Skocz do zawartości

spalanie - żenujący już temat Panowie błagam o wyobraźnie!


Rekomendowane odpowiedzi

A nudny od poczatku ... :D

 

Moje spalanie 318i E30, 113KM (kat.)

 

Miasto 10,5 - 11

Trasa 8 - 8,5

 

Spalanie BENZYNY.

 

Jazda " normalna " wskazówka obrotomierza czasami nie ogląda czerwonego pola. :)

 

Cztery gary to tak na dobrą sprawę wogóle nie jedzie, ani też zbytnio nie przeraża swoim spalaniem.

 

M40 :mad2:

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

średnie spalanie LPG mojego 325 z 87r wygląda tak:http://images.spritmonitor.de/146269.png jak sobie klikniesz w tą ikonke zobaczysz jak sie prezentowało spalanie na poszczególnych tankowaniach

i można tam znależć zarówno: 9,64 l/100 jak i 20.35 l/100

 

nie ma co podawać spalania na odcinku wyciętym z życiorysu auta (od wjazdu na autostrade do zjazdu) bo to bezsens i stąd te mity się rodzą.

liczy się średnią z normalnego użytkowania.

 

PZD|R

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Średnio 15litrów gazu, na mieście, ale bez klimy. Benzyny 1,5 -2,0 litrów mniej.Na trasie też 2 litry mniej gazu, a mam skrzynię automatyczną. Za jazdę z leniuszkiem trzeba płacic, ale komfort i wygoda. Na prawdę z BMW warto.Ciepło pozdrawiam :clap: :clap: :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali od 13 do 18 litrów LPG. Na benzynie nie sprawdzałem spalania. Przeczytałem cały wątek i w innych też wpadło mi to w oko. Mógłbym wyciągnąć teorię że najekonomiczniejsze BMW to takie którego kierowcą jest kobieta :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja tankuje prawie zawsze na tej samej stacji.

 

V-pover 95 za 50 PLN=10,70 litra hm wiadomo wszystko zależy od ceny literka do momentu zapalenia się stabilnie rezerwy przejeżdzam 100 pare kilometrów max 120 za miastem.

 

Czyli wychodzi wmiare standard przy pojemności 1.8 aha E30

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. JAK KOMUŚ BMW PALI 6-8 L TO POWINIEN POMYŚLEĆ O ZMIANIE MARKI :) PROPONUJE JAKIEŚ AUTO DLA EMERYTA :)

 

Ja proponuje MB 124 2.0D :norty:

 

Co do spalania to mi pali średnio 10 litrów LPG w mieście. Trasa nie wiem bo żadko jeżdże na trasie ostatnio.

 

318 1.8 M10

BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że sie tak wpinkonole ni w 5 ni w 9, ale chciałem tylko napisać swoje zdanie w tym temacie własnie stworzonym dla takich osobników jak ja :P

 

już od dłuższego czasu śledze to forum, duzo tematów o spalaniu, ogolnie o bmw - problemach i przyjemnościach z nim związanych.

sam za jakiś czas już bede robił prawo jazdy a że w bmw można powiedzieć jestem zakochany od dobrych paru lat to chciałbym aby pierwszym samochodzikiem było BMW serii 3 E36 (najprawdopodobniej sedan no ale przejdzmy do rzeczy)

 

co prawda przeglądałem ten dział chyba nie dokładnie bo dopiero teraz natknąłem sie na ten jakże ważny dla mnie temat :P ale niestety dalej nie znalazłem odpowiedzi konkretnej na swoje pytanie związane z wyborem silnika a dotyczące spalania.

 

w tym dziale w wielu tematach wyniki różnych użytkowników są strasznie różne: od najmniejszych które budzą kontrowersje po te najwieksze równie kontrowersyjne :P

 

dlatego cieżko mi sie zorientować ile jaki silnik w miare zadbanym, zdrowym aucie potrafi spalić najmniej i najwiecej w mieście oraz poza nim

 

 

za 6 cyl przemawia najcześniej moc i zawsze dźwiek silnika że fascynują mnie samochody to wlasnie to byłoby najlepsze rozwiązanie

 

jednakże jestem młody, dopiero bede kierowcą tak wiec spalanie jest tu jak dla mnie ważnym czynnikiem a i na początek niepotrzebny zapewne nikomu 200 konny potworek bo można sie zbytnio pewnie poczuć w nim i obudzić sie u pana Boga na górze

 

wypowiedzi wszystkich użytkowników forum są napewno prawdziwe ale wynik spalania jak zdąrzyłem zauważyć zależy od BARDZO WIELU czynników wiec sam już sie pogubiłem w tym wszystkim :(

 

czy istniała by możliwośc sklecenia czegoś takiego w jednym miejscu jak wyniki spalań różnych silników zarówno w mieście jak i poza jego obrebem ale cyfry bedą przedstawiać maxymalne i minimalne do osiągniecia zużycie paliwa przy zdrowym autku?

