Skocz do zawartości

E61 530d wymiana sondy lambda


Bluecrush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos wymienial samodzielnie sonde lambda? Jesli tak to prosilbym o porade jak sie do niej dostac. Czy po wymianie potrzebna jest adaptacja?

Bmw E61 530d 2004r

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozpięcia i wyciągnięca przedniej części wydechu nie ma do niej dostępu.Adaptacje robisz disem lub ista.

 

A czy mógłbyś napisać coś więcej jak się za to zabrać, bardziej szczegółowo :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po co przeprowadza sie adaptacje lambdy? w dieslu na edc16 lambda sluzy raczej tylko do limitera koksu przy bucie....(napiecie z sondy lambda odzwierciedla AFR.. a przeciez napiecie przy okreslonym AFRze dla kazdej sprawnej lamby powinno byc identyczne / tak jak rezystancja czujnika temperatury dla sprawnego czujnika jest taka sama)

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja też wymieniałem sonde bo cały czas powracał błąd ale nie wiedziałem że trzeba zrobić adaptacje :D muszę to ogarnąć .

A wymieniłem ją z kanału nie wyjmując katalizatora ,trzeba mieć sprytne rączki ,a i tak jest bardzo ciężko ale się udało jak ktoś ma pojęcie o mechanice to da radę to ogarnąć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Probowałem sam wymienic,ale poległem i oddałem do warsztatu.
sondę lambda da się bez problemu wymienić bez kanału czy wykręcania wydechu. Ja wymieniłem odkręcając tylko osłonę zewnętrzną akustyczną silnika, stary przycięty klucz 22 i 15 minut po robocie. Trochę porysowałem sobie tylko przedramię od plastikowych uchwytów kostki mocowania sondy. Oczywiście wszystko na wyczucie bo nic nie widać :-) Po skasowaniu błędu w Inpa, żadnego błędu, żadnej adaptacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sonda bosch'a (to samo co ori) to ok 400,- a skutek jej błędu to zwiększone spalanie, przynajmniej ja tak miałem w 530d 218KM manual, zauważalnie większe ponieważ jakieś 1,5-2l w mieście.

gumolyt nie wiem czy w 525d (2,5l) nie jest odrobinę więcej miejsca, ja w 3l robiłem to od dołu, nie widziałem koncepcji z góry.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opuszczałem przednią część wydechu, wtedy jest jako takie dojście. Auto miało 330 tys. km przebiegu i była fabryczna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumolyt nie wiem czy w 525d (2,5l) nie jest odrobinę więcej miejsca, ja w 3l robiłem to od dołu, nie widziałem koncepcji z góry.

jest dokładnie tyle samo co w 3,0. Poza skokiem tłoka i innymi wtryskami niczym sie ten silnik nie różni, osprzęt też ten sam jak kolektor, wydech itp.


jeszcze jedna uwaga, sondy z wersji poliftowej mają te same parametry ale lekko krótszy przewód i nie da się wpiąć kostki w oryginalne mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy, jedni twierdzą, że po wymianie sondy należy kasować jej adaptacje, drudzy zaś, że podpinamy i jazda. Problem mojej sondy zaczął się po wymianie kolektora wydechowego na żeliwny (mechanik odłączył lambdę do demontażu , podłączył i nawet nie skasował błędu - dziad) Błąd sondy wyskakuje gdy dynamicznie przyspieszam, po skasowaniu wraca losowo. Wczoraj wymieniłem lambdę a dziś znów błąd po wyprzedzaniu kolumny samochodów. Czy brak adaptacji może mieć na to wpływ?

Pozdrawiam,

Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.