Skocz do zawartości

E61 520d wybór języka w menu idrive


mariusz77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przez zupełny przypadek odkryłem w ustawieniach idrive, że pod wyborem języka RUSSIA kryje się polskie menu :) Mój model jest z lipca 2008r i pochodzi z rynku Holenderskiego. Czy to normalne, czy ktoś wcześniej wgrywał polskie menu? Tak z ciekawości pytam, bo jeżdżę autem od lipca, a tu taka niespodzianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, dzisiaj przez zupełny przypadek odkryłem w ustawieniach idrive, że pod wyborem języka RUSSIA kryje się polskie menu :) Mój model jest z lipca 2008r i pochodzi z rynku Holenderskiego. Czy to normalne, czy ktoś wcześniej wgrywał polskie menu? Tak z ciekawości pytam, bo jeżdżę autem od lipca, a tu taka niespodzianka.

masz CICa? bardzo ciekawe :D sam jestem ciekaw ,kogo pytałem gadają źe fabrycznie w cicach od 2010 było Polskie menu .Któryś z poprzednich właścicieli jest Polakiem?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CCC. Kupiłem auto od pośrednika, wcześniej przez dwa lata użytkowane w Polsce. Pewnie poprzedni właściciel wgrał polskie menu. Zauważyłem również, że przy uruchamianiu silnika, przy ustawionym polskim menu dłużej odpala się idrive - trwa to około 5 sekund. Czy to jest normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przy ustawionym polskim menu dłużej odpala się idrive - trwa to około 5 sekund. Czy to jest normalne?

na innym języku startuje szybciej?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i okazało się, że w innym języku startuje też jakby z opóźnieniem. Wczoraj oprócz tego, że odkryłem polskie menu to przestał działać centralny zamek z pilota kluczyków więc pewnie do naprawy wiązka lub wymiana wzmacniacza :( może to ma związek z dłużej odpalającym się idrive. Zobaczę po usunięciu usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzałem i okazało się, że w innym języku startuje też jakby z opóźnieniem. Wczoraj oprócz tego, że odkryłem polskie menu to przestał działać centralny zamek z pilota kluczyków więc pewnie do naprawy wiązka lub wymiana wzmacniacza :( może to ma związek z dłużej odpalającym się idrive. Zobaczę po usunięciu usterki.

Navi profesional CCC to są muły bianes szybciej startują jaką masz jeden czy dwa czytniki?

a z centralnym sprawdz oba piloty i baterie w nich

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie tak samo w e91 preLCI po spolszczeniu Menu. Masz wgrany język polski na rosyjskim.

Co do opóźnienia w odpalaniu I-Drive to zauważyłem to jak robię dużo krótkich odcinków i często gaszę i odpalam samochód. Miałem tak samo w e91 i teraz w e61. Gdy aku jest dobrze doładowany po trasie to I-Drive odpala z miejsca, gdy robię dużo krótkich odcinków ma po odpaleniu opóźnienie tak od 2-5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytniki mam dwa CD i DVD.

Faktycznie wczoraj zrobiłem więcej krótkich odcinków niż zwykle. Dzięki transporter0 zwrócę na to uwagę.

Co do centralnego to w przyszłym tygodniu pojadę na diagnostykę, zobaczymy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niedawno byłem u dziqska na kodowaniu, chciałem wgrać PL menu, odradził. Powiedział, że oczywiście się da, ale później są z tym problemy. Wasz przypadki to potwierdzają.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e91 miałem PL Menu i żadnych problemów z nim nie miałem. Jedynie co gdy odłączałem aku lub był on mocno rozładowany że wyskakiwała kontrolka słabego akumulatora musiałem nieraz zmieniać z niemieckiego na rosyjski. A to że nawi troszkę później startuje u mnie występuje tylko jak aku jest niedoładowywany podczas jazdy. Tak samo miałem w e91 i teraz w e61. A w e61 nie mam PL Menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłem u dziqska na kodowaniu, chciałem wgrać PL menu, odradził. Powiedział, że oczywiście się da, ale później są z tym problemy. Wasz przypadki to potwierdzają.

 

Również u niego byłem i polecam :) Ale u mnie nie ma żadnych problemów :)

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłem u dziqska na kodowaniu, chciałem wgrać PL menu, odradził. Powiedział, że oczywiście się da, ale później są z tym problemy. Wasz przypadki to potwierdzają.

 

A wiesz o jakie konkretnie problemy może jeszcze chodzić, u mnie puki co to tylko idrive odpala się po dłuższej chwili, ale występuje to od 3 dni. Nie wiem też od kiedy jest spolszczone menu, samochód w kraju od 2,5 roku. Może przyczyną tego jest to o czym wspomniał transporter0, chociaż robię do pracy codziennie 30km w jedną stronę.

Miałem dokładnie tak samo w e91 preLCI po spolszczeniu Menu. Masz wgrany język polski na rosyjskim.