 

jestem pewny że pomogło by to nie tylko mnie w podjeciu decyzji ale i wielu innym fanom i uzytkownikom tego forum a także zmniejszyłoby to liczbe ciągle pojawiających sie tematów w których ciągle zadawane jest to samo pytanie :)

 

 

pozdrawiam wszystkich miłośników marki BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e36 316 102konie , standardowo pali mi koło 10 ale nieumie jezdzic lagodnie i smiesza mnie wypowiedzi kolesi mowiacych o emerytach jak ktos umie jezdzic okonomicznie to chwała mu za to lecz niech nie robia akcji typu 2 pasy a ci obok siebie grrrrrrrr tego nieznosze . Ogolnie to ja zawsze wszystkich wyprzedzam ale nie jezdze szybko !!!! tak do 90 po miescie do 120 na trasie oczywiscie zdaza sie przekroczyc ale szkoda paliwa , kiedys sprawdzałem ile mi najmniej spali i na miescie wyszło 7 litrow przy naprawde bardzo lagodnej jezdzie czasami deplem juz bo nie jestem przyzwyczajony jak bym mial na tyle nerwow to pewnie spali by mi z 6l , na trasie tylesamo tak 7-8 lagodnej jazdy dopoki ktos mnie z przodu nie ogranicza wiec bardzo czesto jestem zmuszony redukowac i mocno podnosic obroty ;) pozdro , Ale 1,6 to mół i to ostry jesli niema sie kasy ze spalaniem 15 litrow autko bardzo ladnie by chodzilo ale jak by tak wszyscy jezdzili to niemieli bysmy czym oddychać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja tez sie wypowiem bo jezdze co 2-3 tygodnie innym samochodem od 1,6 do 2,5 i teraz tak :

w zyciu nigdy 2,5 nie pali tyle co 1,6 chyba ze 1,6 ma powazne problemy ze spalaniem !!!

 

jeszcze jedno ktos pisze ze mu pali auto w miescie 8 litrow ale jakie miasto kiedys jak mieszkalem w warszawie to tez moglbym powiedziec ze jak se jade w warszawie torunska noca 80 km na godzine na 5 to spali mi 8 litrow bo przeciez jade w miescie

teraz mieszkam pod warszawa w mniejszej miejscowosci gdzie malo kiedy po miescie wrzucam 4 i czesto korki to jest miasto !!! i auto spala duzo duzo wiecej niz w trasie srednio 1,6 pali mi wtedy 11 litrow 1,8 podobnie roznice niewielkie cos okolo literka 1,8 is pali mi juz po miescie 13 litrow a 2,0 pali 15 litrow 2,5 dawno nie mialem ale bedzie to tez gdzies literek roznicy oczywiscie mowie o prawdziwej jezdzie miejskiej gdzie czasami dluzej stoje jak jade

 

w trasie dosc dlugiej 700 km i to w wiekszosc autostrada 1,6 pali do 8 litrow ale przy predkosci 130 km na godzine wiec niech nikt nie pisze ze auto pali mu w trasie 6,5 litra bo ok moze tyle spalic ale przy 80-90 km/h

a kto tyle jezdzi BMW

 

2,0 spalilo mi przy predkosciach 140 ok 9,5 litra w trasie !!!

 

BMW pali duzo !!! silniki ktore mialem byly w idealnym stanie LUDZIE SKAD WY BIERZECIE TAKIE WARTOSCI SPALANIA

kazdy swoje gowno chwali ale przesadzaja niektorzy piszac o tym ze ich auto spala takie ilosci paliwa jak wy to mierzycie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - e36 316i m43 opony 205/60/15 miasto Wrocław - bez klimy nie schodze ponizej 10 - nie ma takiej opcji - przy standardowej jezdzie (tak nazwalbym raczej spokojna jazde do 3 tys obrotow + kilka depniec nawet w czerwone pole - ale doslownie tylko w chwilach uniesien) spala mi 10-11 litrow. Nie wydaje mi sie zeby byla mozliowsc zejscia tym autem ponizej 9 litrow (nawet jazda - emeryt). Po wlaczeniu klimy w szczycie we Wroclawiu spala sobie 12-13 litrow i to wlasciwie zawsze. Przy maksymalnym "kacie" z wylaczona klima - krecenie do odciecia i non stop - nigdy nie spalila wiecej niz 12,5 litra. I to tyle - i nie piszcie juz prosze ze komus e 36 316 czy 318 - w zasadzie to obojetne ktory to z tych silnikow bo taka jest prawda - pali 7 albo 8 w miescie bo staje sie to juz zenujace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda bmw, ale z danych producenta wynika ze 320 pali wiecej od 325, i wydaje mi sie to akurat prawdziwe.

