Skocz do zawartości

żółw jest szybszy 316/M43


ciacho32

Rekomendowane odpowiedzi

własnie wruciłem z trasy i sie załamałem w mojej 316i M43 jest chyba cos nie tak! Wiem ze to jest najsłabszy silnik ale stojąc na swiatłach czułem sie jak bym siedział w polonezie 1,5 strasznie mułowaty ,zanim sie rozbujałem wszystkie samochody wyprzedziły mnie bez wiekszego trudu dopiero na 4 i 5 biegu czułem przyjemność.Co moze byc przyczyna ze "czuje spaliny innych samochodów" na skrzyzowaniu .Brak jej mocy .POMOCY!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie zmartwic, ale polonez wcale nie jest duzo wolniejszy od Twojego auta nawet jak wszystko w nim bedzie ok. Mozesz sobie najbardziej prymitywnym z mozliwych sposobow sprawdzic czy faktycznie cos jest nie tak - wez kolege stoper i zobacz ile masz 0-100, 0-120, 0-160 - porownaj z katalogiem. Pomiary takie oczywiscie nie sa dokladne jesli jednak okaze sie masz do 100 licznikowej 25s to faktycznie jest cos nie tak jesli wyjdzie 14 to raczej wszystko ok :-(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co sie stało... SAMOCHÓD SIE POPSUŁ ;D ;D ;D

 

 

Stary przecież to może być milion powodów. Skąd niby ktoś ma wiedzieć dlaczego tak jest. Podjedź na jakąś diagnostykę, podłącz się pod komputer i już powinno być jaśniej....

 

 

BTW. czego sie po 1.6 spodziewałeś :mrgreen:

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być dużo. Czasami bardzo banalnych. Więc warto się na komputer wybrać.

 

Moja żona jak wracała kolegi e36 1.8i to stwierdziła, że jakieś mułowate to autko ;D

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma E36 316i M43 (102KM) i wcale nie jest mułowaty jak na 1.6. Katalogowo Rozpędza się do setki w 12.5 sekundy, ale według mnie jest szybciej. Aczkolwiek jest wolniejszy od mojego E30 1.8. Jeździłem paroma samochodami innych marek z taką pojemnością i były dużo wolniejsze. Mogła popsuć się sonda lambda, ale aż tak wolno by nie jechał. Najlepiej podjedź na kompa. Na 100 % nie jest to normalne zachowanie jak niektórzy koledzy wyżej sugerują.

Masz tak od momentu kupna czy stało się tak po trasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej, filtr oleju ,filtr paliwa i powietrza mam swiezo wymienione .Hmm co do tesciowej to mogła by sie schowac za kijem od miotły.A tak na serio jak sprawdzic ten katalizator jestem w stanie sam to zrobic mam garaz z kanałem tylko gorzej ze znajomoscia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... "Kazdy zyd swoj towar chwali..."!!!

 

Panowie! W tym temacie nie chodzi o to gdzie sie konczy "POLDEK" a zaczyna BMW. BEEMKA to BEEMKA i to forum nie jest po to zeby rozgraniczac na lepszych uzytkownikow i gorszych! Wszyscy jezdzimy BMW i kropka a jak jeden z drugim zaczyna wywod nad wyzszoscia "czegos" nad "czyms" to dla mnie to jest zwykle przechwalanie i nabijanie postow! Albo jestesmy jedna rodzina o nazwisku "BMW" albo ja to pier.... Powtarzam! Tu nie chodzi o to kto ma wiekszy silnik i wiecej kucy!!!

 

 

P.S. Jesli chodzi o "mula" to faktycznie sonda przeplywka... i niestety wiele innych... Musisz duzo czytac uzywajac :search:...

 

Pzdr

Rav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos masz nie tak. masz ksiazke do niego?? swiece moze ktos nie takie wrzucil albo juz sa po... moze panie wlozone masz do bmw aluski giganty plus 245 z tylu??filtr powietrza?? a moze masz gaz?? moze to jest przyczyna kijowy gaz zreszta w bmw gaz to wioska... ciezko powiedziec cos jest napewno nie tak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh od 3 tygodni mam E36 1,6 silnik...

 

Czy jak na jedynce przyciskam, to jest normalne ze po jakiejs chwili on sie rozpedza??Po jakichs 3000tys obrotow, mocniej wyrywa odrazu...norma czy cos nie tak...na kompie nic nie wykazalo, pozmienialem filtr paliwa, oleju, tylko powietrza zostawilem bo jakos jeszcze wygladal...no i swiece nie zmienione, moze to byc to ?? :roll:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jak na jedynce przyciskam, to jest normalne ze po jakiejs chwili on sie rozpedza??Po jakichs 3000tys obrotow, mocniej wyrywa odrazu...norma czy cos nie tak...na kompie nic nie wykazalo, pozmienialem filtr paliwa, oleju, tylko powietrza zostawilem bo jakos jeszcze wygladal...no i swiece nie zmienione, moze to byc to ?? :roll:

 

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale to normalne ze przy wyzszych obrotach jest wiekszy moment obrotowy i samochod lepiej "ciagnie". Jak jedziesz ekonomicznie to toczysz sie zmieniajac biegi max przy 2,5tkm a jak chcesz troszke poszalec to cisniesz na wyzsze obroty. Poszukaj jakas inna 316 i zamien sie z gosciem na chwile. Porownaj czy tak samo chodzi. Bo wydaje mi sie ze to normalny objaw a Tobie poprostu juz mocy brakuje :D

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka:)

Jako, że jestem użytkownikiem 316-tki.......postanowiłem dorzucić trzy grosze :mrgreen: ...z biegu jałowego nie ma żadnego problemu z wkręcaniem się..- i tak być powinno.....poczytajcie sobie post na temat " kilka porad- jak kupować BMW"..tam autor wspomina między innym o tym fakcie- że bez problemu powinna się wkręcać z jałowego.....jak sie muli dławi i dopiero potem wkręca- króko mówiąc ..z opóźnieniem...to niestety silnik czeka remont...pierścienie....uszczelka....etc....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.