Skocz do zawartości

Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.


dawmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Wczesniej zalozylem temat w zlym dziale i zle sformulowalem pytanie..

Chodzi mi dokladnie o to jaka 6 er byscie wybrali tzn z jakim silnikiem..

Mam troche ograniczony budzet na samochod.. Kwota to do 13 tys funtow (mieszkam w uk)

Jezdze w miare duzo, okolo 800 - 1000 km na tydzien..

Zalezy mi na niskim przebiegu z powodu tego ze ja duzo nim zrobie i zeby pozniej dalo sie jeszcze go odsprzedac...

W gre wchodzi tylko i wylacznie benzyna.. teraz jezdze dieslem i nie przepadam za tymi silnikami..

Znalazlem kilka ofert do kwoty ktora sobie wyznaczylem...

Mianowicie moge miec 630 z 2007 roku w wersji sport

Lub 645 w rocznikach 2004 lub 2005

 

Oto linki

 

630 http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201305106685824/sort/default/usedcars/model/6_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/2/quicksearch/true/radius/60/postcode/g333je?logcode=p

 

645 http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201301114883715/sort/default/usedcars/model/6_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/postcode/g333je/page/1/radius/60/quicksearch/true?logcode=p

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201305026569442/sort/default/usedcars/model/6_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/postcode/g333je/page/1/radius/60/quicksearch/true?logcode=p

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201305116711851/sort/default/usedcars/model/6_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/postcode/g333je/page/1/radius/60/quicksearch/true?logcode=p

 

Ktore z tych byscie wybrali.. Pod uwage mozna brac rocznik, spalanie no i glowna sprawa to awaryjnosc i bezproblemowosc silnika... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 673
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Auta różnią się tylko kosztami utrzymania.630 to 13-14 l/100 km w mieście,a 645 to "tylko"16-20 l/100 km.W dobie wszechobecnych fotoradarów i policvideo to różnic w osiągach praktycznie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede jechal tez na trasie uk-polska kilka razy wiec bedzie okazja przycisnac troche hehehe

Mowisz ze silnik i jeden i drugi oprocz mocy, pojemnosci i spalania sie nie roznia za bardzo w takich warunkach?

A jak z awaryjnoscia?

 

Powiem szczerze ze bardziej kusi mnie ten 645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że decyzję juz podjąłeś i będzie to V8 ale przed zakupem wypytaj dokładnie co już było wymienione w silniku. Sporo km trzaskasz. Pocisnąć pociśniesz ale w Polsce tylko na autobanie szóstka pokaże co potrafi bo gdzie indziej masz wszędzie fotoradary itd to już lepiej rowerem jechać.

Poczytaj i pooglądaj w necie o silnikach N62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. Decyzja zapadla.. 645 ci juz depozyt zaplacony a w sobote odbieram

Rok 2004 1 wlascicielka tylko 60 tys km pezejechane serwisowane przez caly czas az do teraz w bmw w uk oczywiscie.. Tylko ze to nie jest zadna z powyzszych..

 

http://img195.imageshack.us/img195/2286/imagewzua.jpg

 

http://img20.imageshack.us/img20/8453/imageflxb.jpg

 

Narazie standart ale z czasem sie pomysli co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tym 10,8 w mieście to bym był raczej ostrożny (zależy jakie miasto i jak długo trwa ten teren zabudowany) . Moje 650 i pali w mieście a konkretnie w Warszawie srednio 15,5 - 16 i uważam że to bardzo OK. W trasie jest mozliwe te 10,5 ale szkoda na to życia marnować. Przy 140-160 wychodzi koło 12-12,5, przy 180-200 ok 15-16, 220-230 koło 18.5 max 19,5. Przy 250 nie mam czasu na zabawy komputerem :D . Tak czy owak to bardzo ekonomiczne auto moim zdaniem i mówie to poważnie :cool2:

 

 