Co do opóźnienia w odpalaniu I-Drive to zauważyłem to jak robię dużo krótkich odcinków i często gaszę i odpalam samochód. Miałem tak samo w e91 i teraz w e61. Gdy aku jest dobrze doładowany po trasie to I-Drive odpala z miejsca, gdy robię dużo krótkich odcinków ma po odpaleniu opóźnienie tak od 2-5 sekund.

 

Zdaje się, że ładowanie aku podczas jazdy mogę sprawdzić w ukrytym menu? Jakie są jego poprawne wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłem u dziqska na kodowaniu, chciałem wgrać PL menu, odradził. Powiedział, że oczywiście się da, ale później są z tym problemy. Wasz przypadki to potwierdzają.

 

A wiesz o jakie konkretnie problemy może jeszcze chodzić, u mnie puki co to tylko idrive odpala się po dłuższej chwili, ale występuje to od 3 dni. Nie wiem też od kiedy jest spolszczone menu, samochód w kraju od 2,5 roku. Może przyczyną tego jest to o czym wspomniał transporter0, chociaż robię do pracy codziennie 30km w jedną stronę.

Miałem dokładnie tak samo w e91 preLCI po spolszczeniu Menu. Masz wgrany język polski na rosyjskim.

Co do opóźnienia w odpalaniu I-Drive to zauważyłem to jak robię dużo krótkich odcinków i często gaszę i odpalam samochód. Miałem tak samo w e91 i teraz w e61. Gdy aku jest dobrze doładowany po trasie to I-Drive odpala z miejsca, gdy robię dużo krótkich odcinków ma po odpaleniu opóźnienie tak od 2-5 sekund.

 

Zdaje się, że ładowanie aku podczas jazdy mogę sprawdzić w ukrytym menu? Jakie są jego poprawne wartości?

 

Doładuj aku na maxa ładowarką a przy pierwszym odpaleniu zobaczysz różnicę. :wink: Jeździj i się nie przejmuj :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Ja mam LCI 2008 CIC. Dzięki kolego z forum i ich programom z chomika, uruchomiłem NCS Expert i NCS Dummy.

Okazało się że poza językiem: niemieckim, angielskim i francuskim, które były dostępne do wyboru z poziomu I-Drive, jest jeszcze możliwość odblokowania 13 innych języków, w tym polski.

Zatem teraz mam w języku polskim nie tylko menu w I-Drive w języku polskim, ale nawet nawigacja zaktualizowano do 2016 też gada w języku polskim. Jedyne czego nie mam to głosowego wyboru. Po wybraniu języka polskiego, odciął mi możliwość wyboru głosowego. Przy próbie wydanie komendy głosem informuje, że wymaga aktualizacji do obsługi funkcji głosu w języku polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Ja mam LCI 2008 CIC. Dzięki kolego z forum i ich programom z chomika, uruchomiłem NCS Expert i NCS Dummy.

Okazało się że poza językiem: niemieckim, angielskim i francuskim, które były dostępne do wyboru z poziomu I-Drive, jest jeszcze możliwość odblokowania 13 innych języków, w tym polski.

Zatem teraz mam w języku polskim nie tylko menu w I-Drive w języku polskim, ale nawet nawigacja zaktualizowano do 2016 też gada w języku polskim. Jedyne czego nie mam to głosowego wyboru. Po wybraniu języka polskiego, odciął mi możliwość wyboru głosowego. Przy próbie wydanie komendy głosem informuje, że wymaga aktualizacji do obsługi funkcji głosu w języku polskim

Brawo :cool2:

Komend głosowych nie ma niestety po Polsku

A moźesz opisać jak odblokować nasz język ojczysty?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam menu po polsku wgrane już z dwa lata i żadnych problemów.

 

 

jeśli wykona się usługę u kogoś kto ma pojęcie to zazwyczaj jest dobrze, lecz jest dużo ludzi co chcą wykonywać wszystkie usługi naraz i znać się na wszystkim wtedy wychodzi różnie ^^ Tyczy się każdego rodzaju usług.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam

Ja mam LCI 2008 CIC. Dzięki kolego z forum i ich programom z chomika, uruchomiłem NCS Expert i NCS Dummy.

Okazało się że poza językiem: niemieckim, angielskim i francuskim, które były dostępne do wyboru z poziomu I-Drive, jest jeszcze możliwość odblokowania 13 innych języków, w tym polski.

Zatem teraz mam w języku polskim nie tylko menu w I-Drive w języku polskim, ale nawet nawigacja zaktualizowano do 2016 też gada w języku polskim. Jedyne czego nie mam to głosowego wyboru. Po wybraniu języka polskiego, odciął mi możliwość wyboru głosowego. Przy próbie wydanie komendy głosem informuje, że wymaga aktualizacji do obsługi funkcji głosu w języku polskim

 

Odkopuję, pomógłby mi ktoś przestawić chociaż na angielski?

Mam duze navi w e61 lci 2007, auto z rynku szwajcarskiego i jest tylko niemiecki, wloski i francuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zczytaj NCSem moduł CCC ,wyszukaj wpis LANGUAGE_ Französisch i zmień na englisch

LANGUAGE_MASTER tez zmień na englisch .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.