Skocz do zawartości

spalanie - żenujący już temat Panowie błagam o wyobraźnie!


Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzis mam dobry humor i powiedzmy że uwierzyłem w te wszystkie wyniki , ale jedna rzecz nie daje mi spokoju po co ci wszyscy posiadacze 2,8 w zwyż kupują takie samochody jak 90 % z nich pisze ze jezdzi bardzo spokojnie i rezultaty widzimy w spalaniu zbliżonym do 1,6, tylko czy nie lepiejbyło kupić 316 niższe opłaty obowiązkowe, tańsze i bardziej dostępne cześci ... :?:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Straszne glupoty tu sie pojawiaja :shock:

 

Ale spoko, jak ktos lubi wierzyc ze nie warto kupowac 316 bo 325 pali litr wiecej - droga wolna... Jeszcze 2 strony watku i znawcy przekonaja nas ze najekonomiczniejsza opcja w stajni BMW jest model 750 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz moje spalanie:

 

E36 318is - miasto 10.5, trasa 7.8

E36 320i (z Vanosem) - miasto 11.2, trasa 8.3

E34 AC Schnitzer S3 (powstaly na bazie 525i z Vanosem,

rozwiercony do 3 litrow, zmienione walki, wydech, dolot i ECU)

- miasto 14.5, trasa 9.5.

 

Moim zdaniem w trasie silniki o wiekszej pojemnosci wcale nie musza palic duzo wiecej, ale w miescie roznica robi sie juz spora. Bardzo duzo zalezy tez od stylu jazdy.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz moje spalanie:

 

E36 318is - miasto 10.5, trasa 7.8

E36 320i (z Vanosem) - miasto 11.2, trasa 8.3

E34 AC Schnitzer S3 (powstaly na bazie 525i z Vanosem,

rozwiercony do 3 litrow, zmienione walki, wydech, dolot i ECU)

- miasto 14.5, trasa 9.5.

 

Moim zdaniem w trasie silniki o wiekszej pojemnosci wcale nie musza palic duzo wiecej, ale w miescie roznica robi sie juz spora. Bardzo duzo zalezy tez od stylu jazdy.

 

tylko wiesz... trasa a trasa to tez roznica :) wynik przy predkosci 160-180 czy moze 90-110? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.5l i zauwazylem jeszcxz inna zaleznosc- srednie spalanie w De mam caly czas okolo 9,5 lit/100/km ale bylem ostatnio 2 mies w Pl i podskoczylo mi na 11. Mysle ze zalezne jest to od stylu jazdy- w De wszyscy jada rowno, a w Pl jest wyscig od swiatel do swiatel. Mysle ze jakosc benzyny tez ma tutaj znaczenie. A wracajac do tematu- te "2" litry roznicy miedzy miedzy moim autem a 4 cylindrowymi moge przebolec- ale za to kazda przejazdzka to fun, i jak potrzebuje to 'moc jest ze mna" :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju po co ci wszyscy posiadacze 2,8 w zwyż kupują takie samochody jak 90 % z nich pisze ze jezdzi bardzo spokojnie i rezultaty widzimy w spalaniu zbliżonym do 1,6,

 

1. ale te dzwiek pod maska ...

2. jak sie trafi jakis buc na swiatlach ktory chce za wszelka cene udowodnic ze jego GTI, 1.8T, GSI etc. jest szybsze

3. wieksze pole do oszczedzania :mrgreen:

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wierze bartkowi bo znajomemu 735i e32 w manulau na gazie udalo sie uzyskac niecale 11 litrow na 100 ale jezdzi jak dziadel wiec 528 e28 spokojnie uzyska taki wynik :8)

 

jeszcze może w mieście mu tyle spalił ?

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda normalna to znaczy zawsze byc szybciej niz inni - czasem wystarczy jechac w miescie 90 i nikt mnie nie omija czasem trzeba pocisnac 200...

 

żenada ...

 

a jak idziesz chodnikiem a ludzie cie OMIJAJĄ to jak sobie wtedy z tym radzisz ?

pewnie wracasz do domu caly czerwony i zzijany bo całą droge biegłeś ...

no ale dotarłeś PIERWSZY !

hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
DEOT - jedno jest pewne - nie ma BMW ktore w meiscie spala mniej niz 10 litrow. Nie ma po prostu.

 

320D ?? 330D ?? ;) ale benyzna wynik raczej nie do osiagniecia ;)

 

Benzyną spokojnie do osiągnięcia. Zależy tylko jaki silnik :wink:

Moim 1.6 w mieście nie przekraczam 9.5 l/100, a najczęściej osiągam wynik ok. 9.2 l/100 km. Jazda w Warszawie, mierzone w ten sposób że tankuję pod korek i po przejechaniu ok. 500 km tankuję znowu pod korek (na tej samej stacji, a jak się da to na tym samym dystrybutorze).

