Skocz do zawartości

4 tłoczkowe zaciski w E39 530d


Kamil_1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij od wymiany płynu hamulcowego, może już masz zużyty, a wtedy nie hamuje jak powinien. Standardowe hamulce są jak najbardziej ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może będziesz pierwszym. A co konkretnie Ci nie pasuje? Jak późno łapie, albo za słabo to jak pisałem, może płyn, a jak nie pasuje Ci opóźniejnie to wymień sobie przewody na oplot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e39 4-tłoczkowe? z jakiego auta chcesz dopasować? Zgłebiałem jakiś czas temu ten temat i odpusciłem, za dużo druciarstwa przy tym jest... jakies dystanse, jakieś adaptery... Wole nie ryzykować swojego życia jak mi sie cos urwie przy 200km/h na autobahnie ...Ale próbuj kolego, ciekaw jestem co Ci z tego wyjdzie... Jak by cos to mam 4-tłoczkowe zaciski z e32 750 jak nowe do sprzedania... http://i.imgur.com/mkwf0Dq.jpg?1

http://i.imgur.com/ZqatbmQ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodów w oplocie to w normalnym użytkowaniu też raczej nie poczujesz różnicy. Oplot na przewodach przydaje się w sytuacji kiedy ostrzej jedziesz autem, często ostro hamujesz (np na jakiś torze itp), gdzie występuje powtarzalność reakcji ostre przyspieszanie, mocne hamowani - w takim wypadku zwykłe przewody zaczynają puchnąć przez co miękną hamulce. Dlatego daje się przewody w oplocie stalowym.

Jeśli natomiast sądzisz, że taki zabieg coś zmieni Ci przy codziennym, normalnym użytkowaniu to raczej nie liczyłbym na to, że efekt powali Cię na kolana.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze chciałbyś miec hamulec zero-jedynkowy?

W skodach firmowych tak mamy - naciskasz, zaczyna łapać, a milimetr dalej masz głowę na szybie. Takie hample chcesz?

 

Bo fakt, żeby zatrzymać dęba bemkę z 324mm, trzeba trochę wdusić, ale dzięki temu mamy modulację, czyli kontrolę nad siłą hamowania..

IMO hample z 324mm są bardzo ok, no ale kazdy ma rozne upodobania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.