Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Planuję zakup opon letnich na 17'' bez runflata.

Samochód e91 320d 2006

Przymierzam się do Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/45

O ile nie mam dylematu co do modelu, proszę o podpowiedź czy nada się taka opona z indeksem 94 Y XL FP?

W zasadzie przy tym modelu i wielkości opony nie widzę lepszego wyboru indeksu na oponeo.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pytanie związane z felgami, ale trochę z innej beczki - orientuje się ktoś, jaka może być orientacyjna wartość 19" BBS stylig 230? Mam dwie na przód i jedną na tył z oponami Dunlop 225/35/19 i Bridgestone Potenza 255/30/19. Druga na tył spawana dwukrotnie, więc chciałem oddać gratis. Z jednej strony widziałem aukcje, gdzie komplet samych felg szedł za około 3 tysiące, a z drugiej pojedyncze sztuki za 800-900 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko Panowie, kupiłem e91 przedlift, w zestawie dostałem koła na lato 17 cali 8j i 8,5j m pakiet styl 194. Zastanawiam sie nad wymiana na 18 cali styl 193, tylko czy jest sens, bo do tych 17 mam ładne opony. Kwestia czy bedzie to jakoś w miare wygladało na tych 17. Zapewne bez dystansów sie nie obejdzie.

Co myślicie? Jeździ ktoś na takich 17 taką budą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie jakiś większych prześwitów między karoserią, a kołem? Buda stoi na standardowych częściach.

Tak przy okazji. W jakiej firmy dystanse uderzać? Jest w Gdynii firma RR customs i robią swoje dystanse, ale podchodzę z dużym "dystansem" (hehe) do takich wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha o swój :lol: . Nie widziałem na żywo jeszcze tych kół, jak to siedzi. Jeżeli powiecie, żeby uderzać w 18, bo 17 będą wyglądały na małe to pewnie tak zrobię. Znacie się lepiej ;)


A jeżeli chodzi o dystanse to jestem całkowicie zielony. Nigdy się tym nie zajmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie będzie jakiś większych prześwitów między karoserią, a kołem? Buda stoi na standardowych częściach.

Tak przy okazji. W jakiej firmy dystanse uderzać? Jest w Gdynii firma RR customs i robią swoje dystanse, ale podchodzę z dużym "dystansem" (hehe) do takich wynalazków.

Ja mam dystanse Eibacha

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten model 17 bardzo ładnie leży na E91 (wysłałem Ci priv), tylko do przedliftów trzeba dać dystans.


Jeżeli chodzi o dystanse to RR jest spoko, Eibach, JR też, tak naprawdę większość produktów poza tymi dziadowskimi dystansami z allegro z plastelinowego aluminium. Pamiętaj o porządnych dłuższych śrubach i będzie dobrze. Jak będzie za wysoko to wtedy będziesz się martwił. Na 18' prześwity są bardzo podobne bo profile opony są niższe.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym kupic felgi i opony letnie a kompletnie sie na tym nie znam moze mi ktos pomoc co i jak szukac ? bede wdzieczny.

na ta chwile mam chyba te felgi advanti overdoze 8,0x18et35 lk5x120 schwarz rand poliert i opony Nokian 225/40 zr 18 92 Y XL . chcialbym jedna felge kupic bo jest strasznie porysowana ale chyba sie nie da :( jak by ktos mial taka to prosze pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czysto informacyjne.

Kupiłem fele 18 et 34 i tył et 37. W tabeli nie ma szerokości opony 245, a takie laczki są na nich z tyłu. I tak wymieniam na 255/35, bo te są już zużyte, ale ktoś mnie uświadomi o co dokładnie chodzi z tymi rozmiarami? Dlaczego opona 225, a później 255 pasuje, a np 245 nie jest uwzględnione w tabeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

speedo error 1,27%

obniżenie fury 4 mm

245/40 to nie jest opona do twojego auta.

jeszcze są takie rzeczy jak właściwości jezdne, stado inżynierów dało 255 nie żebyś teraz zakładał 245.

Zmienisz obwód koła jeszcze tylko dodam - szpara w nadkolu będzie większa wygląda to komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie.

Tak jak napisałem, kupuje na tył 2x255, bo i tak te 245 są zniszczone i jedna z nich jest uszkodzona. Pytanie było po prostu czysto teoretyczne i z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, za wiadomość pod wiadomością. Przeleciałem chyba cały temat i jedyną informacje o dystansach na takim et jaką znalazłem to taka:

 

Z przodu felga 8 cali ET 34 dystans 15 mm, tył felga 8,5 cala ET 37 dystans 20 mm.http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-05/b4d010cf.jpg

 

Niestety kolega już nie jest aktywny. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie dystanse do e91 przedlifta?


18" 8J 225x40 et 34 przód

18" 8,5J 255x35 et 37 tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek udało się zmienić koła, niestety przez sytuację z wirusem dopiero dzisiaj dystanse ogarniam.

Zmieniłem opony z zimowych 16 (205/??) na letnie 18 (225/40 i 255/35). Liczyłem się ze spadkiem dynamiki auta (e91 2,0d 163km) i niestety potwierdziło się. Nie spodziewałem się jednak aż tak dużej różnicy. Teraz pytanie, czy opory toczenia mają aż tak duże znaczenie, przód oznaczenie F, tył E? Czy to bardziej kwestia wielkości koła i szerokości opony?

Mogę zmienić opony z przodu na takie z oznaczeniem C, ale jeżeli różnica będzie znikoma to wolę poszukać innego rozwiązania typu zwiększenie mocy auta w ostateczności przesiadka na koła 17, ale nie ukrywam, że te 18 robią WOW w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.