Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, felgi :


18" 8,5J ET35 + 9,5J ET33



czy wejdzie opona 235/40 R18? Czy trzeba kombinować i na tył dać szersze?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Mam teraz 19" 225/35 na przodzie i 255/30 z tyłu.

Chcę kupić 17" felgi na zime i tutaj mam kilka pytań:

Czy tak jak w przypadku 19" musze szukać szerszych na tył?

Jakie szerokosci felg i jaki rozmiar opon do tego dobrać?

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się że przy 17" fabryka zaleca jeden rozmiar na przód i tył: 225/45 R17. Otwórz drzwi kierowcy i sprawdź sam co masz na naklejce.

Fabryczna szerokość felg przy 17" to 8J na przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy od modelu felg. M-pakietowe i część nie M miała na tyle 8,5 i opony 255. Osobiście nigdy bym nie założył na tył 225 na zimę do 3.0d bez X-a, ale widziałem taki setup nawet na 335d...
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktos probowal zalozyc moze na felgę tylna z M-Pakietu 8,5j oponę 245/40 18?

Szukam zimowek z Run Flatem, ale jedyne w rozmiarze 255/35 18 robi Pirelli i kosztuja jakies chore pieniadze.


W ostateczności rozwazam opcje 17" tak jak to wczesniej ktos sugerował lub opon bez RF i zakupu zestawu naprawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos probowal zalozyc moze na felgę tylna z M-Pakietu 8,5j oponę 245/40 18?

Szukam zimowek z Run Flatem, ale jedyne w rozmiarze 255/35 18 robi Pirelli i kosztuja jakies chore pieniadze.


W ostateczności rozwazam opcje 17" tak jak to wczesniej ktos sugerował lub opon bez RF i zakupu zestawu naprawczego.

 

:mad2: Raczej nie wiele osób bo to o 17.5mm za wysoka opona :!: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie jakie jest odpowiednie osadzenie (ET)?

Koniecznie muszę założyć mniejsze felgi (najlepiej stalowe) bo szkoda mi 18"tek na zimę. Ostatno nawet kupiłem koło dojazdowe 17" orginalne bmw i nie pasuje. W Bmw we Wrocławiu na podstawie numeru VIN powiedziano mi że dojazdówka kosztuje 1700zł ale nawet nie byli w stanie określić dokladnie rozmiaru.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić takie: "spider spoke 158" w internecie sprawdź sobie ich wymiary i ET. Mam takie na zimę i wchodzą na standardowe tarcze w 330d (nie wiem jak by było gdybyś miał z większymi tarczami z przodu 348 mm). Weź sobie je za wzór i każde inne przy tej samej szerokości i ET większym lub równym będą pasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
E90, felgi styling 93 18'' Et24 8j opony 235/40/18. Z przodu dystansu nie mam, a z tyłu jest. Jest ten dystans konieczny? W 4 osoby opona trze o błotnik przy muldach. Dystans jest ok 15mm, na moje oko miejsca tam jest wystarczająco do zacisku itd. Taki zestaw miał poprzedni właściciel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,


Posiadam felgi styling 195 18' 2x 8j i 2x 8,5j.

Planuję na nie założyć opony 4x 225/40/18. Czy dużo to zmieni w trakcji i prowadzeniu? Wolałbym nie zakładać opon 255 na tył, ponieważ mam tylko 318d 143km. Ewentualny naciąg mi nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o komfort jazdy na naszych drogach to dla 18' lepszą opcja jest Run flat czy wystarczy wzmacniana Xl? Nie jeździłem wcześniej na run flatach.

Proszę o wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

przymierzam się do zakupu felg i opon na lato do mojego E90 325d 2007r. Obecnie jeździ na 17stkach, na których wyjechało z fabryki. Chciałbym założyć 18stki + opony zwykłe (nie run on flat). Mam poroblem z doborem parametrów felg i opon, Jakie są przedziały ET i szerokości, które będą pasować w przypadku felg 18 calowych? Jaki rozmiar opon na nie założyć, żeby miały dość niski profil? Czy felgi powinny mieć różne szerokości na przód i tył, jeżeli tak to jakie? Generalnie chciałbym, żeby auto wyglądało bardziej agresywnie, ale nic nie obcierało i nie wymagało to żadnej ingerencji w nadkola. Jeżeli to ma znaczenie to samochód jest bez Xdrive'a i ma podniesioną moc na 220KM.

Myślałem o JR11, i znalazłem taki zestaw na allegro, w rozmowie telefonicznej gość zapewniał, że wszystko będzie pasować i jest idealnie pod moje auto https://allegro.pl/oferta/felgi-japan-racing-jr11-18-8-5-9-5-najtaniej-7931896183


Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy są jakieś wymiary, które będą lepsze pod kątem właściwości jezdnych albo lepiej wyglądać? Tych felg jest dużo w różnych rozmiarach a mało nie kosztują, jak będę kupować to wole kupić takie, które będą jak najlepiej pasowały. + jakie opony do tych wymiarów felg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.