Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wymieniajcie dynamicznie, bo uszkadza układ... Wieloletnie doświadczenie mojego zaprzyjaźnionego nieautoryzowanego serwisu BMW nakazuje unikać wymian dynamicznych. Ja słucham opinii chłopaków, którzy mają setki wymian za sobą i mają troszeczkę większą wiedzę niż przeciętny forumowicz... Jeżeli chodzi o skrzynie ZF8HP to tylko wymiana statyczna.
Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wymieniajcie dynamicznie, bo uszkadza układ... Wieloletnie doświadczenie mojego zaprzyjaźnionego nieautoryzowanego serwisu BMW nakazuje unikać wymian dynamicznych. Ja słucham opinii chłopaków, którzy mają setki wymian za sobą i mają troszeczkę większą wiedzę niż przeciętny forumowicz... Jeżeli chodzi o skrzynie ZF8HP to tylko wymiana statyczna.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niewiele brakowało i załapałbym się na wymianę dynamiczną. :cry:

Długo by opowiadać, więc krótko... jestem po wymianie statycznej. Poszło szybko i sprawnie.

Trudno mi powiedzieć, czy coś się zmieniło, bo jest to pierwsze moje auto w automacie. Zaraz po zakupie postanowiłem profilaktycznie wymienić olej w skrzyni. Został zalany Ravenol.

Fura miała przejechane 136 tys.km.

W misce było czarno. Widocznie olej nigdy wcześniej nie był wymieniany. :cry:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Burza1234! :wink:

Poczytałem trochę o tych skrzyniach, wymianach...

Szykowałem się na dynamiczną, więc jeszcze dużo oleju mi zostało. Wkrótce jeszcze raz zrobię

statyczną.

Na razie nic niepokojącego się nie dzieje. Auto mam zamiar trzymać jeszcze ze 2 lata.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bylem w serwisie na akcji przywolawczej, aktualizacja DDE i przy okazji chyba wszystkie sterowniki ( w tym skrzyni biegow ).

Nastepnego dnia po nocy na zimnej skrzyni zmiana biegow byla bardziej odczuwalna niz prze aktualizacja. Po 2/3 dniach jest juz praktycznie jak przed.


Pytanie: czy po aktualizacji sterownika skrzynia sie adaptuje na nowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bylem w serwisie na akcji przywolawczej, aktualizacja DDE i przy okazji chyba wszystkie sterowniki ( w tym skrzyni biegow ).

Nastepnego dnia po nocy na zimnej skrzyni zmiana biegow byla bardziej odczuwalna niz prze aktualizacja. Po 2/3 dniach jest juz praktycznie jak przed.


Pytanie: czy po aktualizacji sterownika skrzynia sie adaptuje na nowo ?

Tak. Praca skrzyni jest zależna od warunków eksploatacyjnych, uczy się.

Jak długo trwała wizyta w serwisie bo też mam tą akcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Praca skrzyni jest zależna od warunków eksploatacyjnych, uczy się.

Tak tak, tylko czy aktualizacja sterownika skrzyni powoduje ten proces ? Szukalem sporo po necie i nic nieznalalzlem.



Czasowo mialo zajac 2 do 3 godzin a wyszlo 5,5 godziny, ale ze wzgledu na komplikacje z ze zmianami Navigacji przez poprzedniego wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał czarny olej w skrzyni to jest duża szansa że dynamiczne płukanie tą skrzynię zabije .

 

Dzięki za przestrogę! :cool2:

Przy statycznej wymianie starego (czarnego) oleju zleciało dużo mniej niż powinno. Gdybym to ja wiedział wcześniej, dolałbym tylko świeżego oleju.

Teraz zastanawiam się, czy robić następną statyczną. Na zimnym daje się wyczuć jak zmieniają się biegi. Na ciepłym tylko po strzałce na zegarze daje się zauważyć zmiany biegów.


W vinie jest napisane, że mam skrzynię sport. Czy one tak mają, że rwą do przodu od pierwszego biegu jak manual?

Silnik był mapowany na 313 KM przez poprzedniego właściciela.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam - dla czego olej revenol a nie oryginalny bmw ? czy revenol nie ma większej gęstości ? - a co do wymiany oleju, to w ASO mi mówili że po 60k zalecają wymieniać - ja statycznie wymieniałem, miska z olejem wszystko ori - skrzynia sama się adoptuje po wymianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Pacjent 535dx F10 z ZF8HP wyrzuca olej ze skrzyni przez odpowietrznik , ale tylko przy agresywnej jeździe. Olej zalany oryginał ZF 20tys. km temu . Poziom sprawdzany na rozgrzanym jest ok. Biegi wszystkie chodzą normalnie. Nie szarpie.Po wymianie do tej pory wszystko chodziło bez zarzutu. W diagnostyce jest jeden błąd 4209a2. Informacje w necie znikome.

Czy to może być termostat skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po błędzie bardziej prawdopodobna mechatronika


Hot operating is detected if the transmission oil temperature, control unit internal temperature or the temperature of the separation clutch K0 exceeds an applied threshold value.

The transmission oil temperature and control unit internal temperature in the automatic transmission exceed approximately 134 °C.


