Skocz do zawartości

Swap z 1.8 is na 4.0 v8


piter2455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) wiec tak posiadam BMW E36 coupe 92r m42b18 1.8 is po kilkuletnim doświadczeniu planuje swap na m60b40 pochodze z warszawy i chce, zeby mi ktoś doświadczony powiedział gdzie i za ile i jakie przeróbki musze zrobić, zeby taki silnik mieć w aucie, albo jaki warsztat zajmuje sie takimi swapami. Jak ktoś robił taki swap to ile go to wszystko wyniosło tak pod kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20tys ? sporo taniej.

 

zależy jak to ma działać, jeśli zabawka do driftu to tylko wsadzić silnik, zapewnić jakieś mocniejsze przeniesienie napędu czyli wał plus dyfer i półośki i jazda. A jeśli chcesz na codzień smigać takim autem mieć nie wiem klime, czy wsio cywilne to już troche wiecej pracy.

 

Zobacz warsztaty które robią driftowozy, mają rozeznanie który silnik do jakiej budy, co potrzeba, jakie przeróbki etc. Wkładali już wszystkie silniki bmw w różne budy wiec dla nich to kolejne takie samo auto. Zwykły mechanik raczej z braku takich przeróbek albo zaspiewa miliony albo w ogóle się nie podejmie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do Pytania, chcialbym ten sam silnik wsadzic do compacta, to znaczy, mam takie mysli, ale zastanawiam sie nad jakims S50 czy cos, albo chociaz M52B28..

 

Odnosnie V8 to wiem tyle, ze trzeba przerabiac Miske olejowa, bo sie nie miesci do komory.. A poza tym mam tez jedno pytanie.. Pasuje silnik M52B28 do Compacta z M43 jakos plug&play ? czy trzeba przerabiac mocowania ?

Edytowane przez andikoksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.. po 1 sam silnik jest tanszy anizeli jakis M Power, a w compakcie itak robi wrazenie.. ale wiesz, V8 byla by super.. niemcy by kompleksy mieli... chce zrobic samochod, ktory pokaze malolatom ktorym tatus auto kupil, ze ktos kto ma starszy samochod i na pewno "slabszy" moze ich spokojnie objechac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że z 2.8 pod maską i tak byś spokojnie objezdzal połowe aut w zasięgu, chyba, że mierzysz sie na jakies GTR'y czy inne ściganty ;P co do swapa, naprawde ludzie już niemalże krok po kroku opisywali te zabieg w przypadku V8, wystarczy w google wpisac np 'bmw e36 swap m60' i masz milion stron czytania w zimowe wieczory. :roll:
"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie mam zamiaru sie mierzyc na zadne GTR albo cos w tym stylu.. po prostu chodzi mi o to, ze podjezdza kozak na swiatlach nowa 318, widzi starego compacta, z napisem 316i, i na zielonym szybko rusza i mysli ze jest kims, bo ma lepszy samochod, a w dodatku tatus dal na 18.. dodam ze czerwonym compactem mialem taka sytuacje, i sam nie wiem czemu, ale gosciu w 318 musial niezlego karpia walnac, bo dopiero przy 170 mnie wyprzedzil...

 

Jeszcze jedna sprawa, Bardzo podobaja mi sie te wszystkie nowe BMW z M4 na czele... ale polowa ludzi ktorzy jezdza tymi samochodami tutaj, mysli ze jest lepsza.. nie wiem sam co mysli, takie mam wrazenie... wspanialy przyklad podalem wyzej... wytlumaczy mi ktos jak to mozliwe ? zeby compact z 102PS dal rade Limuzynie 318i z nie wiem niech bedzie 170PS ?

 

A jezeli chodzi o V8, to musze to przemyslec, sam nie jestem w stanie tego wykonac bo nie mam miejsca gdzie auto moglo by stac i robic to na spokojnie, moze polecicie mi jakis warsztat ktory zrobil by to kompleksowo ? tak zeby klima i inna reszta tez dzialala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczy mi ktos jak to mozliwe ? zeby compact z 102PS dal rade Limuzynie 318i z nie wiem niech bedzie 170PS ?

odpowiedź jest prosta, on się nie ścigał, podjechał na światła, zobaczył 316i na klapie starego e36 i stwierdził, że szkoda paliwa na udowadnianie tu czegokolwiek, poza tym jedyną f30 z 318 na klapie, jest 318d (nie ma 318i) i taka wciąga e36 316i lewą nerką i wypluwa prawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ostatnio stał compact z 4.0 v8

cena koło 17 tyś, jakbym chciał taki silnik to chyba bym sie skusił, strasznie dużo roboty przy tym jest, już wolałbym coś tam poprawić po kimś niż robić to od zera

