Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Goodyear Eagle F1 Assymetric 3, ale z szerokością 255 w 335 i tak na suchym będzie problem z trakcją przy bucie w podłodze. Są to faktycznie dobre opony, zrobiłem na nich już 20 tkm w 335d i ani razu mnie nie zaskoczyły a jeżdżę czasem bardzo dynamicznie. Byłem też na nich na torze i też bardzo dobrze poradziły sobie z masą 335d.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Goodyear Eagle F1 Assymetric 3, ale z szerokością 255 w 335 i tak na suchym będzie problem z trakcją przy bucie w podłodze. Są to faktycznie dobre opony, zrobiłem na nich już 20 tkm w 335d i ani razu mnie nie zaskoczyły a jeżdżę czasem bardzo dynamicznie. Byłem też na nich na torze i też bardzo dobrze poradziły sobie z masą 335d.

 

Te opony są bardzo dobre jeżeli chodzi o przyczepność i trakcję, z tym że w 150KM aucie wytrzymały 50 000km. Opona miękka i lekka. Użytkowałem 225/45-18.

Jeżeli chodzi o dobrą oponę, która wytrzyma z 4 lata to jedynie Dunlop i Continental ale z specyfikacją BMW czyli z gwiazdką i ROF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bridgestone Potenza "z gwiazdką i ROF" założone nowe w 2.0d przyjechały 30tkm i śmietnik. Rozwarstwiły się w środku. Więc te wszystkie gwiazdki można sobie w buty wsadzić.


Ja nie oczekuję od opon że przyjadą 50tkm, tylko że będą bezpieczne w eksploatacji.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza "z gwiazdką i ROF" założone nowe w 2.0d przyjechały 30tkm i śmietnik. Rozwarstwiły się w środku. Więc te wszystkie gwiazdki można sobie w buty wsadzić.


Ja nie oczekuję od opon że przyjadą 50tkm, tylko że będą bezpieczne w eksploatacji.

 

Dunlop rt2 po 15 tkm gorne bicie

Pierdziele już wywalac krocie na opony premium, bo z nimi jak ze wszystkim w tych czasach.

Teraz mam hankook z przodu i barum z tylu, ktore calkiem dobrze sie sprawują, mowa oczywiscie na mokrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza "z gwiazdką i ROF" założone nowe w 2.0d przyjechały 30tkm i śmietnik. Rozwarstwiły się w środku. Więc te wszystkie gwiazdki można sobie w buty wsadzić.


Ja nie oczekuję od opon że przyjadą 50tkm, tylko że będą bezpieczne w eksploatacji.

 


No dobra, uznaję rację. Te Eagle F1 przez te 50 000 były naprawdę dobre, a zakręty miodzio. Potenza pewnie się rozwarstwiła w środku ale bieżnika pewnie jeszcze sporo miała. W tym przypadku wolę Goodyear :P

Moje goodyear byly made in slovenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, instalowal ktos z Was styling 225 od X1 do E90? Felgi do E90 maja ET 37 i 39 a te od X1 maja ET 30 i 41. Szerokosc felg taka sama - 8 i 9 cali. Wejdzie to? Z tylu roznica jest mala 39/41, ale z przodu juz sporo 37/30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro nie bez powodu to jaka będzie różnica ? Jeżeli przy 8J i 7,5J opona jest 225 to koło może być mniej stabilne czy coś? Pytam bo podoba mi się felga z f25 ale właśnie jest 7,5JX17 ET32

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Do e92 325i będzie dobry taki zestaw?

4x felga 18x8.0 5x120 ET:30 (ewentualnie ET:34)

4x opona 225/40/18

Jakie dystanse do tego będzie trzeba dać, żeby koło nie było bardzo schowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

potrzebuję pomocy z doborem zimówek. Letnie mam na felgach 8.0 i 8.5 - 18". Układ mam klasyczny czyli przód 225/40/18, a tył 255/35/18. Pytanie czy w takim samym układzie szukać opon na zimę? Czy z tyłu węższa opona będzie ok? A może taki układ na zimę to strzał w kolano?


Autko to E91 320d 177KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

potrzebuję pomocy z doborem zimówek. Letnie mam na felgach 8.0 i 8.5 - 18". Układ mam klasyczny czyli przód 225/40/18, a tył 255/35/18. Pytanie czy w takim samym układzie szukać opon na zimę? Czy z tyłu węższa opona będzie ok? A może taki układ na zimę to strzał w kolano?


Autko to E91 320d 177KM

 

Siemka, kolego powiedziałbyś jakie ET masz w tych 18 i jak to siedzi na aucie? Celuje w zakup nowych felg 18. I szukam złotego środka.


P.S. Pytanko, pacjent jak wyżej e91 z 2010r. LCI

Chciałbym oponki jak niżej napisane, kwestia w jakich rozmiarach felgi kupić 8,5 i 9,5 cali? jakie et żeby nie zakładać dystansów? Pomocy, aby nie obcierało

przód 235/40/18

tył 255/35/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie ma różnic pomiędzy e9x?

Mam e91 z 2010 r LCI,

I tutaj korekta, zakupy planuje na opony letnie, zimówki mam wszystkie 205 :<<< na 16 :D

Czyli podsumowując zestaw na lato to:

Przód 225/40/18 8,5J ET 34

Tył 255/35/18 9,5J ET 37

Czy tak będzie w porządku, nie będzie tarło czy parametry będą w porządku?

I jeszcze sprawa, jakie sklepy polecacie do poszukiwań felg do kupna w 2 rozmiarach?

I gdzie w Białymstoku dobrze nakładają gumy na felgi, żeby nie poniszczyć, komu oddajecie do roboty? Bo miałem magika, gdzie nową felge mi przerysował do gołego aluminium....

Dzięki za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5J i opona 225 będzie naciąg? Tak samo przy 9,5J i 255? Nie jestem znawcą tematu, ale wydawało mi się, że będzie bez naciagu ( przynajmniej z przeliczenia cali na cm ) Ale moze się mylę.

Czyli zmieniając paramenty na:

Przód 225/40/18 8J ET 34

Tył 255/35/18 8,5J ET 37

Czy te parametry wyciągną felgi na zewnątrz na tyle, żeby nie dawać dystansów? i czy parametry są prawidłowe? (chodzi mi o tą wysokość koła?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40 18 to nie jest rozmiar opon do e90. Ty musisz miec 225 przód.

Poza tym seria e90 chyba nigdy nie dostawała ogumienia zimowego w opcji mieszanej, tylko 225/40 18 przód i tył.

ET 34 przód a tył 37.

 

Ale w moim przypadku, bez wymiany felg, rozumiem że powinna zostać opcja mieszana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.