Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dystans sprawuje sie bezproblemowo. Żadnych negatywnych odczuć po jego założeniu nie zaobserwowałem nawet przy prędkościach 200+, także moge śmiało od siebie polecić takie rozwiązanie z nieprzykrecanym dystansem. W planach mam założenie zawiasu B12 z prokitami dlatego tez bałem sie szerszy dystans brać zeby pózniej mi nic nie obcierało. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam dokładnie takie jak podałeś 255/35R18. Z przodu nie mam żadnego dystansu, z tyłu 15mm i widać że jest jeszcze zapas także nawet później jak auto pójdzie w dół to przy pełnym komplecie osób i jakimś bagażu nie będzie problemu z ocieraniem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy :)

Odpowiedzi na moje pytania zostały głównie zawarte z poprzednich komentarzach, ale chciałbym podsumować:


BMW E90, zawieszenie m-sport (S704A)

Felgi styling 193

Przód 8j ET34, opona 225/40/18

Tył 8,5j ET37, opona 255/35/18


Wg poprzednich odpowiedzi sugerowane dystanse: przód: do 10mm, tył do 15mm? Zgadza się?


Czy zakładanie dystansów jest obligatoryjnie konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczne ale 193 bez dystansow siedza z tylu strasznie gleboko.

 

Dzięki za odpowiedź!

 

Czy do e90 felgi 193, dystanse przód 10mm tył 15mm pasują oryginalne śruby czy trzeba dać dłuższe?

 

Słuszne pytanie. U mnie uryginalne śruby to zdaje się 26mm (styling 161). Domyślam się, że zabraknie mm. Jakie najlepiej założyć do w/w dystansów (przód 10mm, tył 15mm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziecie zamawiać dystanse w wymienionej przeze mnie wcześniej firmie to dostaniecie dłuższe śruby w komplecie :wink:

Wg tego co pisał wcześniej aaben oraz z moich obserwacji wygląda że do Styling 193 na tył można pokusić się o dystans 20mm - szersze dystanse mogą obcierać. Co do zakładania samych dystansów tak na prawdę poprawiają one jedynie walor estetyczny/wizualny, także co kto lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Moj znajomy chce zalozyc sobie dystanse, ma felgi 7,5'' na oponie 225/45. W sumie tak samo jak ja. Ja dalem na tył 20mm i jest lekka lipa, no ale coz, lepsze to niz nic. Dalem ostatnio moje dwa dystanse na jedna strone i zobaczylismy, ze to wyglada perfekcyjnie, ale czy 40mm na stronie to nie za duzo? Jezdzi zawsze sam, nie pakuje nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwracam się z o pomoc.

Mam E90 prelci :felgi ori ET34 8j założone na to opony 225. Wg mojego gustu przód jest idealny, nie chcę nic szerzej ponad to. Chciałbym natomiast, a by tył "dorównał" przodowi pod względem położenia koła w nadkolu bo jak wszyscy wiemy przód jest szerzej niż tył. Jakie dystanse na tył zastosować żeby to osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ten sam genialny pomysł, tylko jest jeden mały szczegół: jestem za granicą a auto jakieś 1500km ode mnie. W następnym tygodniu wracam i chciałem sobie zamówić dystanse aby czekały na mnie to sobie zamontuję przy okazji zmiany kół na letnie. Uprzedzam pytanie... nie nie ma kto za mnie dokonać tego pomiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich pomiarów jak chcesz żeby było idealnie, to na tył trzeba 10-12mm dystans przy felgach 8/34 i 8,5/37.

Ja dla potomności napiszę także, że przy oponach 4x 235/40/18 i felgach 8"/34 i 8,5"/37 i dystansach z przodu 10mm i tył 25mm, to niestety tył przyciera. Delikatnie, bo delikatnie i przy mocniejszym załadunku, ale jednak. Dystans 22mm na tył byłby myślę idealny:) Niestety takich nie ma, więc w środę ląduje na tyle Eibach przykręcany 20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosze o pomoc w doborze dystansow gdyż auto u mechanika remont generalny silnika i nie mam opcji wymierzenia dystansu. Koła styling 156 et34 205/55/16

Auto e90 przed liftem 2005. Prosze tylko o rozmiary dystansow na przednia i tylną oś ew. Jak ktos chce moze podać, polecić marke. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam


Auto BMW E91 2006r na sprężynach Eibach Pro-Kit

Kompletuję nowy zestaw kół letnich i wstępnie już mam zaklepaną taką konfigurację :


Przód 8Jx19H2 Et 36 5x120 - opony 225/35/19

Tył 8,5Jx19H2 Et 47 5x120 - opony 255/30/19


Jakie zamówić dystanse na przód i tył aby maksymalnie bezpiecznie wysunąć koła bez ryzyka obcierki itp ??


Pozdrawiam


Edit:


Mała zmiana jednak i będą wszystkie felgi jednakowe

8Jx19H2 Et 36 5x120. Opona na tył może zostać 255 czy to za szeroko na 8" ? Doradźcie proszę z dystansami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.