Skocz do zawartości

520d ZF8HP45 skrzynia podszarpuje


marqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy wasze 520d też tak maja, że jak jest zimny olej w skrzyni to przyszarpuje ? Szczególnie wolna jazda 1 potem 2 z kopem w plecy itd poki olej sie nie rozgrzeje to podszarpuje. Olej wymieniałem dynamicznie w Auto-Wawer ok 20tys temu. Ostatnio jak dogrywałem funkcje w Bimmer-Parts w Łodzi skasowali mi adaptacje skrzyni i odrazu na autostrade wyjechałem. Jeżdze głownie po miescie Warszawa i okolice póki olej sie nie rozgrzeje to tak dziwnie szarpie ma ktoś podobny objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co ile musi byc olej wymieniany ?? kupiłem w U-K F10 mam full servis (niby) nadal mam gwarancje u dilera bo przeduzaem na 6 miesiecy , nie ma błedów jak sprawdzam ale interesuje mnie co ile sie to robi ??

juz obecnie przeskakane mam 86.000 mil czyli 138 tyl km i nie wydaje mi sie zeby w u-k zmieniano oleje w automatach ale wiadomo lepiej zpytac kolegow na forum bo kiedy sie w pytam lokalnych to dziwne oczy robia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jestem zwolennikiem wymiany oleju ale ZF pisze na swojej stronie: Stosujemy olej syntetyczny nie wymagający wymiany przy normalnej eksploatacji, gdy jeździsz dynamicznie i/lub z dużymi prędkościami,ciągasz przyczepę olej osiąga wysokie temperatury i się zużywa. W tym przypadku zalecamy wymianę oleju co 80-120tys.km lub co 8 lat.

Jak cytujemy producenta to dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na serwisie w BCP Rembertów na czyszczeniu DPF i ponownej adaptacji skrzyni poprawnej. Co ciekawe oleju brakowało ok, 0.5l, skrzynia dalej podszarpuje nie ma znaczenia czy ciepla czy zimna w wolnym toczeniu sie w korku rozpedzam sie na 1 i skrzynia wrzuca 2 bieg w ten czas wystepuje szarpniecie. BCP coś mowil o tłoczkach ale u nas nikt 8hp jeszcze nie robił a w 6hp tloczki sie wymieniało nikt nie wie jak w 8hp. Czy może to być objaw zuzytego sprzegła hydrokinetycznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam tak samo (szarpniecia na 1 i 2) najbardziej wyczuwalne na zimnym silniku. Narazie zostala zrobiona mala adaptacja, nie wiem co to oznacza, ale nie pomoglo

i jakies parametry adapatycjne wlasnie dla 1-go i 2-go biegu sa zawyzone. ASO zaproponowalo wymiane oleju w skrzyni z filtrem + pelna adpatacje/zerowanie szkrzyni, bede

to robil w przyszlym tygodniu.

Przebieg to 68 000 wiec z tego co czytalem w tych okoliach powinno sie zmienic olej - ciekawe ze samo ASO mi to zaproponowalo, kiedy czytalem wczesniej

ze nie robia tego wiec mila niespodzianka - chociaz poczekam na rachunek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja pytałem w swoim ASO - nie zalecają wymiany oleju w skrzyni, ale jesli chcę to zrobią (nie dają gwarancji co sie stanie). Koszt: 3.500 zł, masakra. Czy ktoś z Was się orientuje, czy w Poznaniu (lub w okolicach) jest jakiś godny zaufania serwis, który wymieni olej (wymiana dynamiczna) za jakieś rozsądne pieniądze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem w swoim ASO - nie zalecają wymiany oleju w skrzyni, ale jesli chcę to zrobią (nie dają gwarancji co sie stanie). Koszt: 3.500 zł, masakra. Czy ktoś z Was się orientuje, czy w Poznaniu (lub w okolicach) jest jakiś godny zaufania serwis, który wymieni olej (wymiana dynamiczna) za jakieś rozsądne pieniądze?

Ja z Gdanska pojechalem specjalnie do Warszawy, do Gorika.

Polecam.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, wymiana oleju, filtra zrobiona i adaptacja tez (chociaz podobno kilka razy bo cos bylo nie tak) po przejechaniu kilkuset kilometrow gdzie niby problemy mialy ustapic, dalej podszarpuje przy zmianie biegow, tak samo jak bylo. Nie wiem co z tym dalej robic, napewno bede dalej meczyl ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8hp to nie skrzynia dwusprzeglowa i podobno jak 6hp tez w nich zuzywaja sie tloczki mechatronika i mozna to zweryfikować. Rownierz konwerter poddaje sie regeneracji kazdy inaczej użytkuje auto i sie zuzywa szybciej lub wolniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć odświeżam temat.

