Skocz do zawartości

E60 z 2003r - połączenie Bluetooth - jak aktywowac opcje


jarekjurczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Posiadam E60 z 2003 roku, pytanie moje dotyczy jak moge i czy w ogole moge kożeystac z Bluetooth w swoim aucie. Na kierownicy mam dwa przyciski sterujace lecz niestety nie działają, nie wywołuja nic.

 

W ustawieniach SETTINGS rowniez nie ma informacji Bluetooth. czy jest jakaś możliwość uaktywnienia systemu czy tez poprostu go nie ma , tylko i wyłącznie kierownica jest przystosowana.

 

prosze o pomoc w temacie. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam model z 2003 roku z navi bussines, i mam opcję bluetooth ale widzi tylko pokładowy telefon, jak próbuje podłączyć jaki kolwiek inny to samochód go nie widzi, ale jak włożę kartę sim do telefonu w samochodzie to łączy się tylko z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie jest sporo dekoderow i tematów podobnych.

Z tego co zdążyłem się zorientować. Jeżeli masz słuchawkę w schowku to auto ma bluetooth ale łączy się wyłącznie z zamontowanym telefonem. Druga opcja to przygotowanie do podłączenia tel gsm. Musisz mieć w bagażniku tz. Mulf, po lewej stronie dosyc duża srebrna skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Podłączę się pod temat.

Mam E60 z 2003r, po rozkodowaniu VIN, mam niby w wyposażeniu ( Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf. ), moduł MULF mam w bagażniku.

W opcjach Bluetooth w komputerze, mam opcję do włączenia, ale nie da się jej włączyć.

Ktoś coś wie w tym temacie, jak to aktywować, ewentualnie co mi da wymiana na MULF 2 High ?

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

 

Podłączę się pod temat.

Mam E60 z 2003r, po rozkodowaniu VIN, mam niby w wyposażeniu ( Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf. ), moduł MULF mam w bagażniku.

W opcjach Bluetooth w komputerze, mam opcję do włączenia, ale nie da się jej włączyć.

Ktoś coś wie w tym temacie, jak to aktywować, ewentualnie co mi da wymiana na MULF 2 High ?

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

 

Mam to samo i tez szukam pomocy, to samo po vinie w idrive opcja BT ale nie da sie zaznaczy, mulfa tez mam w bagazniku, i nie wiem co mzoe byc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez internet nikt Ci tego nie powie, trzeba podpiąć pod kompa i sprawdzić wysyłanie informacji po BT w module, oraz wszelkie testy przeprowadzić, które umożliwiają programy diagnostyczne.

 

Jestem to w stanie sprawdzić za pomocą INPY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos nie ma opcji BT w navi do wyboru to nie ma modułu wcale

 

jak auto ma wewnętrzny tel to jest opcja w vin $638 i nie sparuje się innego tel. W tym przypadku trzeba TCU 1.5 i w vin w ncs zmienić opcję $638 na $644.

można zamiast TCU 1.5 wrzucić mulf2 high, żeby mieć też usb, ale wtedy trzeba update navi na najnowsze i kodowanie mulf2.

 

jak nie działa opcja bt a jest w menu (nie można aktywować) to nie zawsze uwalony mulf. Może światłowód czy kostka, a może reset pomoże. Tak czy siak bez kompa się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jak ktos nie ma opcji BT w navi do wyboru to nie ma modułu wcale

 

jak auto ma wewnętrzny tel to jest opcja w vin $638 i nie sparuje się innego tel. W tym przypadku trzeba TCU 1.5 i w vin w ncs zmienić opcję $638 na $644.

można zamiast TCU 1.5 wrzucić mulf2 high, żeby mieć też usb, ale wtedy trzeba update navi na najnowsze i kodowanie mulf2.

 

jak nie działa opcja bt a jest w menu (nie można aktywować) to nie zawsze uwalony mulf. Może światłowód czy kostka, a może reset pomoże. Tak czy siak bez kompa się nie obejdzie.

 

Wiec tak, mam w mojej moduł MULF, to że muszę go zmienić na MULF 2 to już wiem na pewno, oczywiście do tego jeszcze gniazdo USB z kabelkiem i kwestia zakodowania.