 

Silnik ma 6 garow wiec pojemnosc jednego cylindra to okolo 0,33 litra, a silniki benzynowe sa najbardziej sprawne gdy wartosc ta osiaga okolo 0,5 litra i dlatego tez jestem sklonny uwierzyc ze 328 pali tak male ilosci gdyz w jego przypadku jest to okolo 0,46 litra na cylinder. Stad tez najekonomiczniejsze 1 litrowki maja 3 cylindry, i pala duzo mniej niz 4 cylindrowe (0,25 to absolutne minimum dla cylindra w benzyniaku jezeli chodzi o sprawnosc silnika). Takze 2 litrowe 4 cylindrowki potrafia spalic bardzo malo (0,5 litra na cylinder) I przyklad c20xe oplowskiego ktory przy 90 km/h na trasie potrafi zejsc do 5,5 litra, w miescie mozna zejsc ponizej 10 litrow mimo tego ze auto ma 150 koni.

 

Niestety 6 garow ma tez swoje minusy - miedzy innymi wieksze opory jakie stawia sam silnik (wiecej cylindrow, wiecej lozysk).

 

 

Kolejna prawidlowosc jest taka ze kobiety potrafia jezdzic tak ze auto pali kilka litrow mniej ;).

Moja dziewczyna jezdzac senatorem z r6 3.0 24v 204 ps na automacie potrafila spalic okolo 12 litrow w miescie :O. Gdy tylko ja nim troche pojezdzilem okazalo sie ze nie potrafie zejsc ponizej 14,5 litra :twisted2:

 

Moja matka porusza sie brava 1,2 16v i w miescie wyjezdzajac caly bak i tankujac pod korek wyszlo spalanie na poziomie 7.4 litra,ja osiagam tym samym autem 8 litrow ale sredniego spalania 50/50 trasa miasto.

 

I na koniec - mialem kadetta gsi 8v 2,0 i w miescie nie spalal mniej niz 13 litrow, jednak na trasie jadac 90 - 120 spalilem okolo 6 litrow.

 

Do czego zmierzam ...

Kazdy silnik, kazde auto, z kazdym kierowca pali inne ilosci paliwa i nie ma sie co z tego powodu sprzeczac.

Jednemu spali w miescie 8 litrow drugi jezdzac teoretycznie podobnie spali tym samym autem o 2 litry wiecej. Do tego dochodza inne sprawy jak chocby to ile ktos wozi z soba klamotow, ile tankuje - czy jezdzi zawsze na pelnym czy jak aptekarz zalewa po 10 litrow, jakie ma ogumienie (naprawde same kapcie potrafia generowac spalanie wyzsze o 2 litry), jakie felgi, ile wozi ze soba osob czy wreszcie chocby jakiego oleju uzywa ... Dlatego klutnia ta nie ma zadnego sensu, i pozostaje nam wierzyc w to co pisza inni bo z drugiej strony jaki cel mieli by w oszukiwaniu innych ??

 

Ja czytalem raporty spalania dla kadetta gsi 2.0 8v , czytalem opinie ludzi, i wierzylem ze im to auto potrafi spalic ponizej 10 w miescie, mimo tego iz samemu nigdy nie udalo mi sie osiagnac takiego spalania, po prostu ja mam inny styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem pomiar spalania silnika 1.8 i 2.8 :roll2:

To co mi wyszło za cholerę nie było do siebie zbliżone. Z tym, że była to 318i oraz 528i. Na każde 100km 528i potrzebowała średnio 3-6litrów więcej benzyny. Fakt, że lepiej przyspieszała pomimo większej masy ale różnica w spalaniu była spora.

 

W cyklu mieszanym:

318i - 7,6-7,8l/100km

528i - 11,9-12,2l/100km

 

W cyklu miejskim:

318i - 9,5-10l/100km

528i - 14,2-16,1l/km

 

W obydwu przypadkach nie była to jazda oszczędna, tylko normalne poruszanie się, które może jeszcze dawać odrobinę przyjemności z jazdy.

Dla ludzi chcących oszczędzać polecam Volvo V70 D5, którego średnia z trasy to 5-6l/100km. :jawdrop:

Tylko gdzie frajda z jeżdżenia :?: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda bmw, ale z danych producenta wynika ze 320 pali wiecej od 325, i wydaje mi sie to akurat prawdziwe.

