanie "czy mozna stosowac dystanse na jedna os?"- tak mozna :D . Oczywiscie zakładajcie dystanse i cieszcie sie ze swoimi furkami. :D :D

PS. Powyzszy watek przytoczylem aby nie powtarzać żarliwej dyskusji, ktora przetoczyla sie juz przez nasze forum.

 

 

no wlasnie, zle zrozumialem :) masz gdzies wiecej fotek jak to teraz wyglada? jesli masz wyslalbys na maila? jak cos to na priv. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podłącze sie pod temat bo mam do kupienia felgi z ET 45 ,8J ,R17 i tak sie zastanawiam jak to bedzie wygladało?Może ktoś sie orientuje jaka jest różnica w odsadzeniu w mm miedzy ET35 a ET45.Dodam że chciałbym założyć opony 225/45.Mozna założyć jakies dystanse ,tylko jakie bo jestem troche zielony w tym temacie?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Czy ktoś, może polecić dobre dystanse do bmw, które nie będą biły ? Obecne biją przy prędkości powyżej 110 km/h. Na pewno jest to wina dystansów.

Proszę o linki do aukcji. Potrzebuje 20mm

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem przed tym dylematem bo mam 225/50/16 i zastanawiam sie czy pakować sie w dystanse

jeśli już to czy 15 ( lub 10 ) mm na przód i 20 mm na tył będzie OK ? bo wydaje mi się że tylne koła są węziej osadzone niż przednie dlatego rozmyślam na tył szersze

może wypowiedzieć sie ktoś kto dokładał dystans do 16" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać na tył trochę więcej niż na przód. Trochę mnie martwi to, że akurat w tym dystansie co kolega podał koło jest przykręcane do dystansu a nie do piasty.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać na tył trochę więcej niż na przód. Trochę mnie martwi to, że akurat w tym dystansie co kolega podał koło jest przykręcane do dystansu a nie do piasty.

 

Pzdr

Takie są lepsze.

Krótsze śruby - bardziej wytrzymałe.

Każdy obeznany w temacie Ci to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.