Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy 8.5 cala feldze z tyłu naciąg będzie , ale tylko przy założeniu takiej opony jak na przodzie , czyli 225 40 18 . Tyle ,że są opony 225 szersze i węższe . np Continental sport contact 225 na 8.5 cal feldze bedzie spory naciąg , ale już np 225 bridgestone potenza S001 bedzie mniejszy . Producenci róznią się między sobą szerokoscią w ramach tego samego rozmiaru . Ale nawet w ramach tego samego producenta są zauwazalne roznice ...dunlop sport maxx RT 225 45 17 ma mniejszy naciąg na 8 calowej feldze niż jej następca sport maxx RT2 . Pisze to wszystko z własnego doswiadczenia . Także jak się chce uniknąc drogiego walca na tył 255 , można załozyc 225 minimalizując naciąg przez dobranie odpowiedniego modelu opony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz z oponami, szkoda, że to jedynie z doświadczenia można wywnioskować czy będzie naciąg czy nie przy np 8,5J i oponie 225. Panowie spodobało mi się kilka modeli felg akcesoryjnych, nie z gamy BMW. Mianowicie borbety, oz lub Japan Racing, mam problem ze znalezieniem jednego modelu w dwóch rozmiarach. Najbardziej podeszły mi JR11, lecz rozmiar to 7,5 i 8,5 cala. 7,5 ma sens na oponę 225/40/18? bo 8,5 na 255/35/18 dobrze pasuje. Macie jakieś fajne modele w tych wartościach? 8J ET34 i 8,5J ET 37???? Poradźcie coś PANYYY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz oryginalne felgi bmw 18 calowe , to na pewno są rózne , z tyłu masz 8.5 cala i wtedy powinna być opona 255 , zeby nie było naciągu . Sam próbowałem załozyć na fele 8.5 225 na tył , pojezdziłem pare dni , myślałem , że może cos na przyspieszeniu zyskam , ale jest identyczne na 225 jak i na tym walcu 255. Trakcja w zakręcie i wygląd przemawiają za 255. Opona 200 pln droższa niestety . Spalanie podobne . Przy samym starcie odczucie, że troszkę lżej mu na 225 , ale na lepsze osiągi się to nie przełożyło u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdjęcia poglądowe jak wygląda naciągnięta opona 225 na feldze 8,5''

Na żywo wygląda to o wiele gorzej bo mamy porównanie z przodem 8'' gdzie opona 225 leży równo!


opona 225/40/R18 na feldze 8,5"


zcld1nshrvkm.png


opona 225/45/R17 na feldze 8,5"


8jj7z9re315k.jpg




:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaben :cool2: fakt, Goodyear F1 Assymetric ma szeroki i głęboki rant ochronny felgi, cały rant felgi jest schowany w oponie dobre na krawężniki.

Mam taki zestaw na zestawie letnim z felgami 193.

Ale na zimowym setupie naciągnąłem oponę z tyłu 225 na 8,5" felgę i jakoś mi się to nie podoba widać że te koło jak by mniejsze było.

Może już stary jestem i się czepiam no ale widać naciąg i tyle. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie kupiłem specjalnie opony 225 i założylem na tył na 8.5 cala i naciąg jest niestety i wygląda to dziwnie , patrząc od przodu pod kątem jest węższe całe koło jakby, nie widac tak tego fajnego odsadzenia jakie daje fela 8.5 cala w przedliftowych e9x , dlatego z powrotem wsadziłem 255. Opona 225 nie daje ani jakiejs oszczednosci na paliwie , osiągi również nic lepiej ( 225 załozyłem sobie mysląc, że odzyskam troche ze straconej 1 sek do setki ) . Tak przy okazji , do czegoś słabszego niż 330i nie polecam felg wzór 162 ...ciężkie redło strasznie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem niedawno e90 320d z zawieszeniem m sport. Muszę wymienić tylnie opony (18). Nie są to run flaty. Jak wyglada sprawa run flatow w takim zawieszeniu? Boje się,ze będę się czuł jak w taczce. Lepiej będzie wymienić wszystkie na rof czy trzymać się zwykłych opon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.