Skocz do zawartości

E60 wymiana nawigacji na NBT


cdxa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dużo pisania aby wypisać wszystko co potrzebne aby zmienić CCC na NBT lub Evo.


Dodatkowo e70 nie jest takie proste pod tym względem jak E90 czy E60.

 

OK, czy chcesz mnie odstraszyć od tematu ;-)? Może przejście na CIC jest mniej skomplikowane ?

Co właściwie zyskuję z NBT poza: szybkością, większym dyskiem, odtwarzaniem filmów z USB ?

Według tego linku to CCC->CIC już dużo daje jak się jeszcze dołączy Combobox-a i BMW Apps to już w ogóle nie wiem, czy jest sens upgrade do NBT.


https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1068227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.


Pomiędzy CCC a CIC jest taka różnica jak pomiędzy CIC a EVO.


Więc warto.


Link powyżej nie wiele wnosi bo też nie jest zakończony i potwierdzony.


Taki retrofit już robiłem u znajomego w e71 najpierw z opcją ekran w Ori miejsce a potem dokładaliśmy 10.2" touch.


Jest kilka rzeczy specyficznych w tym aucie ale ogólnie polecam zrobić.


Ja sam niedługo będę zmieniał w swoim nowym nabytku cica na Evo bo jak się człowiek przyzwyczai.....


Pozdro


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.


Pomiędzy CCC a CIC jest taka różnica jak pomiędzy CIC a EVO.


Więc warto.


Link powyżej nie wiele wnosi bo też nie jest zakończony i potwierdzony.


Taki retrofit już robiłem u znajomego w e71 najpierw z opcją ekran w Ori miejsce a potem dokładaliśmy 10.2" touch.


Jest kilka rzeczy specyficznych w tym aucie ale ogólnie polecam zrobić.


Ja sam niedługo będę zmieniał w swoim nowym nabytku cica na Evo bo jak się człowiek przyzwyczai.....


Pozdro


Oli

 

To może się jakoś zmówimy ;-) z Poznania nie mam daleko ? Od jakiego modelu będziesz brał jednostkę? Od F15 ? Jaki emulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co do dźwięku to nbt poprawi jego jakość.


Emulator do tego nic niema bo cała komunikacja pomiędzy nawi A wzmacniaczem jest po MOST. Tylko od razu podnieść Soft jak najwyżej we wzmacniacz jak nie byłoby zrobione.


Co do mostu w emulatorze to tak tylko daje możliwość regulacji HUDa.


Ja polecam polski emulator bo sprawdzony i zawsze szybki serwis i pomoc.


PS: polecam poszukać jednak evo bo o wiele więcej daje możliwości w wersji id5/id6


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.


Mam e60 z NBT Evo + polski emulator i zainstalowałem kamerę cofania.

Niestety obraz mam czarno-biały, sprzedawca zapewnia, że kamera jest NTSC bo ma dynamiczne linie pomagania cofania przy PAL nie działają podobno ?

Może ktoś ma pomysł dlaczego brak koloru?

Złe kodowanie?

Problem z emulatorem?

Dodam tylko ze kamera sprawdzona w domu na tv i jest kolorowa.


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety EVO nie obsługuje kolorów na Polskim emu , podobno rozwiązaniem jest moduł kamery z F modelu .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety EVO nie obsługuje kolorów na Polskim emu , podobno rozwiązaniem jest moduł kamery z F modelu .

 

Pierwsze słyszę, nie powinni mnie poinformować o takiej sytuacji przed zakupem?

Miałeś taki przypadek czy tylko ze słyszenia?

Napisałem do nich info i czekam na wyjaśnienia.


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w Evo nie w emulatorze. Evo muszą mieć obraz z kamery w jakimś dziwnym standardzie, który poprawnie podaje tylko oryginalny sterownik kamery. A na zwykłych kamerach zawsze obraz jest czarno biały. Ten sam problem mają też ludzie w fxx z evo i nieoryginalną kamerą. Chyba że ktoś już zrobił lepsze kamery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
logic7/indywidual niby obsługuje, ma problem jedynie z hudem po moście, oczywiście emulator z mostem brać

I tak i nie.


Tzn.


Wzmak sam w sobie będzie dzialal, ale NBT ma telefon na innych kanalach audio i jest echo.

Trzeba wzmaka co działa z NBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potaniały może coś te emulatory?:)

Pytanie co te emulatory robia.

Po prostu filtrują can ?

Takie sa na ali za chyba 40zł ?


Podobnie do NightVision

Filtr CAN2/CAN3 i już.

A nie specjalny do NV. Chodzi chyba tylko o to by się vin nie wydostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potaniały może coś te emulatory?:)

Pytanie co te emulatory robia.

Po prostu filtrują can ?

Takie sa na ali za chyba 40zł ?


Podobnie do NightVision

Filtr CAN2/CAN3 i już.