 

pamiętaj że to duża przeróbka, w tym co oglądałem zdjęcia zrezygnowano z koła zapasowego, bo wisiał tam drugi wydech!

jak dasz to komuś do roboty to tak samo jakbyś kupił gotowca, nie masz za bardzo wpływu co tam narobią a napewno z czymś pójdą na skróty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę dlatego do swojego e36 compacta wsadzam M50B25, który kupiłem za grosze wraz z osprzętem a między 2,8 różnica ogromna nie jest ale między 1,6 przepaść będzie :D Chciałem wcześniej również 2,8 ale ceny są dużo wyższe i szukania trochę więcej. Kolego spokojnie wsadź 2,8 wyjdzie Ci taniej a 194 KM w takiej budzie sprawdza się genialnie ;) choć wiadomo, że po czasie dalej będzie niedosyt mocy ale to już normalka :D W każdym bądź razie cwaniaków z 1,8IS czy tam 2.0 i 2,5 w sedanie spokojnie obrobisz ;)
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczy mi ktos jak to mozliwe ? zeby compact z 102PS dal rade Limuzynie 318i z nie wiem niech bedzie 170PS ?

odpowiedź jest prosta, on się nie ścigał, podjechał na światła, zobaczył 316i na klapie starego e36 i stwierdził, że szkoda paliwa na udowadnianie tu czegokolwiek, poza tym jedyną f30 z 318 na klapie, jest 318d (nie ma 318i) i taka wciąga e36 316i lewą nerką i wypluwa prawą

 

 

Dobre dobre, to nie bylo f30, a kolejna rzecz, dobrze wiem ze on sie scigal... poza tym, nie jechal by 170 na 70 gdyby sie nie scigal...

 

a co do kupowania compacta z silnikiem v8, to jednak nie bardzo, chyba ze tutaj w niemczech i wszystko bedzie w papierach naniesione... mysle ze najpierw wpadnie jakies 2.5 czy cos takiego ~200PS, a jak juz kiedys sie dorobie malego warsztatu dla siebie, to bede sie bawic w (M62B44 ? chodzi mi o silnik z M5 e39. )

 

Jezeli chodzi o kolo zapasowe, to raczej nie potrzebuje :P Dzwonie na ADAC i niech mnie holuja, za cos place w koncu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do swojego e36 compacta wsadzam M50B25

 

I jak ci to idzie ? no na pewno jest roznica miedzy 1.6 a 2.5 dlatego moze na poczatek tez sie najpierw za cos takiego zabiore, bo te silniki na prawde grosze kosztuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kolo zapasowe, to raczej nie potrzebuje :P Dzwonie na ADAC i niech mnie holuja, za cos place w koncu :P

 

to był tylko przykład przeróbki, bo buda za mała do takich rzeczy

nie wiadomo co musiał gośc wyciąć,dogiąć i przewiercić jeszcze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam wszystko zakupione z takich rzeczy jak chłodnica, oleje itp. Niestety jeszcze nie zacząłem przekładki, ponieważ w lipcu biorę ślub i mam mnóstwo spraw do załatwiania więc brak czasu na przekładkę ;( Dopiero po weselu będę się za to brał ale czytałem na forach itp. i nie stanowi to niby większego problemu i parę konkretnie spędzonych godzin przy aucie i silnik jest przełożony. Ja wraz z przekładką silnika chcę jeszcze dołożyć ori OBC, lusterko fotochrom i prawdopodobnie klime dlatego potrzebuję nieco więcej czasu i do wesela z tym nie startuje :(
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te wszystkie rzeczy ktore chcesz dokladac, to ja mam w swoim Compi, ale myslalem ze gdybym zmienil silnik na M50/M52 to moglbym zalozyc Klimatronik i OBC 18, tylko trzeba by bylo rzezbic w desce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem inne rzeczy np. zmieniarka, tv, tel, navi itp. a to co chcę dołożyć to akurat brak ;/ Ale przy zakładaniu obc 18 i klimatronika to faktyka musiałbyś bardzo mocno rzeźbić bo w compim to tylko malutki obc i przyciski klimy ;/ też bym chcętnie tam widział obc 18 :D
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te wszystkie rzeczy ktore chcesz dokladac, to ja mam w swoim Compi, ale myslalem ze gdybym zmienil silnik na M50/M52 to moglbym zalozyc Klimatronik i OBC 18, tylko trzeba by bylo rzezbic w desce...