 

Kiedyś chciałem zobaczyć ile można spalić minimalnie to udało mi się zejść do 8.55 l/100 km, ale to już była jazda super emerycka. :wink:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda normalna to znaczy zawsze byc szybciej niz inni - czasem wystarczy jechac w miescie 90 i nikt mnie nie omija czasem trzeba pocisnac 200...

 

żenada ...

 

a jak idziesz chodnikiem a ludzie cie OMIJAJĄ to jak sobie wtedy z tym radzisz ?

pewnie wracasz do domu caly czerwony i zzijany bo całą droge biegłeś ...

no ale dotarłeś PIERWSZY !

hahaha

 

Powiedzial tatus co wiedzial. - Nie chodze na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz... trasa a trasa to tez roznica :) wynik przy predkosci 160-180 czy moze 90-110? :)

 

Polska trasa, czyli raz 40 km/h, raz 140 km/h. Przyspieszanie raczej lagodne, ale bez przesady.

 

Kiedy kupowalem 320i, bylem ciekaw, ile bedzie palil. Poki co, jestem pozytywnie zaskoczony - spalanie jest wieksze od IS-a, ktorego kiedys mialem, ale da sie przezyc. A dzwiek szesciocylidrowki powyzej 3 tys obrotow jest piekny :D .

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panie adminie kto tu kogo sprowokowal ??

Ty - swoją wypowiedzią:

Dla mnie jazda normalna to znaczy zawsze byc szybciej niz inni - czasem wystarczy jechac w miescie 90 i nikt mnie nie omija czasem trzeba pocisnac 200...

Niestety takie podejście do sprawy jest jednym z powodów kiepskiego wizerunku kierowców BMW w Polsce.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że wszyscy zabierający głos w temacie mają po części rację. Każdy samochód jest eksploatowany inaczej, różne jest zużycie i przebieg pojazdów nie wspominając o OGUMIENIU, które potrafi wpłynąć w znaczącym stopniu nie tylko na spalanie ale też osiągi. Modele z tego samego roku z silnikami tej samej pojemności mogą się znacząco różnić więc dyskusja nt. co ile pali może mieć charakter jedynie orientacyjny.

Fajnie jest nieraz powiedzieć "mój pali średnio 14 ale jak docisne to i 25 weźmie" :D :cool2:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie podejście do sprawy jest jednym z powodów kiepskiego wizerunku kierowców BMW w Polsce.

 

Dajcie juz spokoj z tym wizerunkiem marki... Takie wypowiedzi swiadcza nigdy nie braliscie udzialu w wyscigach ulicznych. Wtedy byscie wiedzieli ile osob ma bmw a ile inne marki (glownie japonce). Niestety za cene bmw mozna kupic fajniesze autko-scigacza i dlatego mozecie byc spokojni o wizerunek marki... A gdyby naprawde wam zalezalo na tym wizerunku to nie bylo by jaj ze spotami - sorry, ale conajmniej raz w tygodniu wlasnie wy straznicy wizerunku powinniscie organizowac takie spoty regionalne, aby ludzie mogli pogadac i sie wyszalec w bardziej bepiecznym miejscu niz na srodku skrzyzowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostrzego jak zapisać się do automobilklubu i spróbować swoich sił w sporcie sanochodowym a nie szaleć po ulicach, tylko, że tam w sporcie to coś trzeba umieć żeby mieć wyniki a na ulicy od razu sukces dziadek w tico został w tyle taki jestem dobry.

Pozdro

BMW i bassety to moja miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Dada.

 

Żal mi kolesi w swoich MEGAFURACH z łokciem na szybie, którym sie wydaje, że są ZAJ... zawsze NAJ ...

tzw "mistrzowie prostej", on zawsze musi być z przodu a jak go wyprzedzisz to sie zabije ale musi Cie dogonić ...

kiedys taki MISTRZ PROSTEJ wlasnie wpadl w szal jak go wyprzedzilem (notabene nie zwracalem na niego uwagi), tak mocno postanowil mnie dogonic ze zderzyl sie czolowo z Cinquacento na skrzyzowaniu w centrum

