Skocz do zawartości

Filtr paliwa, co ile wymiana?


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie interesuje mnie z jaka czestotliwoscia BMW zaleca wymiane filtru paliwa, dodam ze moj model posiada filtr paliwa z jakims dozwonikiem, nie wiem czy to ma tez jakis wplyw na czestotliwosc wymiany. ?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wymienilem, moj byl od nowosci jeszcze czyli od 2001 roku i przejechane na nim bylo 136tys km, ale po wymianie nie czuje chyba zadnej roznicy, no moze ale jakas bardzo niewielka, sam nie wiem w sumie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za w swojej 325tds wymieniałem co góra 15-20tys bo niechciała jechac :)

Takie paliwko jak sie przelewa z beczki do beczki. Tak samo bede wymieniał w 530d nie wielki koszt 60zł ale pózniej nie ma problemów :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki masz filtr , jesli masz samochod przed 2000R to filtr kosztuje do 100 zl. Ja nie mialem tego szczescia i zaplacilem 340 zl , po 2000 R zmienili te filtry na inne z wbudowanym jakims gownem i nie kupisz taniej, bo zamiennik kosztuje 300 zl :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko mozna samemu, ale ja ostatnio postanowilem wymienic sam swiece i nie moglem odkrecic ostatniej bo blokowal ja kanal dolotu p[owietrza od klimy, i trzeba bylo zdjac ten plastik, nie wiedzialem jak to sie robi i przez przypadek powylamywalem zaczepy , radze ci znalezc kogos kto powiedzmy za 20-30 zl ci to zmieni a zna sie na tym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechanik (były pracownik ASO) twierdzi, że na wschód od Odry powinno sie wymieniać filtr 2x częściej - przy każdej inspekcji, tak robili w ASO - i tak czynię

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.