W pelni sie z Toba zgadzam. Jak na te pojemnosc i moc to spalanie jest bardzo dobre. Ja jezdze juz 650 dobrych pare lat i srednie mam na poziomie 13-14 litrow.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebany kotlet, pomysł z 650i już nieaktualny :) Ja kupując 645 nastawiałem się właśnie na spalanie w mieście w granicach 16-18 litrach, niestety nigdy takiego nie miałem, wyniki 20 litrów w górę :) średnie było 24 litry. Nie uwierzę nigdy w spalanie czy to w 545, 645 i 745 że komuś w mieście pali 10-12 litrów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
odgrzebany kotlet, pomysł z 650i już nieaktualny :) Ja kupując 645 nastawiałem się właśnie na spalanie w mieście w granicach 16-18 litrach, niestety nigdy takiego nie miałem, wyniki 20 litrów w górę :) średnie było 24 litry. Nie uwierzę nigdy w spalanie czy to w 545, 645 i 745 że komuś w mieście pali 10-12 litrów :)

 

To prawda, ok 15-16 wychodzi krecac sie po miescie w 630i 272km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na pełnym baku średnio 260-300km po mieście :) nie uwierzę nigdy w spalanie 645/545/745 w mieście w granicach 14-16 litrów :)

zawsze tankowałem pod korek,bo tankowania za 100zł się po prostu nie opłacały, tego samego dnia trzeba było i tak wracać na stację. Ale skoro ktoś twierdzi, że 645 mu pali 11 litrów mieście,czy nawet 6 litrów - ok, niech sobie wmawia, ale nigdy w to nie uwierzę, bo przy mega emeryckiej mieście w trasie udało mi się zejść najmniej do ok.8 litrów, ale to nie można było nazwać jazdą, tylko toczeniem się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na pełnym baku średnio 260-300km po mieście :) nie uwierzę nigdy w spalanie 645/545/745 w mieście w granicach 14-16 litrów :)

zawsze tankowałem pod korek,bo tankowania za 100zł się po prostu nie opłacały, tego samego dnia trzeba było i tak wracać na stację. Ale skoro ktoś twierdzi, że 645 mu pali 11 litrów mieście,czy nawet 6 litrów - ok, niech sobie wmawia, ale nigdy w to nie uwierzę, bo przy mega emeryckiej mieście w trasie udało mi się zejść najmniej do ok.8 litrów, ale to nie można było nazwać jazdą, tylko toczeniem się ;)

 

 

Dokładnie, 8 cylindrow nie moze spalic 16l w miesicie, nie oszukujmy sie, jestem swiezym posiadaczem zdrowej 650i i w miescie jezdzac emerycko spala mi 18,6l :)

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle rozmów o spalaniu? Palą dużo i tyle a czy to jest 16 czy 20 l co za różnica? Palą bardzo dużo i koniec. Czy ktoś patrzy na spalanie przy zakupie szóstki? Szóstkę albo się pokocha i chce ją mieć nawet jak by paliła 30 l albo nawet na nią nie spojrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niby tak ale te auta staja sie coraz tansze i ludzie zaczynaja liczyc spalanie. A to błąd w tym aucie, zgadzam się z Toba w 100%. Potem jeszcze zaczyna sie oszczedzanie na czesciach i serwisie a konczy sie poszpachlowanym trupem za 40 tyś :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł mi chodzi o coś takiego co np. Ty robisz, w swojej galerii dałeś zdjęcia, że przy upalaniu/bardzo mocnej jeździe pali 20 litrów,a przy bardzo spokojnej 6,1 litra. Miałem te auto i wiem, że nawet w trasie nie da się zrobić spalania 6,1 - mówimy o odcinku kilkudziesięciu kilometrów, bo czasami jak zerowałem spalanie jak już się rozpedziłem do tych załóżmy 70km/h, to na odcinku 2-3 kilometrów takie spalanie na kompie to nie wyczyn. Przy spokojnej jeździe w mieście spalanie 20 litrów w górę to normalka, nie mówiąc o jeździe torowej czy 'wyścigach w mieście'. Wszystkim próbujesz wmówić, że szóstka pali tak mało, ktoś kto tego auta nie miał może by i uwierzył, ale mimo, że auta długo nie miałem, to zrobiłem nim ok. 30 tys km i wiem że spalań o jakich piszesz nie da się osiągnąć - cały czas tylko o to mi chodzi :)

