Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@kimi - 525d ma być razem z 518d i 540d

@staszek101 - Surround View ma jedną zasadniczą zaletę, jaką jest spuścizna po Side View (teraz zamiast dwóch kamer bocznych z przodu będzie jedna panoramiczna jak w G11). Nieoceniony dodatek przy wyjeżdżaniu z bram/parkingów i innych miejsc (nawet podporządkowanych uliczek), które lubią być zastawione, skutecznie ograniczając widoczność. Jednak od krawędzi zderzaka do głowy kierowcy w tej wielkości samochodzie trochę jest daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kimi - 525d ma być razem z 518d i 540d

@staszek101 - Surround View ma jedną zasadniczą zaletę, jaką jest spuścizna po Side View (teraz zamiast dwóch kamer bocznych z przodu będzie jedna panoramiczna jak w G11). Nieoceniony dodatek przy wyjeżdżaniu z bram/parkingów i innych miejsc (nawet podporządkowanych uliczek), które lubią być zastawione, skutecznie ograniczając widoczność. Jednak od krawędzi zderzaka do głowy kierowcy w tej wielkości samochodzie trochę jest daleko :)

 

Podobno 518d ma juz nie być w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czym się charakteryzuje sportowy układ hamulcowy M ?

 

2. Brak jest samosciemniającego się lusterka prawego ?

 

3. System nawigacji Professional nowej generacji - czy to oznacza, że będzie unowocześniony w stosunku do tego co jest w 7 ?

 

Prawe lusterko samościemniające wycięli coś na przełomie zeszłego i tego roku we wszystkich samochodach, od tego czasu nigdzie go nie instalują.

System nawigacji Professional Nowej Generacji został wprowadzony w czerwcu zeszłego roku i polega na tym że (teoretycznie - na razie w Niemczech) można uaktualniać nawigację on-line przez LTE (w Polsce nie mają umowy z operatorami). Ponadto ta nawigacja współpracuje ze skrzynią biegów w ramach Asystenta Przewidywania (zakrętów, a teraz mgły i utrudnień w ruchu). Zmiany w nawigacji i oprogramowaniu wprowadzają na bieżąco we wszystkich modelach, więc to nie jest tak że w siódemce albo nowej piątce jest jakaś inna nowsza nawigacja - w G30 będzie ta sama nawigacja Pro co w siódemce, trójce i X1 obecnie produkowanych. W czerwcu wprowadzili do wszystkich modeli nowy iDrive z nowym menu kafelkowym - i takie samo menu będzie w G30.

"New from BMW ConnectedDrive: BMW iDrive with optimized menu display, telephony with wireless charging and WLAN hotspot available for further models."

https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0259895EN/bmw-model-upgrade-measures-in-the-summer-of-2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lusterka to jakaś paranoja, niech wprowadzą w takim razie kolejną opcję "drugie lusterko boczne za dopłatą", przecież one są wszystkie 3 na wysokości oczu...! Jaki sens ma ściemnianie tylko lewego?? A może prawe będzie miało teraz opcję obserwacji krawężnika także przy jeździe do przodu??? :mad2:

 

Co zaś do 518d to od początku kombinują; miało mieć przecież przez długi czas 3 cylindry, potem informowali, że jednak normalnie 4 z 2.0 (ciekawe, czy dlatego, że była internetowa afera wśród klientów, czy wsadzili go do prototypu i jednak nie zdał egzaminu...?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

 

Czy ten kluczyk wielofunkcyjny to jest jako dodatkowy? Bo wydaje mi się, że to zbędny gadżet i na maxa nieporęczny (po co mi w kieszenie drugi smartphone?)

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest za dopłatą jako główny. Wiele osób się skarży, że on jest nieporęczny. W zimie OK, ale w lato nie ma co z nim zrobić... Do pęku kluczy nie przypniesz (nawet nie ma za co). W sumie mając BMW Remote można mieć to samo na smartfonie. Fajny, estetyczny gadżet, ale ciężki i trzeba go ładować (na szczęście wystarczy indukcyjnie w schowku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład, na łukach autostrady (w lewo) wychwytuje samochody jadące prawym pasem jako pojazdy poruszające się po moim pasie (najczęściej ciężarówki).