Czy komuś udało się rozwiązać problem lekkiego podszarpywania na zimnym silniku na 1 i 2. Nie wiem czy u Was takie samo uczucie jest jakby auto dostało lekkiego kopniaka w tyłek . Problem ten u mnie występuje tylko przy bardzo delikatnym ruszeniu. Jeżeli powiedzmy przyspieszam normalnie jak ze skrzyżowania (nie gaz w podłodze tylko umiarkowanie) efekt jest prawie niezauważalny. Po rozgrzaniu silnika problem całkowicie ustaje, skrzynia zmienia biegi perfekcyjnie.

Chciałem zmienić olej, bo tak doradzało mi kilku serwisowych znachorów, ale jak czytam forum wcale to nie pomaga więc widzę że dobrze, że się wstrzymałem.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Zmieniłem olej w 200.000 i nie pamietam czy było lepiej, ale teraz ciągle mam tak jak opisujesz, z tym że na zimnym, jak się rozgrzeje to jest ok. Pewnie to stopień zużycia skrzyni, pilnować oleju i jeździć. Tak uważam, bo inna opcja to oddać skrzynię do remontu lub kupić nową, koszty jakie są znamy.

Więc decyzja posiadacza.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temat szarpania jest rozwiązywany w różny sposób , przynajmniej tak twierdzą różni fachowcy/mechanicy z YouTube....

Czasami wystarczy zrobić nową adaptację skrzyni. W innych przypadkach pomaga wymiana oleju . A czasami pada mechatronika.


Olej należy wymieniać , ponieważ stary robi nagary co zapycha kanały w labiryncie. Wtedy zostaje rozebranie całej mechatroniki i czyszczenie.

Jeśli pojedziesz do fachowca który ma doświadczenie w olejach do ASB to po zalaniu 200ml. będzie mógł określić czy wymiana oleju pomoże czy wręcz odwrotnie , zaszkodzi jej pracy..???


Ja nie mając tej wiedzy wymieniłem olej przy ok. 190kkm. Szarpnięcia delikatne mam ( jest jeszcze indywidualne odczucie szarpnięć, dla jednego mogą być one delikatne dla drugiego mocne .....) jak u ciebie . Nie robiłem po wymianie adaptacji.


Jeszcze jedno, przebieg nie mówi do końca w jakim stanie jest olej. Na stronie ZF jest tabelka , przy jakiej temperaturze pracy oleju ASB należy go wymienić....????

np......

160kkm jazdy po autostradach = 60kkm jazdy po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dynamicznej nie zaleca ani producent, ani serwis, jak skrzynia ma spory nalot i nie był olej wymieniany od początku jest to trochę loteria. Wiele czynników na to wpływa,

Sporo dobrych opinii krąży o serwisie w okolicach starogardu gd. lub pruszcza gd. chyba chodziło o P.G nie pamietam dokładnie, na forum jest post o zfhp w którym ktoś pisał o nich.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam tak samo skrzynia na zimnym silniku nie pracuje płynnie ale nie szarpie, jestem w norwegi zaproponowali mi najpierw wymianę oleju z racji ze nie wiem kiedy był wymieniany, moje pytanie czy na misce jest data jest produkcji gdzieś żebym mógł sie zorientować troche czy był kiedykolwiek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo skrzynia na zimnym silniku nie pracuje płynnie ale nie szarpie, jestem w norwegi zaproponowali mi najpierw wymianę oleju z racji ze nie wiem kiedy był wymieniany, moje pytanie czy na misce jest data jest produkcji gdzieś żebym mógł sie zorientować troche czy był kiedykolwiek ?

 

Czesc.


Tak, jest data na misce. Ja mialem ciekawy przypadek. Data prod. auta 2010 maj, na misce data rok pozniej. W historii serwisowej cisza nt. ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem w 530d ze skrzynią 8HP70. Jakiś czas temu miałem robiony update softu skrzyni wraz z adaptacją ale to też nic nie wniosło. Zastanawiam się jeszcze nad softem od xHP. Czy ktoś może potwierdzić czy np stage2 lub 3 poprawia pracę skrzyni gdy olej jest jeszcze zimny?


PS. Na początek czerwca jestem także umówiony na wymianę oleju w skrzyni więc w razie co dam znać czy u mnie coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Czy ktoś tutaj jest z trójmiasta i może polecić faktycznie dobry serwis od skrzn w okolicy?

W salonie zdunka zaproponowali mi statyczna wymiane... na takim poziomie jest tu dealer samochodowy...

 

Serwisy specjalizujące się w skrzyniach ZF zalecają wymianę statyczną, więc możesz zaufać dealerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.