Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Już teraz wiesz dlaczego kupiłeś komplet run flatów w dobrej cenie :) Nikt nie chce na tym szajsie jeździć. Jeśli chcesz, żeby e9x prowadziło się dobrze i było w miarę komfortowe to wywal run flaty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu jazdy na runflatach zimowych zalożyłem normalne zimówki i ....ufff, jaka ulga i cisza. Przyszła wiosna, zmieniłem na letnie runflaty i....po kilku dniach pożegnałem się z nimi i założyłem zwykłe...znów cisza.... Prowadzenie auta już nie świetne ale bardzo dobre i komfortowe i spełnia moje wymagania.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Po tygodniu jazdy na runflatach zimowych zalożyłem normalne zimówki i ....ufff, jaka ulga i cisza. Przyszła wiosna, zmieniłem na letnie runflaty i....po kilku dniach pożegnałem się z nimi i założyłem zwykłe...znów cisza.... Prowadzenie auta już nie świetne ale bardzo dobre i komfortowe i spełnia moje wymagania.

 

a ja z kolei nie mam problemu w zimę z RoF, generalnie jestem bardzo zadowolony, nie wożę dojazdówki a przy -15 koła nie chce mi się zmieniać, natomiat w lato jeżdzę na zwykłych oponach... :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem na wadliwe opony jednakże po przeczytaniu powyższych postów muszę stwierdzić, że ten typ tak ma. Spróbuję przemęczyć się ten sezon, na zimę oddam felgi do malowania i od razu kupię nowe kapcie :) Komfort jazdy po Krakowie na tych oponach jest tak niski, że dziecko w brzuchu żony od razu daje o sobie znać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na Twoim miejscu zmieniłbym te opony już teraz...

Opony ROF na polskich drogach nie tylko obniżają komfort do zera, ale to samo co Ty odczuwasz, dostaje reszta samochodu i zawieszenie!!! Mocno przyśpieszając jego zużycie...

 

Wiec koszty wzrosną nie tylko ze wzgledu na opony!

 

Ja zawsze jezdziłem na ROF, ale już nigdy wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROF są ok, ale nm na Niemieckich autostradach :norty:

Ja za długo też nie pojeździłem na ROF, co prawda auto prowadziło się na nich rewelacyjnie jak po sznurku, ale komfortu właściwie nie było żadnego.

Poszedłem na jakiś tam kompromis, i kupuje zwykłe opony, ale XL. Komfort nieporównywalny z ROF i nie występuje tzw pływanie jak na niektórych zwykłych, miękkich oponach.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam e90 ale w e60 z M-pakiet owym zawieszeniem prawie nie odczuwam różnicy w komforcie jazdy pomiędzy zimówkami nie ROF a letnimi ROF. Na jednych i drugich oponach jest twardo. Na zimowych auto mniej prowadza w koleinach, ale jest to spowodowane mniejszą szerokością tych opon od letnich o 2 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a jesteś pewien, że to od e60? Sprawdź ET albo numer OEM i jeśli to oryginały to w realoem powinno wyświetlić do jakiego modelu są przeznaczone.

A jeśli masz faktycznie od e60 z ET20 i dla Ciebie to tragicznie się chowa w e90, że musiałeś dać dystanse to zobacz jak bardzo tragicznie chowają się oryginały do e90 z ET 34 :)

Edytowane przez greg97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

jestem nowym uzytkowinikiem kupiłem nie dawno fajną E 90 z 2005 r. Autko bajka, ale opony zimowe są Run Flat a letnie zwykłe. Planuje jechać na wakacje i własnie potrzebuje dojazdówke lewarek i klucz do teo auta. Ktos moze poleciec strone na Allegro gdzie mozna to dokupić, czy ktoś z was ma na sprzedaż te trzy rzeczy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

co do ET to spasują przy takim et ładnie będą wyglądać w nadkolach ,ale musisz się dowiedzieć jaki maja otwór centrujący ale to nie problem zawsze można zastosować pierścienie

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
:? Mamy kilka chłodniejszych dni, ale żeby już o zimie myśleć? :wink: Zasadniczo opony zimowe produkuje się latem, więc prawdopodobnie można już nabyć świeżutkie gumy. Być może uda się zaoszczędzić ze 100-200zł. Należy jednak pamiętać o dacie produkcji opon, bo zwykle wyprzedawane są te starsze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile chcesz tym autem jezdzic ...

Kupujac opony zimowe teraz kupisz je taniej o jakies 25%, ale beda to opony produkowane ok rok wstecz lub wiecej, wiec guma bedzie nazwijmy to nie pierwszej swierzosci.

Jesli chcesz jezdzic do 2 lat na nich to kup, jesli dluzej to poczekaj na opony z tego roku.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.