A nie specjalny do NV. Chodzi chyba tylko o to by się vin nie wydostal

 

Człowieku najpierw sprawdź o czym piszesz.


To nie jest filtracja ale konwersja z CAN-1 na CAN-2 które pracują w zupełnie innych trybach prędkościowych.


Poza tym w cholerę komunikatów które potrzebuje jednostka NBT lub EVO z szyny CAN seria Exx po prostu nie wysyła lub w zupełnie innej formie.


Emulatory z ALi to tylko wywalają a raczej blokują przepływ informacji o VIN w obu kierunkach.


Seria Fxx jako ciekawostka z początku produkcji a dokładniej F01, F07, F10, F25 co mają CIC mają ten sam problem bo układ nawigacji/radia pracuje na CAN-1 a nie na CAN-2 plus jeszcze kilka innych problemów i nie zastosujesz tego za 40 $


Co do dźwięku to głównie jest nie problem na innych kanałach a na opóźnieniach zastosowanych w przesyle po MOST i tego nie da rady niestety póki co wyeliminować


Co do kamery to tylko zastosowanie ori układu kamery eliminuje problemy z czarno białym obrazem w EVO


Pozdro


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz ZGW, ciągniesz CAN2.

 

No nie do końca :nienie:


Tak jest jak masz najwięcej szczęścia.


Jeżeli masz stare ZGW /blaszane / i starego ICM to jeszcze trzeba zmienić ICM plus w F10 i F01 może się okazać że jeszcze dodatkowo walka z podpięciem panelu od przycisku PDC zawieszenia itd


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w skrócie ale nie jest to dramat szczególnie jam dostaniesz nawi z niskim HW

 

No jak napisałem w najmniej problematycznym wariancie tylko ZGW (wymiana lub odpowiednie przekodowanie jeżeli jest tzw czarne ) i jednostka niskim HW (jeżeli mówimy o NBT)


Jeżeli chodzi o wysokie HW w NBT lub nawet EVO już nie robi się tak fajnie bo ICM tu wlatuje nowy albo emulator (rumun lum kanada) dedykowany do takiej zmiany.


Idrive i przyciski PDC są loterią wiec jest kilka zmiennych i to w różnej konfiguracji.


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logic7/indywidual niby obsługuje, ma problem jedynie z hudem po moście, oczywiście emulator z mostem brać

I tak i nie.


Tzn.


Wzmak sam w sobie będzie dzialal, ale NBT ma telefon na innych kanalach audio i jest echo.

Trzeba wzmaka co działa z NBT

 

z tym dźwiękiem i echo to różnie bywa


jeżeli chodzi o przykład NBT HU (nie evo)


wzmacniacz logic7 z 2004 roku (dziewica bez update) nie śmigał kompletnie z nbt - był ledwo słyszalny dźwięk

Po podniesieniu softu zaczął normalnie działać (nawet lepiej grał, jednak nie wiem czy to przez soft, czy przez nbt), ale pojawiło się echo - kodowanie o dziwo nie pomogło (a w HU w większości przypadków pomaga) - tam wartość jedną trzeba zmienić nie pamiętam jaką bo dawno robiłem

Dopiero wzmacniacz z nowszą obudową (akurat nie był z fxx tylko z e70/z4/e90) zniwelował echo, ale on nie ma np e60 do zakodowania, więc trzeba na e90 przypisać


Zapewne ten wzmacniacz evo też ogarnie, ale pewności nie mam, opisałem sytuację testowaną z mojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logic7/indywidual niby obsługuje, ma problem jedynie z hudem po moście, oczywiście emulator z mostem brać

I tak i nie.


Tzn.


Wzmak sam w sobie będzie dzialal, ale NBT ma telefon na innych kanalach audio i jest echo.

Trzeba wzmaka co działa z NBT

 

z tym dźwiękiem i echo to różnie bywa


jeżeli chodzi o przykład NBT HU (nie evo)


wzmacniacz logic7 z 2004 roku (dziewica bez update) nie śmigał kompletnie z nbt - był ledwo słyszalny dźwięk

Po podniesieniu softu zaczął normalnie działać (nawet lepiej grał, jednak nie wiem czy to przez soft, czy przez nbt), ale pojawiło się echo - kodowanie o dziwo nie pomogło (a w HU w większości przypadków pomaga) - tam wartość jedną trzeba zmienić nie pamiętam jaką bo dawno robiłem

Dopiero wzmacniacz z nowszą obudową (akurat nie był z fxx tylko z e70/z4/e90) zniwelował echo, ale on nie ma np e60 do zakodowania, więc trzeba na e90 przypisać


Zapewne ten wzmacniacz evo też ogarnie, ale pewności nie mam, opisałem sytuację testowaną z mojego auta

 

Niestety w Evo ten wzmacniacz nie pomoże niestety


sprawdzone :)


Pozdro


PS: w logic 7 da sie wyeliminowac eho z NBT ale już w Evo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.