Tylko powiedzcie mi po co jest ten HUB USB ?

Jest on do czegoś potrzebny jak chcę uruchomić bluetooth i gniazdo USB ?

 

Przy okazji może ktoś z kolegów ma do sprzedania MULF 2 z gniazdem USB i kabelkiem do gniazda w rozsądnych pieniądzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Mam BT wszystko jest zrobione jak należy telefon pokładowy leży w schowku nie włączony bez baterii, mój tel komórkowy jest prawidłowo sparowany z autem i widoczny na wyświetlaczu iDrive jednak nie ma połączenia między tel. a autem, żadne połączenie przychodzące i wychodzące nie jest inicjowane :? O co chodzi? Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos nie ma opcji BT w navi do wyboru to nie ma modułu wcale

 

jak auto ma wewnętrzny tel to jest opcja w vin $638 i nie sparuje się innego tel. W tym przypadku trzeba TCU 1.5 i w vin w ncs zmienić opcję $638 na $644.

można zamiast TCU 1.5 wrzucić mulf2 high, żeby mieć też usb, ale wtedy trzeba update navi na najnowsze i kodowanie mulf2.

 

jak nie działa opcja bt a jest w menu (nie można aktywować) to nie zawsze uwalony mulf. Może światłowód czy kostka, a może reset pomoże. Tak czy siak bez kompa się nie obejdzie.

 

Wiec tak, mam w mojej moduł MULF, to że muszę go zmienić na MULF 2 to już wiem na pewno, oczywiście do tego jeszcze gniazdo USB z kabelkiem i kwestia zakodowania.

Tylko powiedzcie mi po co jest ten HUB USB ?

Jest on do czegoś potrzebny jak chcę uruchomić bluetooth i gniazdo USB ?

 

Przy okazji może ktoś z kolegów ma do sprzedania MULF 2 z gniazdem USB i kabelkiem do gniazda w rozsądnych pieniądzach ?

 

 

HUB USB jest potrzebny gdy masz SNAP In ADAPTER i USB w podłokietniku.

 

Mam tez MULF2 High oraz okablowanie na sprzedaż jeśli jeszcze szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u kolegów nie da się włączyć tej opcji bluetooth na wyświetlaczu. Macie jakiś pomysł co zrobić żebym mógł się połączyć z samochodem?

Natomiast w e90 bez iDrive także nie mogę się połączyć. Czy żeby korzystać w nim przez telefon muszę mieć ten podłączony do gniazda samochodowego?

Dodam, że w jednym jak i drugim aucie brakuje seryjnych telefonów. Zostały puste gniazda. Widać były potrzebne sprzedającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, szukam pomocy w kwestii Bluetooth'a.


Sytuacja wygląda tak:

1. Auto to E60 z 2003 roku.

2. W bagażniku mam moduł MULF.

3. Od poprzedniego właściciela wiem, że on chyba miał fabrycznie ustawiany BT pod telefon Nokia 6310i. W schowku był uchwyt.

4. W menu Communication Interface -> Settings jest na sztywno zaznaczony ptaszek przy opcji "Bluetooth communication active" i nie da się go odznaczyć.

5. Po wejściu w menu Phone telefony nie wykrywają zestawu głośnomówiącego.

6. Nawigacja to wersja Business z DVD, po dekodowaniu VIN jest: S606A Navigation system Business

7. W opcjach po dekodowaniu VIN jest: S644A Preparation f mobile phone w Bluetooth


Dzwoniłem do Pawła znanego na forum elektryka, ale szczerze powiedział, że jego zdaniem nie da się bez wymiany nawigacji i kilku kombinacji a on ma tyle pracy, że zwyczajnie mu się nie chce babrać.


Rozważam też wymianę wyświetlacza na taki z Android co załatwi też inne braki:

- brak możliwości odtwarzania MP3,

- brak AUX'a.


Czy znacie kogoś kto podjąłby się tematu bądź aktywacji BT bądź instalacji Androida?

Takie minimum to działający BT, reszta mniej ważna.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.