Service Plan

Possible fault cause is a fault in the mechatronics.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej analizie tematu wymiany oleju zdecydowałem się na wymianę statyczną. W skrzyni mojej "trójki" nie był olej wymieniany wcześniej, działała prawidłowo a przebieg "ciut" więcej niż 180 tyś km. Poprzez analizę tego wątku wymianę wykonałem u pana Adama w Legionowie, więc wymiana statyczna, żadnej adaptacji, ori części. Wiedza ogromna, szczegółowe omówienie tematu (warto porozmawiać i wysłuchać) a i podejście do klienta też super (pomimo dużej ilości pracy zostałem "wciśnięty" na godziny wieczorno-nocne). Czas wymiany do 4 godzin, po robocie można jeździć normalnie bez żadnych ograniczeń. Absolutnie nie robiąc żadnej reklamy polecam z czystym sumieniem Pana Adama, Legionowo ul. Warszawska 121 (gorik79). Ja na pewno będę tam wracał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie w czwartek będe wymieniał w swojej BMW olej pierwszy od nowości mianowicie przebieg 84.000km

Będzie to wymiana statyczna. Czy w X4 po 2015r musze wymieniać miskę?

PS. Statyczna 1.300zł Dynamiczna 2.000zł taką cene podaną mi w warsztacie zajmującym się tylko i wyłącznie wymianą oleju w skrzyniach. Turek WLKP

Podpowiedzcie mi ile najlepiej oleju przepracowanego zeszło w litrach :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja nie mierzyłem ile zleciało starego oleju.

Wiadomo było tylko, że powinno go być więcej. Jakoś nie przyszło mi do głowy mierzyć. Co miałby dać ten pomiar? Wszędzie sucho.

Po wymianie praktycznie bez zmian.


Co do iksów się nie wypowiem, bo nie miałem z takimi do czynienia.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja nie mierzyłem ile zleciało starego oleju.

Wiadomo było tylko, że powinno go być więcej. Jakoś nie przyszło mi do głowy mierzyć. Co miałby dać ten pomiar? Wszędzie sucho.

Po wymianie praktycznie bez zmian.


Co do iksów się nie wypowiem, bo nie miałem z takimi do czynienia.

Chodzi mi o to że jak będą. wymieniać olej statycznie to ile mniej więcej starego oleju ma zlecieć. Czytałem sporo stron tematu na forum i nie którzy użytkownicy spuścili ok.3-4litry Nalali 2 litery nowego poruszali biegmi spuścili olej, zdjął miskę nalał nowy olej :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja nie mierzyłem ile zleciało starego oleju.

Wiadomo było tylko, że powinno go być więcej. Jakoś nie przyszło mi do głowy mierzyć. Co miałby dać ten pomiar? Wszędzie sucho.

Po wymianie praktycznie bez zmian.


Co do iksów się nie wypowiem, bo nie miałem z takimi do czynienia.

Czytałem sporo stron tematu na forum i nie którzy użytkownicy spuścili ok.3-4litry nalali 2 litery nowego poruszali biegmi spuścili olej, zdjął miskę, założył nową nalał nowy olej :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja nie mierzyłem ile zleciało starego oleju.

Wiadomo było tylko, że powinno go być więcej. Jakoś nie przyszło mi do głowy mierzyć. Co miałby dać ten pomiar? Wszędzie sucho.

Po wymianie praktycznie bez zmian.


Co do iksów się nie wypowiem, bo nie miałem z takimi do czynienia.

Chodzi mi o to że jak będą. wymieniać olej statycznie to ile mniej więcej starego oleju ma zlecieć. Czytałem sporo stron tematu na forum i nie którzy użytkownicy spuścili ok.3-4litry Nalali 2 litery nowego poruszali biegmi spuścili olej, zdjął miskę nalał nowy olej :idea:

 

Koło 5-6 litrów. Jeśli wyciągniesz mechatronikę to ciut więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A u mnie taki psikus. Ponieważ zdania są podzielone co do metody wymiany oleju zdecydowałem się na wymianę dynamiczną oleju w moim f10, ponieważ prawdopodobnie 95% oleju jest wymieniona. Usługę zleciłem warsztatowi z tradycjami i pozytywnymi opiniami. Cena za usługę to 2200PLN. 140km po wymianie zaświecił się komunikat o niskim poziomie płynu chłodniczego, co było sporym zaskoczeniem. Po dolaniu 1 litra zauważyłem olej w zbiorniku płynu chłodniczego i nie był to brudny olej silnikowy a czysty najprawdopodobniej ze skrzyni biegów. Właściciel warsztatu po wstępnej rozmowie oświadczył że chłodnica jest wyłączona z wymiany oleju więc uważa że to nie jest jego błąd. Moje pytanie: zbieg okoliczności że chłodnica padła po wymianie, czy mechanik robi mnie w balona? Auto f10 rok 2011 potwierdzony przebieg 110 tys. km. Czy ktoś miał podobny problem? Jutro wiozę auto na oględziny do warsztatu i zobaczymy czy też płyn chłodzący dostał się do skrzyni. Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie. Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki psikus...

Zauważyłem, że ludzie z jednym postem i bez przywitania więcej tu nie zaglądają.

Dziś dowiesz się od mechanika to, czego oczekujesz od użytkowników tutejszego forum.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki psikus. Ponieważ zdania są podzielone co do metody wymiany oleju zdecydowałem się na wymianę dynamiczną oleju w moim f10... Jutro wiozę auto na oględziny do warsztatu i zobaczymy czy też płyn chłodzący dostał się do skrzyni.

 

i czym się to skończyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.