Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba też zadeklarować jak rozliczać jazdy ( prywatne / służbowe ) i wtedy zdecydować się czy opłata czy książka jazd .

Jest to uciążliwe mimo , że można rejestr jazd robić także elektronicznie.

Odpowiednik naszej spółki z o.o. czyli Gmbh jest prosto otworzyć , oczywiscie z tym kapitałem to prawda ale zamknąć później całkowicie taką spółkę to już bardziej skomplikowana sprawa i trwa to ( z całkowitym wygaszeniem ) kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje 530ix zamówiłem chyba w pierwszy dzień, kiedy zaczęli przyjmować zapisy (11.02). Otrzymałem 15% przy zakupie za gotówkę. Podczas odbioru 2 tygodnie temu nawet gadżetu, breloka czy wina nie dostałem (przy Golfie za 117k było tego sporo). Domniemam więc, że granica bólu została osiągnięta.

 

Czytam tutaj o tematach typu, że 3D view na odległość nie działa lub różnica LED taki a taki. I dobrze, po to są fora. Ja natomiast chcę powiedzieć, że po przejechaniu kilkuset kilometrów autem z większością dostępnych opcji, nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Auto prowadzi się super a radość z jazdy jest szczera. Służbowo jeżdżę F01LCI. Jedno wiem na pewno, jego następcą nie będzie nowa Siódemka! Dla mnie G30 ma swój charakter a G11 gdzieś się pogubiło...

2L benzyna asfaltu nie zwija, ale to nie najważniejsze. Szczerze, to chyba najlepsze auto jakie prowadziłem. Czekam na ruch Audi, ale trudne przed nimi zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można zjeść ciastka i mieć ciastko.Targujemy się o każdą złotówkę , a potem jeszcze chcemy szampana?Mam takie wrażenie ,że w polsce jest straszny nacisk na cenę chociaż nas stać.Nikt nikomu nie chce dać zarobić.Włączam w to oczywiście siebie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód ostatnim o czym myślę, jest jakiś darmowy suwenir czy butelka taniego alko.

Oprócz samego auta, ważniejsza dla mnie jest obsługa posprzedażowa. A tutaj w BMW jest słabo.

Na mile odpisują po 2 tygodniach lub wcale, telefon jest jedynym sposobem komunikacji. Zawsze zapominają oddzwonić. Dla porównania, kiedy kupujesz samochód sprzedawca wydzwania po kilka razy dziennie.

Próbują wyłgać się od każdego zgłoszenia gwarancyjnego, nie dają samochodów na czas naprawy czy serwisu. Kiedy miałem wymianę rozrządu i wtrysków jako zastępcze auto dostałem hondę civic z jakieś dziadowskiej wypożyczalni.

Dla porównania znajomy ma Lex'a IS'a. Kiedy odstawia samochód nawet na rutynowy przegląd zawsze dostaje GS'a. A ja siedzę i kiszę się 4 godziny w salonie.

No ale Lexus to pretendent do premium więc musi się starać o klienta.

Mam nadzieję, że po czerwcowym otwarciu Inchcape'a w Poznaniu konkurencja wymusi podniesienie poziomu obsługi adekwatnego do marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz samego auta, ważniejsza dla mnie jest obsługa posprzedażowa. A tutaj w BMW jest słabo.

 

Podpisuję się obiema rękoma. Wg. mnie - tragiczna. Mam "gdzieś" szampana przy zakupie i brelok też, ale właściwe traktowanie klienta, człowieka powinno być w standardzie. Takich scen jak w BMW nie miałem przez całe życie nigdzie, a pierwszy raz mam markę PREMIUM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich scen jak w BMW nie miałem przez całe życie nigdzie, a pierwszy raz mam markę PREMIUM...

