Skocz do zawartości

Jak nie BMW to co ? BMW vs konkurencja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki co mają 850-tki też pewnie o czymś marzą :]

O Ferrari :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi i moje pragnienia motoryzacyjne, nie mówiąc o kosmicznych to :

 

Audi Allroad (A6 combi terenowe) - najchętniej 2.7 biturbo ale realnie 2.5 diesel MODEL jak na foto , nie najnowszy

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.canadianautoreview.com/allroad-front2-680.jpg

 

 

Saab Cabrio - rocznik ok 99. (najnowszy mi sie nie podoba-tylne światła blee)

http://imagesgmeurope2.free.fr/images/suede/saab/2000_9-3_aero_cabrio_16.jpg

 

 

Toyota Hi-Lux - pickup terenowy w wersji 2d+szyba boczna

http://www.autogars.lv/Toyota%20foto/Hilux/toyota_hilux_pick_up_9038.jpg

 

Jak widać tendencje zgoła różne... Ale właśnie takie samochodziki mi się podobają.

 

 

Teraz jak miałbym kupić samochód do jazdy na co dzień i nie było by to ani e36touring ani nie e39touring to hmm... Trudny wybór, może znowu Passat 4x4 variant? Może A4 Avant? Ale albo kombi albo coupe, sedanów nie lubie a dzieci nie mam :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja ostatnio miałem okazję przejechać się Grand Cherokee z 4.0 v8, muszę przyznać że wrażenia są świetne, pędzi, buczy, huczy :D Właściciel chce sprzedać za 32000, świetny stan i oryginalny przebieg 130 000. Gdyby nie to że kupiłem niedawno BMW to może bym się zastanawiał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą blokadą przemawia do mnie :mrgreen:

 

Hummer niepotrzebny :mrgreen: Do miasta najlepsze jest stare Mini, tylko obowiązkowo na 10-calowych kółkach. Czarni blokady nie są w stanie na to coś założyć :!: Sprawdzone :cool2: :cool2:

 

Mam zaprzyjaźnioną użytkowniczkę takiego sprzętu w Poznaniu. Od dwóch lat parkuje niemal gdzie chce (bo też gabaryty symboliczne) od kiedy podpatrzyła jak dwóch czarnych bezskutecznie walczy, żeby jej labę na miniaka założyć.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem okazję przejechać się Grand Cherokee z 4.0 v8, muszę przyznać że wrażenia są świetne, pędzi, buczy, huczy :D Właściciel chce sprzedać za 32000, świetny stan i oryginalny przebieg 130 000. Gdyby nie to że kupiłem niedawno BMW to może bym się zastanawiał...

 

Ohh... aż mi się przypomniał Nasz stary potwór - GrandCherokee w 5.2 :) Piękny moment, świetny wygląd, odpowiednie gabaryty.

Sam skręcał do stacji :mrgreen:

http://no2qnos.fm.interia.pl/breit1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

dziś miałem okazje przetestować nowy Merc S coupe AMG za ponad 1 mln PLN bardzo fajnym matowym kolorze

 

http://i112.photobucket.com/albums/n186/wojciechmatysik/20160329_122231_zps6ef0cvqg.jpg

http://i112.photobucket.com/albums/n186/wojciechmatysik/20160329_125135_zpsn7nmqbsb.jpg

 

oprócz ładnej linii zewnętrznej, niesamowitego spasowania i jakości materiałów oraz gadającego wydechu jestem rozczarowany.......

 

po 10 min.testowania bardzo zatęskniłem za moim M3

 

Komfort jest ale taki jakiś dziwny - gumowaty,miękki , jak na niby 585 KM to czuć że skrzynia gubi się czasami i jest ospała to nie co w BMW i Audi owszem na prostej 100-200km/h daje frajdę ale czy jest tak szybko to mieszane uczucia ( prawdopodobnie 2 tony robi swoje ). Najgorsze to są hamulce coś tragicznego przy takiej mocy auto w ogóle nie hamuje....posiadał standardowe hamulce

system sterowania mediami - bardzo trudne i bardzo ukryte opcje systemu sterowania.....

zachowanie auta na zakrętach i nagłym wymijaniu to jakieś nieporozumienie - mam odczucie ze układ kierowniczy działa ospale i jest gumowaty - nowa seria 7 jest o wiele lepsza pod tym względem.

Komfort wiadomo że to klasa S ale czy jest lepsza od serii 7 - to ..... daje remis

Siedzenia są fajne ale chyba lepsze sa w 7 ( tu nie bawiłem się nimi... bo interesował mnie silnik )

Bardzo fajna sportowa kierownica bardzo ładna i fajnie leży w dłoniach

Spasowanie i jakość materiałów pierwsza klasa tu widać iż BMW serii 7 musi jeszcze troszeczkę popracować, choć dużo nie brakuje

Bardzo fajny mięsisty głos z wydechu taki z klasą. AMG robi teraz dobrą robotę

Czy warty 1 mln. zl PLN - powiem nie warty nawet 700tys zl - do tej klasy auta pasuje 350-400KM z dobrym wyposażeniem i można jechać na obiadek niedzielny do babci .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w s coupe AMG nie będzie takich odczuć jak w mniejszych modelach, które są bardziej sportowo nastawione. Wiadomo s szybko jedzie ale to nie wszystko, tak jak piszesz o prowadzeniu, ten silnik się nie nadaje do tego samochodu.

Natomiast ciekawi mnie C63 AMG tutaj może być już wiele lepiej :)

Mi się podoba GLA45AMG i CLA45AMG, wiem że to 2.0 ale jadą one jak większość sportowych aut i wiele one nie kosztują w porównaniu do innych :D Będę myślał nad takim jak fundusze pozwolą a jak nie to zostaje z następna skoda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
AMG 2.0 jest podobno kutym silnikiem więc niezła konstrukcja mimo małej pojemności. Po wczorajszym dniu i testowaniu Mercedesa odstawiam tą markę na bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS6 super auto ale powiem ci ze masz rozrzut :D

Rodzinne kombi a coupe i to na 2 osoby, nieźle.

Ale masz jeszcze xc90 czyli Ci wszystko jedno.

Może M760i? :twisted: Z tym już przesadziłem, inny typ samochodu kompletnie i tym się już tak nie da pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

serię 7 nie biorę pod uwagę bo to limuzyna - nawet jak będzie miała V12 to potencjał tego silnika nie wykorzysta się- no chyba że na autostradzie w DE

RS6 nie jeździłem... jako rodzinne auto wszystko w jednym ale kieruje się w 911 Turbo S Cabrio - auto na nie dwa lata:) użytkowania, frajda jest nie do opisania - dużo osób pisze - jak to zimą cabrio..... - od 5 lat praktycznie zim w PL nie ma......

ciekawy jestem czy kiedyś BMW wypuści serię 7 coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być seria 9 w ciągu 3 czy 4 lat. To ma być coupe w 7 ale przedłużonej. Będzie jakaś konkurencja dla S Coupe który jest piękny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.