Skocz do zawartości

E60 wymiana nawigacji na NBT


cdxa

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko działa. Bmw apps, internet, voice command, smsy, maile. Jedyne cŻegocinie nie uruchomiłem to RTTI, nie miałem czasu.

 

 

Jak jest z dostępem do internetu w nbt?

Słyszałem opinie ze trzeba dokupić moduł ? Trzeba zakodować ?

Pisałem nawet na pw do osób które montowały u siebie i brak jakiejkolwiek informacji.

Może ktoś napisać jak wyglada uruchomienie tej opcji ?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko działa. Bmw apps, internet, voice command, smsy, maile. Jedyne cŻegocinie nie uruchomiłem to RTTI, nie miałem czasu.

 

 

Jak jest z dostępem do internetu w nbt?

Słyszałem opinie ze trzeba dokupić moduł ? Trzeba zakodować ?

Pisałem nawet na pw do osób które montowały u siebie i brak jakiejkolwiek informacji.

Może ktoś napisać jak wyglada uruchomienie tej opcji ?

Z góry dziękuje

 

Niestety nie udało mi się tego jeszcze zrobić, podejrzewam ze trzeba mieć kody fsc od auta z uruchomionymi wszystkimi opcjami.

Podejrzewam iż dla wielu osób tutaj takie informacje to chleb codzienny i nie ujawnią ich ot tak po prostu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Działają wam wszystkie głośniki w L7 po założeniu Nbt? Macie też poglos u rozmówcy?

 

Tak działają wszystkie i to nawet lepiej jak na CCC i CIC a pogłos u rozmówcy jest tylko w evo w samym NBT nie ma pogłosu działa jak trzeba

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałeś poustawiane audio profile..?????? Jak zmieniam nie ważne na jaki a gra tak samo, bez tylnych głośników w półce, na pewno działają bo słyszę że szumią, może to wina ustawienia wzmacniacza... no u mnie jak miałem cafd na którym nie chodziły filmy tylko muzyka przez Bluetooth to nie było poglosu, zmieniłem cafd i ustawiłem trochę inaczej to już jest poglos. Niestety nie mogę zobaczyć ustawienia na tamtym pliku cafd bo dysk mi padł w lapie i wszystko poszło z nim. Programy zainstalowałem ale nie mam nic poza tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może ktoś podzieliłby się fotkami jak rozwiązał problem śrub w montażu nbt :D? Bo nie mogę spasować jednostki, płytę bierze, ale nie oddaje :D

przy okazji czym panel cic przyłapać do ramki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podzieliłby się fotkami jak rozwiązał problem śrub w montażu nbt :D? Bo nie mogę spasować jednostki, płytę bierze, ale nie oddaje :D

przy okazji czym panel cic przyłapać do ramki ?

 

 

o ile pamietam 2 wkretami dalo sie przykrecic i to wystarcza, myslalem mawet naf jakimis blaszkami ale nie ma takiej potrzeby. Panel radia nie trzeba niczym mocowac siedzi ciasno po zmonrowaniu calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podzieliłby się fotkami jak rozwiązał problem śrub w montażu nbt :D? Bo nie mogę spasować jednostki, płytę bierze, ale nie oddaje :D

przy okazji czym panel cic przyłapać do ramki ?

 

 

o ile pamietam 2 wkretami dalo sie przykrecic i to wystarcza, myslalem mawet naf jakimis blaszkami ale nie ma takiej potrzeby. Panel radia nie trzeba niczym mocowac siedzi ciasno po zmonrowaniu calosci.

 

Dokładnie na dwie śrubki wystarczy.

 

Ja panel wklejam na klej na gorąco i jest zawsze na miejscu. Oczywiście wklejam w osłonę klimatronika a nie na NBT :)

 

Pozdro

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Zamontowałem u siebie nbt. Oczywiście zakodowalem. Dwa tygodnie temu działało. Dzisiaj podłączyłem drugi raz i nie działa. Wyświetla się komunikat NO SIGNAL. Jednostka działa bo muzyka gra w tle. Przewód łączący ma przejścia.miedzy poszczególnymi pinami. Co JesCze mogę sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz z nbt czy cic?

 

Ekran z CIC nie działa z NBT więc pytanie nie ma sensu.

 

Skoro radio gra to znaczy że emulator musi działać (bo bez sprawnego emulatora NBT nie ma prawa ruszyć) a winne jest połączenie NBT z ekranem, szukałbym najpierw problemu z kablem może coś nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz z nbt czy cic?

 

Ekran z CIC nie działa z NBT więc pytanie nie ma sensu.

 

Skoro radio gra to znaczy że emulator musi działać (bo bez sprawnego emulatora NBT nie ma prawa ruszyć) a winne jest połączenie NBT z ekranem, szukałbym najpierw problemu z kablem może coś nie styka.

 

Może być kabel co też najszybciej obstawiam albo jednak kodowanie w navi bo jest kilka opcji w kodowaniu które powodują taki napis.

 

Dodatkowo sprawdź jakie masz napięcie na wejściu do ekranu. Te dwa dodatkowe piny z boku wtyczki.

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest od nbt. Pisałem ze dwa tygodnie temu wszystko działało. Po ponownym podłączeniu już nie działa. Zasilanie na monitor sprawdzałem. Pokazuje Ok 8,5v.

 

To z pewnością nie jest zasilanie monitora, skoro widzisz komunikat.

Jedynie przewody sygnałowe mogą być uszkodzone, wyciagnij monitor i podjedź do jakiegoś handlarza w okolicy może pożyczy ci do sprawdzenia kabelek z F30.

Jeśli to nie kabel to w NBT trzeba szukać przyczyny problemu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrôb reset jednostki - wciśnij przycisk od pogłasniania i trzymaj do momentu aż zgaśnie wyświetlacz .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem.

Udało mi się uruchomić nbt. Wszystko działa jak trzeba.

Wymiana przewodu pomogła. Najciekawsze jest to że mimo sprawdzenia przejścia sygnału miernik wskazywał ciągłość wiązki.

Dzięki podpowiedzi pewnego człowieka okazało się ze to przewód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.