Uważam, że producent powinien mieć możliwość wyłączenia aktywnego tempomatu.

U mnie to działa poprawnie, zdarzało się, że łapało auta na pasie obok, ale coś w stylu raz na 2tys km. Możliwe więc, że w G30 będzie działać jeszcze lepiej, w końcu nowszy soft.

 

U mnie tez to dziala poprawnie, czyli wychwytuje auta jadace po moim pasie tylko. Nawet w nocy czy deszczu. Sama plynnosc dzialania aktywnego tempomatu to inny temat i pozostawia wiele do zyczenia. Jezdzilem G11 i tam bylo podobnie jak w F30.

 

Apropo wylaczenia aktywnego tempomatu - istnieje przeciez mozliwosc przelaczenia w standardowy tryb, czyli zwyklego tempomatu. Wystarczy przeczytac instrukcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co zaś do 518d to od początku kombinują; miało mieć przecież przez długi czas 3 cylindry, potem informowali, że jednak normalnie 4 z 2.0 (ciekawe, czy dlatego, że była internetowa afera wśród klientów, czy wsadzili go do prototypu i jednak nie zdał egzaminu...?).

 

Te trzy cylindry będą tylko nie wiadomo czy będzie to 518d czy 520d LCI , no i 520i na 100% będzie miało 3 cylindry i okolice 190KM . Prototypy już mają .

 

Jedyne co BMW kiedyś się zarzekało to to że nie wsadzą 3 cylindrów do auta co waży 2000kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na otomoto ,że broker wystartował z ceną G30 520D na poziomie 174 kpln + zapewne 12 kpln prowizji = 186 kpln przy cenie salonowej z podstawy 214 kpln . Macie wiedzę czy dealerzy na ten moment dają chociażby 5% rabatu czy ta cena jest sztywna ?

 

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-model-2017-520d-g30-najtaniej-w-eu-ID6yaDKD.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10% dostałem z ręki ;)

 

Witam.widze że kolega też ze Szczecina?

Mało tu osób z forum.

Kiedy planowany odbiór? 02.2017? Oraz gdzie zamawiales?

Jak nie będzie problemu z chęcią zobaczę po odbiorze.

Z motorem 2.0 d?

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% dostałem z ręki ;)

 

Witam.widze że kolega też ze Szczecina?

Mało tu osób z forum.

Kiedy planowany odbiór? 02.2017? Oraz gdzie zamawiales?

Jak nie będzie problemu z chęcią zobaczę po odbiorze.

Z motorem 2.0 d?

Pozdrawiam

 

Tak ze Szczecina pozdrawiam kolegę.

 

Nie zamawiałem auta :wink:. Pogadałem z moim dealerem o jakich warunkach moglibyśmy rozmawiać i 10% rabatu dostanę, może dlatego że BMW ma ciśnienie na koniec roku w PL bo Merc ich zdaje się wyprzedza (stąd ich aktualne promocje wsparcie dla różnych modeli etc).

 

Na chwilę obecną nic nie zamawiam bo się poważnie nad G11 zastanawiam, właśnie mi użyczyli na parę dni już chyba 4ta :). Chociaż to jednak mastodont jest a 5tka jest takim super kompromisem między komfortem a przyjemnością z jazdy. Jeśli będę zamawiał 5er to 540xi najpewniej (w tej chwili mam 530d) no i chciałbym indyvidual który będzie dopiero za parę miesięcy dostępny. Obawiam się że Nappe wytrę szybko, na zagłówku w mojej 530 przetarłem Dakotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dakota to chłam. U mnie po 40tys. zachodzi wierzchnia warstwa z boczku.

Skóra jest chyba tylko na siedzisku i oparciu.

W f10 miałem alcantarę z tkaniną fotel wyglądał lepiej po 200 tys. niż dakota po 40.

Próbuję to reklamować u Olszowowca, ale mnie spuszczają.

 

Ja czekam na nowe przepisy z związane z akcyzą, g31 i 540d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.