Skocz do zawartości

Błąd świateł tylnych, nie świecą światła tylne


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj jak przekreciłem kluczyc zaswieciły mi sie obydwie kontrolki spalonych swiateł tylnych wychodze z auta kumpel załanczal wszystko pokolei stop postój wsteczny wszystkie swieca poruszałem zarówkami i wtyczkami wszystko wyglada na ok i niewiem co to moze byc... przypomne tylko ze mam z przodu ringi ccfl wrac z emulatorami zeby zas przednie sie nie swieciły moze to one powoduja jakis bład ale to zas czemu z tyłu swieci? ktos sie z tym spotkał moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tez obstawiam podswietlenie tablicy.

wania proponuje zebyś sobie sprawdzi te zaróweczki bo te szkiełka przepuszczaja wilgoc i pewnie masz zasniedziałe przewody

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi żaróweczkami same problemy .... chyba wyłączę sprawdzanie błędu tych żaróweczek w NCSie i będę miał spokój .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to wszystko ze te klosze tych swiatełek sa nieszczelne. Kupiłem nowe myslałem ze bedzie lepiej ale nic sie nie zmienia. Najlepiej to chyba sylikonem je przykleić.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji sprzatania w mojej e46 postanowilem zajrzec do tych zaroweczek. Wyciagajac te klosze przestraszylem sie heh :shock: Zarowki a bardziej jej konce cale zielone,zasniedziale. Wyciaglem je, wyczyscilem miejsce w ktore wchodzi zarowka i klosze dokladnie bo tam tez bylo troche zielono i pojechalem po zarowki:) Miałem juz brać diodówki ale przypomnialo mi sie ze wyskakuje bład przy nich i wzialem zwykle,swieca ładnie ale nie tak jak diody...:( Za bardzo by mnie draznil ciagły widok na liczniku błedu tylnich zarowek:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież mówiłem że błąd tych żarówek można usunąć w NCSie , a dokładnie wyłączyć sprawdzanie ich...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do działu elektronika samochodowa , diagnostyka ; potrzebny interface , programy , cierpliwości , pomocy kolegów , no i wiedzy jako takiej bo można więcej popsuć niż zrobić ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji sprzatania w mojej e46 postanowilem zajrzec do tych zaroweczek. Wyciagajac te klosze przestraszylem sie heh :shock: Zarowki a bardziej jej konce cale zielone,zasniedziale. Wyciaglem je, wyczyscilem miejsce w ktore wchodzi zarowka i klosze dokladnie bo tam tez bylo troche zielono i pojechalem po zarowki:) Miałem juz brać diodówki ale przypomnialo mi sie ze wyskakuje bład przy nich i wzialem zwykle,swieca ładnie ale nie tak jak diody...:( Za bardzo by mnie draznil ciagły widok na liczniku błedu tylnich zarowek:(

 

 

Żaden błąd sie nie bedzie swiecił na stałe. W chwile po odpaleniu bedziesz miał ze sa spalone tylne i po okolo 5 sekundach zgasnie. Przynajmniej tak jest u mnie na diodach SMD (nie led). Za 2zł nie kupuj, bo sie pala szybciej niz sie wydaje. Ja zalozylem diodowe SMD 2 lata temu i swieca do dzisiaj, a LEDY zaczynaly mi mrugac po miesiacu (pewnie MADE IN CHINA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek od podświetlenia rejestracji, nie wyświetlają one błędu na desce jak ą przepalone !!!

Tak podaje instrukcja.

wyświetlają ! sprawdź kiedyś w NCSie w pliku TRW czy masz włączone sprawdzanie czy nie... ja mam i świeci się na desce

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w momencie gdy wyświetla sie błądtylnych świateł mozesz otworzyć bagażnik. W moim 320d też taksię wyswietlało i okazało się, że nie swięci się podswietlenie tablicy i zarazem nie działa klamka klapy bagażnika. U mnie uciekła masa. Wystrczyło załozyć przewód masowy i wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podłączając się do tematu chciałbym o coś spytac. Kilka razy zdarzyło mi się, że po odpaleniu auta wyświetlało się przepalenie tylnych żarówek, czyli świecące kontrolki od obu tylnych świateł. Dodam, że wszystkie żarówki są sprawne, a kontrolki po pewnym czasie gasły. Co może byc tego przyczyną?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

W mojej świeżo kupionej e46 świeci się ciągle błąd spalonej żarówki w halogenie.. tzn raz pokazuje 2 żarówki spalone z tyłu, a raz jedna ( lewa ) sprawdziłem i nie dochodza do niej prąd. Który bezpiecznik odpowiada za te światła? Czy jeśli bezpiecznik był by spalony kontrolka od tylnych przeciwmgielnych by się świeciła po włączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.