 

Jak byłem w Krakowie oglądać auto to byłem świadkiem, jak ktoś wszedł do salonu, powiedział, że chce porozmawiać o aucie ALE zastrzegł, że tylko nie z Panem X, bo jest niekompetentny

 

Jeżdżę teraz Skodą i tam takich scen nie zauważyłem; tłumaczę sobie to tym, że jak ktoś ma więcej to teoretycznie mniej patrzy się na te kwestie, które dla "premiowca" są obojętne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczę sobie to tym, że jak ktoś ma więcej to teoretycznie mniej patrzy się na te kwestie, które dla "premiowca" są obojętne :)

 

Trzy razy, w jednym serwisie, z tym samym tematem ( zawinionym w 100% przez serwis ), po 4 godziny za każdym razem.....już bez szczegółów bo bym się "zapisał", dla nikogo nie może być obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Toyotę, Subaru, Hondę, Land Rovera, Mazdę, posprzedażowo Toyota nie ma konkurencji. To było najtańsze auto jakie miałem. Tam nigdy nie było problemu z czymkolwiek nawet z wymiana kołpaków na nowe po tym, jak zaczęła łuszczyć się farba lub odchodziły foliowe naklejki ochronne na progach.

Im drożej tym gorzej.

Wszyscy latają do do czasu podpisania umowy i zaliczki jest miło; potem dno i 2 m mułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Toyotę, Subaru, Hondę, Land Rovera, Mazdę, posprzedażowo Toyota nie ma konkurencji. To było najtańsze auto jakie miałem. Tam nigdy nie było problemu z czymkolwiek nawet z wymiana kołpaków na nowe po tym, jak zaczęła łuszczyć się farba lub odchodziły foliowe naklejki ochronne na progach.

Im drożej tym gorzej.

Wszyscy latają do do czasu podpisania umowy i zaliczki jest miło; potem dno i 2 m mułu.

Nigdy w życiu nie byłem w gorszym salonie niż Toyota. Wpierw w Tychach, gdzie mieli mnie gdzieś, potem Bielsko-Biała, gdzie wręcz celowo mnie zniechęcali do zakupu GT86. Także chyba Twoje doświadczenie wynika tylko z 1 szczęśliwego salonu, gdzie mieli większą konkurencję i się przyłożyli ;) Za to w Mazdzie, gdzie kupowałem teraz nową 6 dla programisty, to wszystko było bardzo miło, po czym powiedzieli, że mi nie sprzedadzą auta, jak biorę w leasing inny niż od nich :D W BMW robiłem różne machlojki leasingowo-sprzedażowe i zawsze przechodziło bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zalezy od salonu, tu w Niemczech tak samo.

Wybierajac auto bylem w VW, Audi i 2 salonach BMW. W VW w ogole sie mna nikt nie zainteresowal, w Audi traktowali mnie jak intruza ktory przeszkadza w pracy a jazde testowa mialem po miesiacu (!!!), w BMW w jednym salonie bylo OK, bez fajerwerkow ale grzecznie, tyle ze G30 do testow nie bylo wtedy (to bylo pare dni po premierze).

 

W drugim salonie BMW poziom zupelnie z innej polki - w pozytywnym sensie - niezwykle kompetentna obsluga, auto testowe mialem na 2 dni niemal od reki, a na koniec juz po podpisaniu papierow uzyczono mi i8 na jeden dzien (co wiecej, mialem mozliwosc wybrania miedzy i8 a M3 i Alpina D3), co bylo wisienka na torcie.

 

Odbior mojej G30 mam dzisiaj i nie jade do salonu tylko salon przyjezdza do mnie, auto dostarcza na lawecie i na miejscu wszystkie formalnosci - jak mi powiedziano, mam ponad 30km do nich wiec szkoda mojego czasu.

To wszystko mimo iz moja konfiguracja nalezy chyba do najskromniejszych jakie sprzedadza.

 

Zobaczymy jak bedzie potem ale na razie obsluga jak z podrecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bogatszych Landów i siedziba BMW , więc standardy najwyższe .

W biednej Brandenburgii nie ma tak dobrej obsługi .

G30 już większość zna ale podziel się też wrażeniami z jazdy i8 , bo tego jest mało.

Osobiście jeździłem tylko i3 ale wrażenia bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zalezy od salonu, tu w Niemczech tak samo.

