Skocz do zawartości

[E90] Płyn do układu wspomagania


grafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może ktoś wie jaki jest optymalny poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczy w układzie wspomagania. Dziś sprawdzałem w pewnym warsztacie i powiedzieli, że jest o.k. Ale mnie trochę zdziwiło bo sprawdzono na rozgrzanym silniku - poziom był równo pomiędzy max a min. W domu po kilku godzinach postoju sprawdziłem i poziom był w graniach minimu. W instrukcji nic na ten temat nie jest napisane.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
panowie a jaki płyn zalać do wspomagania? na korku jest atf ale nie wiem jaki dokładnie byłby najlepszy. może ktoś podrzucić link lub nazwę odpowiedniego oleju (najlepiej oryginał)?byłbym wdzięczny!

 

Chyba pentosin chf 11s, ale nie jestem pewien, lepiej niech ktoś potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaki płyn zalać do wspomagania? na korku jest atf ale nie wiem jaki dokładnie byłby najlepszy. może ktoś podrzucić link lub nazwę odpowiedniego oleju (najlepiej oryginał)?byłbym wdzięczny!

 

Chyba pentosin chf 11s, ale nie jestem pewien, lepiej niech ktoś potwierdzi.

 

Potwierdzam, tak jest napisane na naklejce która jest na zakrętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na nakrętce jest tylko napis atf only wiec chyba tylko olej atf znalazłem taki: http://moto.allegro.pl/castrol-atf-tq-dexron-iii-plyn-do-wspomagania-1l-i1624879466.html lub według tego co piszecie http://moto.allegro.pl/plyn-wspomagania-bmw-chf-11s-oryginal-i1618787528.html sam już nie wiem który????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na nakrętce jest tylko napis atf only wiec chyba tylko olej atf znalazłem taki: http://moto.allegro.pl/castrol-atf-tq-dexron-iii-plyn-do-wspomagania-1l-i1624879466.html lub według tego co piszecie http://moto.allegro.pl/plyn-wspomagania-bmw-chf-11s-oryginal-i1618787528.html sam już nie wiem który????

 

Oba to chyba syntetyki, ale jak masz napisane atf to lej tego castrola bo pewnie taki tam siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dzięki za odpowiedź.

 

No właśnie widziałem na tym dzyndzelku takie dwa wcięcia i rozumie że to górne to jest max a to dolne min?

Te wcięcia o których mówię to są mniej więcej na 1/3 i 2/3 wysokości tego dzyndzelka.

Dokładnie tak.

Na zimno (i na dokręconym korku) powinno być płynu pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam Panowie. Mam problem ze wspomaganiem. Podczas jazdy lub jakiś manewrów kierownicą, nawet nie wielkich ruchach słychać dość mocno pompę wspomagania i czuć to na kierownicy. Oczywiście dolałem troszkę płynu do wspomagania, ale to nic nie pomogło. Dodam jeszcze, że nie mam żadnych wycieków a pasek klinowy też jest ok. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej tez lekko bylo slychac wspome ale: kupilem 1 l ; wyczyscilem uklad ; wlalem nowego plynu ATE czerwony i po jekach od pompy ;), jak sie okazalo poprzednik nie wymienial 4 latka;) nieladnie....plyn byl juz brazowy, teraz chodzi jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn ATE czy ATF? u mnie też pewnie płyn był niewymieniany od nowości ale ma czysty różowy kolor więc myśle, że nie ma potrzeby

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Z tym że u mnie dochodzi jeszcze dziwne buczenie na postoju o róznym natężeniu. Płym juz wymieniłem ale efektów generalnie brak. Znajomy mechanik zdjagnozował że to sprawa pompy wspomagania i możliwe że też przekładni kierowniczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

w mojej tez lekko bylo slychac wspome ale: kupilem 1 l ; wyczyscilem uklad ; wlalem nowego plynu ATE czerwony i po jekach od pompy ;), jak sie okazalo poprzednik nie wymienial 4 latka;) nieladnie....plyn byl juz brazowy, teraz chodzi jak marzenie.

 

Możesz opisać tak z grubsza jak czyściłeś układ ?

Dzisiaj sprawdziłem u siebie tak z ciekawości i płyn nie jest pierwszej młodości.

Na razie wszystko działa prawidłowo, ale wolę dmuchać na zimne.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiecie co ile się taki olej wymienia ? Słyszałem kiedyś, że niby jest "dożywotnio" podobnie jak w np automatycznej skrzyni, ale przecież oleje w skrzyniach wymieniają, niekiedy rozrząd na łańcuchu też jest do poprawki po jakimś czasie (rozciągnie się łańcuch itd.)

Jak w temacie oleju od wspomagania ? wymieniać czy nie?

Niekiedy przy maksymalnych wychyleniach kierownicy słyszę coś a'la "huczenie" - pompa wspomagania? może wymiana oleju by pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju prawie na pewno by pomogła. ja lałem zawsze ATF Dexron II.

 

Kiedyś w 5 gen. Celiki (przebieg ok 200 tys.km) profilaktycznie wymieniłem olej w układzie wspomagania na wspomniany przez Ciebie Dextron. Olej zakupiłem w ASO Toyoty (sami go dobierali). Po zalaniu cały układ się rozszczelnił, a wspomaganie przestało działać jak należy. Teraz chcę podejść troszkę ostrożniej do tematu, żeby znowu nie przedobrzyć... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.