Skocz do zawartości

Czujnik deszczu zawieszanie się z


andrzejc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mamglupi problem. W mojej 3 nie jestem w stanie wlaczyc cyklicznej pracy wycieraczek. Chodzi automat z czujnika (zyje wlasnym zyciem) Wysokie i srednie obroty tez chodza. Nie moge sie dobrac do pracy cyklicznej.Czyli co 2 czy 5 sekund... To moja pierwsza bawarka i nie moge sie jakos do tego dobrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie powinien działać non stop. Czujnik działa naprawdę dobrze. Wtedy kiedy potrzeba to uruchamia wycieraczki, nie chodzą na sucho… Albo masz coś uszkodzone, albo musisz go na nowo skalibrować… poszukaj instrukcji na forum, kiedyś na nią przypadkowo trafiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem temat o którym pisałem wyżej. A więc jeśli komuś nie działa prawidłowo ten czujnik, należy przeprowadzić reset jego ustawień :

 

 

INPA : NADWOZIE > CZUJNIK DESZCZU ZMIERZCHU > INITIALIZATION

 

DIS : (Service functions -> Body -> Rain/driving light sensor -> Initialize rain/light sensor).

 

Ludzię piszą że różnica bardzo duża, po tym czujnik działa prawidłowo. Jak w końcu kiedyś kupie kabelek to sam przetestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej..

Czy jest możliwe by czujnik deszczu zawieszał sie ?

Czasem tak mam jak pada włączę czujnik to po pewnym czasie wycieraczki wogule nie reagują mimo że pada deszcz dopiero muszę wyłączyć samochód i włączyć i już wszystko okej jest.A jak bez czujnika włączę wycieraczki to normalnie jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA:

 

E90

Karosserie

Rain and Light sensor

F6 (Activate)

F1 (initialize)

 

Jeśli nie pomoże (a raczej pomoże :) ), sprawdź jeszcze czy nie masz bąbelków powietrza na czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
No to może chodzi o to co marvel napisał? Ja dzisiaj zrobiłem inicjalizację, bo mój czujnik strasznie wolno łapał, ale oczywiście musiało przestać padać w momencie jak to robiłem i jeszcze go nie przetestowałem. Przy najbliższej okazji sprawdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie pomoże wymiana przekaznika bo jeżeli jest wyłączony czujnik deszczu a same wycieraczki chodzą to ciągle chodzą nic nie zawiesza sie.

Co innego jak jest mocny deszcz i włączę czujnik deszczu po pewnej chwili zawieszają sie wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś szyby wymienianej? Spójrz na czujnik od zewnątrz czy nie ma na nim bąbelków powietrza.

 

Błędów na kompie nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie pomoże wymiana przekaznika bo jeżeli jest wyłączony czujnik deszczu a same wycieraczki chodzą to ciągle chodzą nic nie zawiesza sie.

Co innego jak jest mocny deszcz i włączę czujnik deszczu po pewnej chwili zawieszają sie wycieraczki

Miałem identycznie a jednak pomogła wymiana przez cała zimę nic się nie zawiesiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam watek, posiadam czujnik deszczu pod lusterkiem. Wchodzę w inpie w pozycję jemu przypisaną i taki mam komunikat:

Fehler! Aufruf uber Gruppendatei: D_RLS.GRP

IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.


Co to oznacza że nie jest podłączony, czy że nie mogę się nim połączyć, czy nie posiadam takiej funkcji z poziomu INPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się do tego dobrałem.Jest tylko mocowanie na szybie, szyba solar. Pod osłonką oczywiście dyndał czujnik zaparowania szyby, wiec go dokleiłem na dwustronną bezbarwną. Niestety wiązki do czujnika wycieraczek też nie ma, jest tylko do lusterka podłączona, od strony szyby, to pewnie do lusterka ściemnianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.