 

W drugim salonie BMW poziom zupelnie z innej polki - w pozytywnym sensie - niezwykle kompetentna obsluga, auto testowe mialem na 2 dni niemal od reki, a na koniec juz po podpisaniu papierow uzyczono mi i8 na jeden dzien (co wiecej, mialem mozliwosc wybrania miedzy i8 a M3 i Alpina D3), co bylo wisienka na torcie.

 

Odbior mojej G30 mam dzisiaj i nie jade do salonu tylko salon przyjezdza do mnie, auto dostarcza na lawecie i na miejscu wszystkie formalnosci - jak mi powiedziano, mam ponad 30km do nich wiec szkoda mojego czasu.

To wszystko mimo iz moja konfiguracja nalezy chyba do najskromniejszych jakie sprzedadza.

 

Zobaczymy jak bedzie potem ale na razie obsluga jak z podrecznika.

 

Myślę,że bez problemów ze strony Admina możesz podać nazwę i adres tego drugiego Dealera ( pro publico bono :-)

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja G30 dotarla, jestem po odbiorze, pierwsze wrazenia jak najlepsze, co prawda nie naciskalem jeszcze wszystkiego w poszukiwaniu trzaskow ;)))

Reczna skrzynia pracuje swietnie, choc pewnie takich wersji bedzie mniej niz 5% :)

Dziwi mnie brak sterowanie glosowego po polsku :(

 

Ciekawie wygladaja zegary - sa analogowe, ale wskazowki sa jakby "za szyba" wiec wyglada to prawie jak wyswietlacz, w sumie wolalbym klasyczne rozwiazanie ale nie jest zle.

 

Jestem tez w tej mniejszosci ktora nie ma skory - nie lubie i tyle i niestety nie dalo sie so "no line" zamowic sportowych foteli mimo iz konfigurator na to pozwalal - same fotele standardowe sa ok, oczywiscie do komfortowych i sportowych sporo brakuje. Tapicerka materialowa bazowa tez znosna, aczkolwiek mogloby byc lepiej.

 

W weekend pierwsza trasa 1000km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak na południu ale berlin to jedna wielka porażka ASO BMW. Tak niekompetentych ludzi dawno nie spotkałem.

I BMW ma to gdzieś. Zresztą nie tylko BMW - niektóre marki też. W porównaniu z np. hamburgiem... ehh nie ma co porównywać.

 

A najlepsze to iż salon/ serwis sam mi powiedział że mam tylko 3-jkę, więc żebym za wiele nie oczekiwał... (Mam f34...)

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj ta informacja juz byla, ale G30 / G31 na Europe od jakiegos czasu oprocz fabryki w Dingolfing, montowane jest rowniez przez Magna Steyr w Austrii.

Z tego co rozumiem, wszystkie modele oprocz 550i sa tez tam montowane.

Po VINie mozna dosjc ktore auto skad oczywiscie http://www.bmwarchiv.de/vin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo widzę, że Apple CarPlay w PL konfiguracja nie występuje czy ktoś zagłębiał się w temacie???

 

Nie ma w Polsce - stan sprzed miesiąca około; czemu - nie wiem.

 

PS

 

Ogólnie to w kulki se lecą - Remote 3D View jest w cenniku, jest w konfiguratorze a ... go nie ma (stan sprzed około tygodnia - dzwoniłem na infolinię.

 

Jak odbiorę auto piszę reklamację do BMW Polska, z wrzutką na Facebooku - co to ma być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka odnośnie sprzedaży serii 5 :

 

W roku 2017 od stycznia do maja włącznie wynik 1043 szt. Ciekawe czy w tym wyniku są już jakieś zarejestrowane kombi G30 czy to wynik samej wersji sedan ?

Dla porównania rok 2016 to w sumie 1789 szt. nowo zarejestrowanych aut serii 5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka odnośnie sprzedaży serii 5 :

 

W roku 2017 od stycznia do maja włącznie wynik 1043 szt. Ciekawe czy w tym wyniku są już jakieś zarejestrowane kombi G30 czy to wynik samej wersji sedan ?

Dla porównania rok 2016 to w sumie 1789 szt. nowo zarejestrowanych aut serii 5 .

 

 

...trudno porównywać z rokiem w którym każdy czeka na nowy model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.