 

Silnik ma 6 garow wiec pojemnosc jednego cylindra to okolo 0,33 litra, a silniki benzynowe sa najbardziej sprawne gdy wartosc ta osiaga okolo 0,5 litra

 

no patrz mam najbardziej sprawny silnik! 3.0 r6 no dokładnie 0.5 litra na cylinder. To czemu tak doi benzyne? w mieście 16l

http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda bmw, ale z danych producenta wynika ze 320 pali wiecej od 325, i wydaje mi sie to akurat prawdziwe.

 

Silnik ma 6 garow wiec pojemnosc jednego cylindra to okolo 0,33 litra, a silniki benzynowe sa najbardziej sprawne gdy wartosc ta osiaga okolo 0,5 litra

 

no patrz mam najbardziej sprawny silnik! 3.0 r6 no dokładnie 0.5 litra na cylinder. To czemu tak doi benzyne? w mieście 16l

 

Sprawność to moc wydzielana do ilości pobieranego paliwa... ale za to największą sprawność ma silnik benzynowy przy obciązaniu ok 80% maksymalnego; jak widać jest wiele zależnośći; od obiążenia i od pojemności cylindra...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymi wpływ ma stopień sprężania, który bezpośrednio wchodzi do wzoru na sprawność silnika cieplnego.

Sama objętość cylindra nic nie wnosi do sprawności, ponieważ nawet nie wyznacza stosunku średnicy tłoka do jego skoku.

Przy projektowaniu silnika nikt nie kieruje się tylko jego własnościami energetycznymi. Dodatkowo wchodzi aspekt technologiczności napraw, prostoty konstrukcji, kosztów oraz wielu innych podobnych problemów. Dopiero znalezienie optimum daje najlepsze rezultaty. Czego możemy uświadczyć odpalając nasze maszyny. :norty:

Poza tym sprawność silnika nie ma za wiele wspólnego z paliwożernością samochodu. Jeżeli nawet sprawność silnika to ok. 40%, to sama sprawność całego pojazdu w ruchu miejskim oscyluje w granicach 2-5%. Łatwo to skojarzyć gdy się prześledzi ilość strat generowanych podczas przekazywania napędu. Do tego dochodzi stale zmieniający się charakter jazdy w mieście ( gaz - hamulec ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda bmw, ale z danych producenta wynika ze 320 pali wiecej od 325, i wydaje mi sie to akurat prawdziwe.

 

Silnik ma 6 garow wiec pojemnosc jednego cylindra to okolo 0,33 litra, a silniki benzynowe sa najbardziej sprawne gdy wartosc ta osiaga okolo 0,5 litra

 

no patrz mam najbardziej sprawny silnik! 3.0 r6 no dokładnie 0.5 litra na cylinder. To czemu tak doi benzyne? w mieście 16l

 

 

Czytales caly moj post czy tylko udajesz ?

Napisalem w nim jak wiele zalezy od stylu jazdy, ciezaru samochodu, nie napialem za to zeby co poniektorych przypadkiem nie urazic ze konstrukcja starszych silnikow bmw jest prosta jak konstrukcja cepa, co napewno nie sprzyja niskiemu spalaniu benzyny ...

To tak jak bys chcial porownywac supernowoczesne 3 litrowe v12 z starym gaznikowym r6 - co z tego ze z punktu widzenia terodynamiki 250 cm szesciennych bedzie calkowicie nieoptymalne, skoro nowoczesna technika bedzie w stanie ograniczyc konsumpcje paliwa takiego silnika na poziomie nieosiagalnym dla przestarzalej r6

 

Napisalem tez ze 6 cylindrow generuje wieksze spalanie przez wieksze opory jakie stawia sam silnik. W bmw dodatkowo nie bez znaczenia jest naped na tyl, z punktu widzenia ekonomii niezbyt trafiony, gdyz dodatkowe przekladnie i ciezar samego walu napedowego w ruchu wirowym zgodnie z zasadami dynamiki powodują straty.

 

 

I na koniec o pojemnosciach pojedynczego cylindra sobie nie wymyslilem - jest to na podstawie przeczytanego artykulu w samochodach swiata z 1998 roku.

 

"Silnik z zapłonem iskrowym ma najwyższą sprawność, gdy objętość skokowa cylindra wynosi ok. 500ccm i nie może być mniejsza niż 300ccm. Z tego względu większość silników stosowanych w małych autach miała pojemność około 1200ccm (czyli 4 cylindry razy 300ccm)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytales caly moj post czy tylko udajesz ?"

 

spoko nie nerwowo, to takie retoryczne pytanie z tym czemu tyle pali haha.. ale idąc tym tokiem rozumowania to 525 palilby wiecej niz 530 a 520 wiecej niz 525 i 530, wiec ta sprawnosc(w rozumieniu 500cm na cylinder) to takiego wielkiego zwiazku ze spalaniem nie ma przynajmniej w praktyce

http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.