 

a co do kolegi MISTRZA PROSTEJ w swoim 540i zapraszam na wyścigi na 1/4 mili (sie zdziwisz jak 20 letni Opel Corsa Cie OMINIE tak ze nie mrugniesz okiem ) czy rajdy samochodowe , niech wsiadzie w auto WRC i sie przekona czy będzie tak OMIJAŁ inne fury ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !! Co do spalania to może też dolożę swoje 3 grosze. Jestem posiadaczem dwóch beemek 318is oraz M3. 318is pali mi w mieście ok. 11l. W tej chwili użytkuje go 1 miesiąc moja kobieta i spalanie jest poniżej 9l. :shock: sam sprawdziłem. Natomiast M3 zaraz po zakupie palił mi koło 23l. ew. więcej(tylko miasto) Nikt ze znajomych posiadających takie auto nie miał takiego spalania. Wszyscy chwalili się apetytem na poziomie 12l. w miescie. Mnie wydawało się to niemożliwe ale drażniło mnie strasznie i zacząłem szukać usterki. Sprawdziłem sondy, przepływkę i pospawałem nieszczelny przed katami wydech - bez zmian. Wtedy znajomy poradził mi zmienić czujnik temperatury. Po tej czynności spalanie spadło do 17l. Zrobiłem mu podobny test co (timm) i udało mi się osiągnąć ok. 14l. (miasto). Przyznam jednak, że taka jazda emką jest bardzo uciążliwa dla mojej psychiki. Nie znam jeszcze spalania na trasie gdyż chwilowo nigdzie nie wyjeżdżam jednak sądzę, że 10l. można osiągnać ale po co :?: :?:

Jestem zdania, że jesli już kupuje się auto z dużym silnikiem to nie po to aby udowadniać wszystkim dookoła jak mało może spalić tylko dla dobrej zabawy.

BMW to moim zdaniem auto, które dużo pali ale zawsze zależnie od temperamentu swojego kierowcy :twisted2:

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panwie chcecie się pościgać?? Zapraszam np. na http://superoes.pl ( była eliminacja 13 maja, 48 samochodów, po 4 przejazdy, 3 najlepsze liczone do klasyfikacji, wpisowe 80zł, tak wyglądała trasa http://superoes.pl/trasy/2006_05_13.jpg ). Można startować spokojnie zwykłym samochodem, tor równy bardzo śliski ). Co do spalania np. E39 540i to można osiągnąć 8.5l ( nerwy ze stali na pustej trasie ) i 39l jadąc jakąś próbę sportową :). timm z tego co czytam to wolisz ścigać się na prostej to może z raz wystartujesz http://www.sss.org.pl ( jak będziesz startował w Warszawie to przyjdę pokibicować )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Dada.

 

Żal mi kolesi w swoich MEGAFURACH z łokciem na szybie, którym sie wydaje, że są ZAJ... zawsze NAJ ...

tzw "mistrzowie prostej", on zawsze musi być z przodu a jak go wyprzedzisz to sie zabije ale musi Cie dogonić ...

kiedys taki MISTRZ PROSTEJ wlasnie wpadl w szal jak go wyprzedzilem (notabene nie zwracalem na niego uwagi), tak mocno postanowil mnie dogonic ze zderzyl sie czolowo z Cinquacento na skrzyzowaniu w centrum

 

a co do kolegi MISTRZA PROSTEJ w swoim 540i zapraszam na wyścigi na 1/4 mili (sie zdziwisz jak 20 letni Opel Corsa Cie OMINIE tak ze nie mrugniesz okiem ) czy rajdy samochodowe , niech wsiadzie w auto WRC i sie przekona czy będzie tak OMIJAŁ inne fury ...

 

To moze ustalmy co to jest mistrz prostej. Kolejna sprawa jaki sens startowac w zawdoach, gdzie auta majace silnik z 6 garami osuigaja czasy o kilka sekund lepsze co przekladajac na m oznacza kiedy ja jestem na 400m on jest na 500-600 ? W kjs tez nie ma co sie pokazywac betka bo jest po prostu za dluga. Tam liczy sie auto krotkie dlatego najczesciej wygrywaja cc/sc/malczaki. Auto z napedem na tyl pomijajac malucha jakiego sprzedalem okolo 7 czy wiecej lat temu nigdy nie mialem - dlatego starm sie uczyc jak nad nim panowac w kazdych warunkach... Dla mnie wypowiedzi hansa swiadcza to wlasnie on jest mistrzem prostej do tego nauczycielem drogowym i to przez niego zwykli ludzie chcacy szybko przejechac z punktu A do B musza trzymac nerwy na wodzy bo taki bedzie jechal wszystkimi wsiami 50km/h jako lider peletonu 90 aut wlekacych sie za nim i w lukach pomiedzy autami jadacymi z przeciwka prubujacych go ominac... A on sobie w spokoju jedzie swoim zolwim tempem i mysli jest dzieki niemu bezpieczniej na drogach. A moze ten wypadek o jakim pisales wlasnie takim sposobem jazdy spowodowales - o tym juz nie pomyslales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.