Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jak widać, rant naciągnięty jak plandeka na żuka. Zero ochrony felgi.

BMW przykładowo w f10 9J na tylnej feldze wsadza 275 a ty na 9,5 nakładasz 255 :mad2:

Honda civic to czy beta?

Masz tu normalne koło i nie kłóć się nie mając racji.


34690275021_f7337e0b95_h.jpg

taaa pięknie ten balon wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mało kto ma chyba świadomość , że żadne samochody sportowe w jakichkolwiek wyscigach , czy to F1 , czy DTM itp nie jeżdżą na czymś takim jak mają e9x przy np 19 calach , bo taki naleśnik nie pracuje w zakręcie , schodzi z felgi i opona nie przylega optymalnie czołem do nawierzchni. I niestety wg wielu ,,znawców " takie auta jak m3 czy 911 GT3 itp mają wystające poza felgę wysokie balony , a nie fajne opony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Seria ma

8x18 ET 37 225/40

9x18 ET 39 255/35

więc praktycznie serię zrobisz. Nic się nie zmieni. Pomyliłeś profile opon przód z tyłem.

Chcesz wysunąć to na front dystans 10 mm a na tył 15-20. Ale bez obniżenia auta nie ma sensu dystansu dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie kupiłem dzisiaj felgi trochę w ciemno i chciałbym się upewnić czy na pewno będą pasować do e90 .Felgi 17" et 37 i jeszcze jest jakiś numer 7.5 .Opony są 225/50r17.Będzie to pasować ?

 

No zdecydowanie w ciemno kupione. Wsadzić się da , ale to nie są felgi od e90 , przy 17 calach powinny mieć 8'' szerokosci a nie 7.5 , a et 34 a nie 37 , opony tez nie od tego modelu , powinno być 225 45 17 . Więc będą bardziej schowane do środka i większy balon troszkę. Czyli wszystko nie tak i efekt będzie słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć możesz ale w przypadku jakieś kolizji ubezpieczyciel może się przyczepić że samochód nie ma homologacji na ten rozmiar

 

co za banialuki...

 

Wystarczy zapytać u ubezpieczyciela czy samochód może jeździć na rozmiarze opon na które nie ma homologacji

To tak jak jazda bez katalizatora wszystko ok do momentu aż ktoś się nie przyczepi .

Można założyć ewentualnie zamiennik opon


"Uważa się, że zamiennik powinien mieścić się w przedziale od 1,5% do –2% względem gumy homologowanej"


Z ubezpieczenia OC małe prawdopodobieństwo że ktos się przyczepi ale z AC to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie mam E91 330d xDrive i potrzebuję pomocy czy też podpowiedzi chciałbym zmienić felgi i opony z 19 cali na mniejsze żeby był trochę większy komfort czy ktoś się może orientuje czy 17 cali wejdzie? Bądź może ktoś przerabiał podobny temat żeby podpowiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.