przestań marzyć, zejdź na ziemię, silnik r6 nie ma nic do klimatornika czy obc

 

czekam na efekty (v8, klimatornik w kompocie) bo na forum można dużo pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja tu pisze ze bede to na pewno robic ? co ty czlowieku taki zlosliwy jestes ? gdybym tylko mial miejsce gdzie robic swap to bym juz dawno jezdzil compactem V8.. A jezeli chodzi o Klimatronik, to jeszcze zobaczymy... w czym problem ? wiem ze to nie ma nic do silnika, ale napisalem ze gdybym zmienial silnik to bym tez mogl sprobowac dolozyc te rzeczy.. a poza tym, to samochodu jeszcze nie mam.. Najpierw bede musial sie zajac jego stanem technicznym, potem beda mody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o silniku z M5, to jest tu mowa o S62b50. Nie dziw się, że koledzy tak piszą może uszczypliwie się wydawac.. ale narazie z Twojego pisania to takie palcem po wodzie na zasadzie a ja to sobie marze o kompakcie z V8 ;) tak nie do końca wiadomo jak to traktować... Pytasz jak to możliwe, że prawie objechałes jakas tam nowszą beemke.. otóż nie możliwe, albo jak ktoś napisał się nie ścigała, albo jak twierdzisz, że na pewno ktoś dusił to może coś mu wpadło pod pedał gazu, skrzynia weszła w tryb awaryjny czy coś ..- nie wiem, fizycznie, matematycznie ani fizjologicznie nie jest możliwie żebyście dwoma zdrowymi modelami szli równo koniec kropka. Chyba, że tamten kierowca pierwszy raz siedzi w aucie i całe życie jezdził automatem i szukał sprzęgła :p mimo wszystko życzę szczęścia i realizacji marzeń ;) Jednak proponuję trochę zimnej wody, bo życie weryfikuje takie plany ;) pozdrawiam !
"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze, ze nie mam na to miejsca wiec na razie nic z tego nie bedzie :( Wiec lepiej skonczmy juz ta pusta dyskusje, a skoro tutaj tacy znawcy tematu sa, to niech pisza odnosnie tego czy swap z 1.8is na 4.0 V8..

 

Nie jeden compact jezdzi s62b50, wiec jest to mozliwe, i po raz kolejny powtorze, ze gdybym mial miejsce jak duzo forumowiczow tutaj, to compact by tam stal, i byl swapowany, nie wazne czy trwalo by to rok czy miesiac, mam drugie auto wiec nie ma problemu...

 

a co do tej nowszej BMW, policzmy samo to, ze mial komplet w aucie i sama waga samochodu, nowsza na pewno ciezsza... ale juz nie wazne, nie chce wszczynac dalszej dyskusji..

 

Odnosnie tematu, to tylko jedno pytanie, jezeli ktos wie, jak nie to nie chce zadnych przypuszczen .

 

zakladajac skrzynie od silnika S62B50, trzeba oczywiscie zmienic dyfer, wal i polosie, i to moje pytanie, czy jakikolwiek wal pasowal by P&P czy raczej trzeba by szukac kogos kto wykona wal na miare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na logike nie bedzie pasować nic od razu z racji różnych długości samochodów. Compact parenascie albo paredziesiat cm ma mniejszy rozstaw osi niz e39. Jeśli jezdzą takie to na pewno ktoś pisał czy wał składał z kilku różnych u udało sie trafić z długością czy moze trzeba go skrócić.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym Andikoksik chcąc robić duży swap w e36 najpierw trzeba ogarnąć w samym aucie masę spraw, podwozie w jakim masz stanie, profile zamknięte, auto jest bezwypadkowe, układ hamulcowy, magiel itp itd, V8 w kiepskim nadwoziu to zasadniczo śmierć na drodze a nie super youngtimer po swapie, generalnie duży temat, sam swap na b28 w compact z r4 to już duży temat, wiem bo jestem na bieżąco z tematem ale powodzenia w modach aczkolwiek dobrze się zastanów, bo patrząc na foto twojego compacta to daleka droga do dużej mocy, sorki za szczerość, po prostu nie odbierz tego za hejt tylko dobrą radę, pzdr! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.