Skocz do zawartości

Software update


somnambulik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem forum ale nie znalazłem.

Na stronie bmw.com/update ponoć można pobrać aktualizacje po wpisaniu nr. VIN

Po wpisaniu - status OK, 2 PDFy /instrukcja i warunki umowy/ ale ani śladu po linkach do pobrań?

Czy to znaczy że mój samochód jest up to date czy coś innego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Strona "nie sprawdza" jaką wersję masz w aucie.

Więc powinny być na niej widoczne wszystkie wersje do Twojego auta, również te starsze (tym bardziej, że jest możliwe zrobienie rollback'u, wtedy starsze wersje są potrzebne).

 

Z tego co piszesz, to sprawdzałeś chyba na stronie worldwide? (bmw.com/update)

Możesz jeszcze sprawdzić na polskiej albo niemieckiej.

Z reguły na niemieckiej dla tego samego auta bywają najnowsze wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nigdzie nie mogę namierzyć linków czy materiałów do pobrania

jest napisane że owszem trzeba uaktualniać.

myślę że na bank jestem 'nieświeży':)

np na różnych fotach menu wybierane jest całe czerwone - u mnie tylko czerwona ramka

może to kwestia doposażenia samochodu - mam tylko usb w schowku a nie w podłokietniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to jak nie masz USB w podłokietniku, to obawiam się że możesz nie zrobić samodzielnej aktualizacji...

I pewnie dlatego po wpisaniu VIN nie ma dostępnych żadnych plików.

A masz w ogóle w iDrive opcję: "Ustawienia->Aktualizuj oprogramowanie"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tyle gniazdek, że mi się popiórgało.

Ciekawe czemu oba usb nie mogą mieć tych samych funkcjonalności. Tu mapy i import muzy, tam odtwarzanie i inny update, po co tak życie komplikować. A cały connected drive kulawy jak diabli. A było zrobić airplay i gitara.

Wszystko tak pokomplikowali żeby się klient nie ściął, że to w zasadzie nie działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nigdzie nie mogę namierzyć linków czy materiałów do pobrania

jest napisane że owszem trzeba uaktualniać.

myślę że na bank jestem 'nieświeży':)

np na różnych fotach menu wybierane jest całe czerwone - u mnie tylko czerwona ramka

może to kwestia doposażenia samochodu - mam tylko usb w schowku a nie w podłokietniku?

ma oficjalniej stronie bmw podajesz win(siedem ostatnich znaków), klikasz ok. pojawią się na stronie 2 pdf-y i okienko do kliknięcia że akceptujesz warunki. Zaznaczasz że się zgadzasz z warunkami i klikasz download software update. Komputer zacznie ściągać plik *.bin który kopiujesz na pendrive . Podłaczasz pendirve do auta , powinno wykryć samo lub poszukaj w opcjach. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No tak. Tyle gniazdek, że mi się popiórgało.

Ciekawe czemu oba usb nie mogą mieć tych samych funkcjonalności. Tu mapy i import muzy, tam odtwarzanie i inny update, po co tak życie komplikować. A cały connected drive kulawy jak diabli. A było zrobić airplay i gitara.

Wszystko tak pokomplikowali żeby się klient nie ściął, że to w zasadzie nie działa :mrgreen:

 

USB w schowku podłączone jest do CIC a to w podłokietniku jest podłączone do comboxa.

Po lifcie z nawi NBT jest wszystko zintegrowane więc jest jedno USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł, dlaczego ściągnięta aktualizacja nie daje się zainstalować (samochód twierdzi, że to nie do niego soft...)?

Wszystko robione zgodnie z regułami, stosowny plik wyskakuje na stronie po podaniu VIN-u (ma słuszny rozmiar 90MB), kilkukrotnie próbowałem z .com, .de, i .pl i nie działa :cry:

(LCI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ściągnąłeś zapewne najnowszą wersję, tj. 5073 (ona faktycznie waży "słuszne" 90 MB).

Miałem to samo (też mam LCI) - akurat zostawiłem auto w serwisie z innego powodu, więc przy okazji napomknąłem im o tym problemie.

Swoją drogą wersja z polskiej strony BMW (która jest starsza niż 5073 na .com i .de) i którą już kiedyś bez problemu instalowałem, tym razem także twierdzi, że nie jest przeznaczona do mojego auta :wink:

 

ASO po kontakcie z Munich poinformowało mnie, że... muszę czekać na kolejną wersję, która podobno powinna już dać się zainstalować.

A jak nie to... będą musieli wymienić combox'a :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć.


Jestem nowy na forum i nowy jako właściciel, proszę o wyrozumiałość.


Również próbuję zrobić aktualizację ale wyrzuca mi info że nie jest do mojego modelu, a robię wszystko zgodnie z instrukcją.

Mam pytanie jak sprawdzić jaki mam model nawi/panelu sterującego bo są dwa LCI i jakiś drugi tak?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2012 rok i robiłem tą aktualaizacje przez usb w podłokietniku, poszło bez żadnego problemu. Całość chyba jest opisana na stronie gdzie się pobiera soft

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/mobile-devices/aktualizacja-oprogramowania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam f20 z NAV proof I tam aktualizacja bez najmniejszego problemu. Ustawienia-update..... Kupiłem tez x5e70 poliftową, plik ściągnąłem z BMW update, ale nie mam opcji w idrive ustawienia-update,ani podejrzenia wersji aktualnej. Gdzie mogę tego szukać i jak przeprowadzić aktualizacje? Po włożeniu pendrive idrive go widzi ale nie podejmuje próby aktualizacji. Jak mogę wymusić aktualizacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nie ma pomysłów jak to można zrobić ????

 

mialem tak samo ze nie mialem mozliwosci zobaczyc jaka mam teraz wersje, a to dlatego ze wgralem wczesniej plik ktory uszkodzil mi plik oryginalny. Musiałem wgrac od nowa czysty plik do jednostki. Zrobila mi to firma zewnetrzna wiec wiecej niestety nie pomoge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.