 

fakt, że spalanie w tym aucie to mało ważna rzecz,bo ktoś kto chce ekonomicznego auta kupuje diesla, ale czasami fajnie jest wiedzieć ile taki 'powtór' łyka paliwa. Ja po 70km 'trasie' byłem zajarany jak udało mi się zrobić spalanie 8,5 litra, ale uwierz, że z przyjemną jazdą miało to mało wspólnego, ale jechałem przez same lasy gdzie co chwilę jakiś tępy zwierz wbiegał na drogę. Normalna dynamiczna trasa to spalanie rzędu 15-16 litrów, trasa na pełnym ogniu powyżej 20. Miasto spokojnie ok 20 litrów - korki, ciągłe starty z jedynki, ten silnik musi tyle wziąć, tym bardziej, że nie jest to żadna nowa generacja z trybami ECO, przy normalnej jeździe w mieście gdzie dość często zdarza Ci się wcisnąć pedał do końca to spalanie 24-26 litrów. Miasto na pełnym ogniu to 30 litrów, czasami 30 z małym haczykiem. Takie są fakty, nie rozumiem po jaką cholere ludzie zaniżają wyniki, więc chyba mi nie powiesz, że nie ma różnicy między np. Twoimi wynikami,a wynikami prawdziwymi, gdzie na każdej setce wychodzi o ok.50 zł więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie z sześcioma litrami wrzuciłem dla j.a.j.e.c , toczącą się jazdą ciężko taki wynik utrzymać. Wciąga paliwo jak smok, przy mojej jeździe a nie śmigam zbyt wiele km w miesiącu muszę przeznaczyć ok 1500 zł na paliwo czyli 50 zł dziennie a jak ktoś lata sporo to i 100 zł będzie mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

 

Chciałbym się zwrócić do Was o pomoc w sprawie zakupu 630i z silnikiem 272 konie. Otóż szukając samochodu nie wszędzie sprzedający piszą jaka jest moc silnika, a ja nie wiem kiedy dokładnie nowe wersje silników, te mocniejsze weszły do produkcji. Szukam po sieci informacji, ale kurcze ciężko znaleźć szczegółowe informacje i stąd moja prośba do Was. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy te silniki pojawiły się w tych samochodach? Czy jest to ten sam moment kiedy BMW zastosowało nową dźwignię zmiany biegów w automatach? WIdziałem, że od 2007 roku pojawiły się newe dźwignie, ale nie wiem czy można to łączyć z zastosowaniem nowej jednostki napędowej. Nie ma dla mnie znaczenia czy auto będzie z 2005 roku czy z 2007, zależy mi na nowym silniku z mocą 272 koni.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

No tak chyba będę musiał zrobić jeśli nie uda się znaleźć tutaj odpowiedzi. Ale cały czas wałkuje temat i to co znalazłem, to informacje odnośnie roczików podające start modelu zdaje się w 2003 roku z mocą 258 kucy, potem długo nic i w 2007 wersja z mocą 272 konie. Znalazłem też informacje, że ta wersja wyszła w październiku 2007. I to chyba będzie to bo niczego nie znalazłem na temat wcześniejszych roczników z tą wyższą mocą. Nowa dźwignia biegów także pojawia się dopiero w 2007 roku w 630, no przynajmniej ja nie znalazłem żadnej szóstki z wcześniejszego rocznika, więc może jestem w błędzie? Jeśli ktoś ma jakieś dokładniejsze info, to bardzo proszę o opinię.

 

Zresztą bardzo chętnie posłuchałbym opinii użytkownika wersji z mocniejszym silnikiem. Podciągnęli moc i zmniejszyli spalanie. Rzekomo miasto to 11.2 litra wedle producenta. Wiadomo, że tak pięknie to raczej nie ma, ale jakby tak brała przy zwykłej, nienerwowej jeździe nawet 13l na stówkę, to i tak przyzwoite osiągnięcie. Czytałem opinie angoli, którzy mają ten model, i według nich jazda przy średnio zakorkowanym mieście, spokojna, to jakieś 12l. Byłoby pięknie. Wiadomo, że korek, korkowi nie równy i jak się stanie na cały dzień w miejscu z uruchomionym silnikiem, to i mini cooper szarpnie 20l na sto :D

 

Niemniej jednak może producent podaje w miare przyzwoite wyniki? Aktualnie śmigam 530 w dieslu E60 i spalanie zasadniczo pokrywa się z tym co podaje firma BMW, więc może i ta benzynka nowa w 3 litrach jest tak przyzwoita?

 

Z góry dzięki za kilka słów od użytkowników tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.