Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam jestem posiadaczem bmw f10 2014r. Obecnie m przebieg 250tys,czy jest sens wymienić olej przy takim przebiegu? Olej na 99%nigdy nie byl zmieniany

W tych okolicznościach duże znaczenia ma w jakich warunkach skrzynia była użytkowana. Według mojej opinii tylko w sytuacji gdy jesteś w tanie zaakceptować ryzyko ewentualnej wymiany skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale o ile w 2018 roku BMW jeszcze upierało się, że olej w skrzyni jest dożywotni jak do nich jeździłem, o tyle teraz (po 2 latach przerwy) jak odbierałem auto to pełno informacji było o "dbaj o skrzynię - dynamiczna wymiana oleju w BMW"... taka ciekawostka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie Bmw się upierało a dealerzy, stanowisko koncernu Bmw jest nadal że olej jest na całą żywotność auta ale dealerzy zaczęli wymieniać olej dynamicznie BEZ filtra bo tak szybciej i zwietrzyli na tym interes a Bmw to klepnęlo, co to tego stanowiska Bmw jako koncernu ono się nie zmieni bo chodzi o opłaty środowiskowe w trakcie trwania gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie Bmw się upierało a dealerzy, stanowisko koncernu Bmw jest nadal że olej jest na całą żywotność auta ale dealerzy zaczęli wymieniać olej dynamicznie BEZ filtra bo tak szybciej i zwietrzyli na tym interes a Bmw to klepnęlo, co to tego stanowiska Bmw jako koncernu ono się nie zmieni bo chodzi o opłaty środowiskowe w trakcie trwania gwarancji

 

Wiedziałem, że nie mogło być tutaj za kolorowo... miałem dzwonić do Was do Legionowa z pytaniem, ale pozwolę sobie wysłać PMa do Ciebie z zapytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przymierzam się do wymiany oleju w automatycznej skrzyni, z tego co wyczytałem to muszę kupić nowy olej 5L i pokrywę ze zintegrowanym filtrem + komplet śrub ?

Macie jakieś sprawdzone miejsce gdzie można to kupić w dobrej kasie ?

 


Np. tu....

https://allegro.pl/oferta/olej-miska-filtr-sruby-bmw-zf-8hp45-8hp70-komplet-8730756542

Oczywiście jak będziesz zamawiał to w wiadomości do sprzedawcy napisz numer Vin swojego auta.


Albo tu....

https://czescidobmw.pl/zestaw-czesci-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-zf-1087-298-365--1087,9298,9365,2zf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem, tysiące porad, każdy pisze co innego.

Napisałem bezpośrednio do ZF o moim f31 z przebiegiem 150 tyś.

Oto co otrzymałem:

Ze względu na wzdłużną budowę skrzyni biegów po zdjęciu misko-filtra wylatuje ponad 80% oleju , zostaje tylko to co w sprzęgle hydrokinetycznym.

Wymienialiśmy już w większych przebiegach i nic nie powinno się stać w porównaniu czasem do dynamicznych wymian.

ZF zaleca wymianę oleju tylko metodą statyczną co 80-100 tysięcy , z doświadczenia zalecamy co 60 tysięcy.


Postanowiłem wymienić normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Postanowiłem wymienić normalnie :)

A jak to jest normalnie? :D


Ja samodzielnie wymieniłem statycznie w moim f07 przy przebiegu 152kkm i auto nadal żyje.

Zawsze kiedy chcę zlać olej ze skrzyni pierwszy raz po zakupie auta odkręcam korek wlewowy i odciągam deko oleju.

Organoleptycznie sprawdzam kolor, zapach i to daje jako taki ogląd na stan oleju/skrzyni.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Prawda że za wymianę oleju w automacie w 5 g30 trzeba zapłacić w aso 4500zł?

 

Chyba w promocji. Normalne cena potrafi sięgnąć 6000zł. To chyba zależy od humoru pana z serwisu. Poza ASO zmieścisz się spokojnie w 1800-2000zł, oczywiście na oryginalnych materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda że za wymianę oleju w automacie w 5 g30 trzeba zapłacić w aso 4500zł?

 

Chyba w promocji. Normalne cena potrafi sięgnąć 6000zł. To chyba zależy od humoru pana z serwisu. Poza ASO zmieścisz się spokojnie w 1800-2000zł, oczywiście na oryginalnych materiałach.

Mi powiedzieli 600E w DE ale do F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, udało się Wam wyeliminować szarpanie z 1 na 2 bieg.(zf 8hp f10 525d)? Mega niekomfortowa sprawa. Przy lekkim dodaniu gazu mocno i szybko wbija 2 bieg, jest to odczuwalne.

Przy troszkę mocniejszym przyciśnięciu jest odczucie zapinania 2 biegu na dwa razy, występuje szarpnięcie takie odczucie zahamowania auta i dopiero wpięcie 2 biegu. Pozostałe biegi bardzo ładnie zmienia. To samo jest podczas trybu manualnego, jest zapięty "M1" czyli pierwszy bieg, przyciśnięcie gazu wchodzi na około 1300 obrotów, szarpnięcie i dalej jedzie na 1 biegu.


Jeśli Wam się udało proszę o poradę, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem temat. Wnioski: wymienić statycznie, bez adaptacji. Chce kupić zestaw za 770zl z czescidobmw.pl. Wystarczy 7 litrów oleju?

Martwi mnie tylko przebieg, bo pacjent z 2014r. Ma 271tys km, myśle ze na 90% od nowości ten sam olej. Czuje wewnętrznie, ze wypadałoby go wymienić…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat. Wnioski: wymienić statycznie, bez adaptacji. Chce kupić zestaw za 770zl z czescidobmw.pl. Wystarczy 7 litrów oleju?

Martwi mnie tylko przebieg, bo pacjent z 2014r. Ma 271tys km, myśle ze na 90% od nowości ten sam olej. Czuje wewnętrznie, ze wypadałoby go wymienić…

 

Starczy 7 litrów ;) śmiało wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten zestaw jest prawidłowy do mojej 8HP przy N47? https://czescidobmw.pl/zestaw-czesci-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-zf-1087-298-365--1087,9298,9365,2zf


Nic więcej nie potrzebuje do tej operacji, nie?

to zależy czy będziesz robił to sam czy oddasz mechanikowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten zestaw jest prawidłowy do mojej 8HP przy N47? https://czescidobmw.pl/zestaw-czesci-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-zf-1087-298-365--1087,9298,9365,2zf


Nic więcej nie potrzebuje do tej operacji, nie?

Przelotka z uszczelką do wtyczki elektrycznej.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw jest prawidłowy do mojej 8HP przy N47? https://czescidobmw.pl/zestaw-czesci-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-zf-1087-298-365--1087,9298,9365,2zf


Nic więcej nie potrzebuje do tej operacji, nie?

Przelotka z uszczelką do wtyczki elektrycznej.

Masz może jakiś nr części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.