Skocz do zawartości

temperatura silnika max 65 podczas jazdy na postoju 97


Pablos777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poniewaz sprawdzam wszystko pokolei wlaczylem dzis funkcje codem 19 w swoim aucie by pokazal mi jaka mam temperature. Przejechalem 200 km i na trasie max co mi pokazywalo bylo 65 stopni. Czy to dobrze? A jesli zle to jakie moga byc tego konsekwencje. Pozdro

Edytowane przez Pablos777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że termostat jest w stanie ON - czyli otwarty. Silnik masz niedogrzany - czyli może więcej Ci palić. Lepsze to niż gdyby był zamknięty - przegrzanie silnika :)
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Poniewaz sprawdzam wszystko pokolei wlaczylem dzis funkcje codem 19 w swoim aucie by pokazal mi jaka mam temperature. Przejechalem 200 km i na trasie max co mi pokazywalo bylo 65 stopni. Czy to dobrze? A jesli zle to jakie moga byc tego konsekwencje. Pozdro

Zwiększone zużycie paliwa ,jeżeli masz filtr DPF to duża szansa na jego przedwczesne zapchanie,uszkodzenie ( nie wypali się). No i jest to stanowczo za niska temperatura by olej maksymalnie chronił (smarował) silnik i nie tylko np.turbo również.

Na koniec, wydajność ogrzewania auta znacznie mniejsza.

Wymień obydwa termostaty jak najwcześniej i powinno być wszystko ok,czyli ok 89-90st. Częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dodam bo zobaczylem to juz za 3 razem kiedy podpieli mi kompa ze ciagle wyskakuje blad jakiejs dodatkowej pompy wody... czy to cod ma z tym wspolnego???

Nie ma.

PS

Jest cały wątek o termostatach na forum.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - podłączę się.

Fakt moje auto miało temperaturę 71 stopni. Wymieniłem oba termostaty, które kupiłem na allegro: egr firmy Behr za 70 zeta (starte logo BMW) i główny Gates-a jakieś 140 zeta. Fakt Gates wewnątrz jest inny od oryginału, ale zasada termostatu jest taka sama. Obecnie temperatura 90 - 93 stopnie. Wybór części należy do Ciebie. Kupując termostat Egr-u nie zapomnij o oringu - chyba warto założyć nowy. Polecam również ten sklep http://czescidobmw.pl/ - super obsługa i super kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum i tych części typu sterownik świec żarowych, termostaty, dodatkowa pompa wody jest sporo, wszystko już wymieniłem ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego po BMW. W moim poprzednim volvo s60 D5 nie było tylu pierdół do roboty a auto o 4 lata starsze... Jedyny problem był z wyświetlaczem od komputera (zimne luty). Oczywiście frajda z jazdy w BMW dużo większa ale nie smak pozostaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty 250zł + wymiana własna, świece + sterownik + wymiana (brak specjalistycznych kluczy a dojście tragiczne) 480zł, za pompę wody zabieram się dzisiaj ale pewnie szczotki + robota własna 25zł, kontrola kolektora + nowe uszczelki 150zł, piszczący wentylator nadmuchu wyjęcie, wyczyszczenie i przesmarowanie (mechanik bo akurat nie miałem czasu pogrzebać) 80zł...

Razem około tysiaka ale, tu nie chodzi o kasę a o markę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterownika, to Roger-Nysa jest specjalistą. Wymontujesz swój sterownik i On Ci przyśle sterownik, który Ci nie padnie. łączny koszt to 100 zeta. Do wymiany potrzebny podnośnik, ale na spokojnie można go zdemontować. No już inna zabawa z wymianą świec. Wszystko jest opisane na forum: wymiana świeć i wymiana sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzis zauwazylem bo zostawilem auto na parkingu z wlaczonym silnikiem temperatura powoli wzrosla mi do 97 i nie wlaczyl sie wentylator az zaczelo smierdziec topionym plastikiem.Podczas jazdy trzyma sie max na 66 i niechce wzrosnac. Prosze o porade co to moze byc i co z tym robic. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauwazylem bo zostawilem auto na parkingu z wlaczonym silnikiem temperatura powoli wzrosla mi do 97 i nie wlaczyl sie wentylator az zaczelo smierdziec topionym plastikiem.Podczas jazdy trzyma sie max na 66 i niechce wzrosnac. Prosze o porade co to moze byc i co z tym robic. Pozdrawiam

Kolego a masz DPF? Może po prostu termostat świruje lub problem z żaluzjami, czujnik temperatury też może świrować jest wiele powodów na ten stan rzeczy.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz DPF to być może na postoju jak długo pracował silnik temperatura silnika osiągnęła odpowiedni próg by uruchomić procedurę wypalania DPF-a i dlatego dobiło do 97 stopni, skąd właściwie jesteś?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poniewaz sprawdzam wszystko pokolei wlaczylem dzis funkcje codem 19 w swoim aucie by pokazal mi jaka mam temperature. Przejechalem 200 km i na trasie max co mi pokazywalo bylo 65 stopni. Czy to dobrze? A jesli zle to jakie moga byc tego konsekwencje. Pozdro

 

 

Sorry za pewno banalne pytanie ale jak aktywowac te ukryte funkcje..?

 

Chcialbym sprawdzic termostat u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wloz kluczyk

2. Wcisnij reset tam gdzie zegary i przytrzymaj az ci wyskocz 01 okolo 20 sek

3. Przejdz z 01 na numer 19

Wpisz kod ponizej pochwili (suma wszystkich 5 ostatnich liczb z teojego nimeru vin)

4. Po odblokowaniu przejdz na numer 07 i wlaczy sie temperatura silnika

 

A jak potrzebujesz jasniej wpisz w googlach " ukryte menu e90 i tam gosciu lepiej to opisuje chyba ze zdjeciami. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.