Skocz do zawartości

e90 naprawa modułu bluetooth MULF


balcer22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mam dokładnie jak pisze kolega Młodzik18.Padł mi moduł MULF a nastepnie zmieniarka.Kupilem w ASO most i jest przejście przez swiatłowód.Zostaje kupno MULFA lub TCU,zmieniarki,zakodowanie i....oby działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Mam dokładnie jak pisze kolega Młodzik18.Padł mi moduł MULF a nastepnie zmieniarka.Kupilem w ASO most i jest przejście przez swiatłowód.Zostaje kupno MULFA lub TCU,zmieniarki,zakodowanie i....oby działało.

 

 

można tez naprawić z mulf1 to nie ma problemu z mulf2 jest już więcej zachodu a z znanego potalu bym nie brał sam tam wtopiłem miało być sprawne ale kilka wieczorów i udało się naprawić te sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada - jeśli zdechł Wam MULF / TCU najpierw sprawdzcie bezpiecznik nr 26. Ja właśnie w ten sposób oszczędziłem parę stów ;)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marvel.marv, ale niestety on jest w porządku, u mnie na zmianę radio działa i przerywa działa szuka telefonu i przerywa etc - teraz wypięty moduł i wyjęte bezpieczniki i spokój ....tyle, że pogadać spokojnie nie można przez telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po wysłaniu mojego modułu TCU do firmy Skanbis okazało się, że naprawa jest niemożliwa-moduł czasami działa, czasami nie.

Pozostało spróbować samemu- podgrzanie/przelutowanie procka i pamięci o dziwo rozwiązało problem z działaniem Bt w moim przypadku.

 

Firma skanbis zachowała się w porządku, zdiagnozowali, stwierdzili, że nie mogą zagwarantować skutecznej naprawy i odesłali moduł z powrotem. Jedyny problem to czas oczekiwania - 3 tygodnie i to, że jak ładnie to napiszę - obsługa klienta leży czy też nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dobra rada - jeśli zdechł Wam MULF / TCU najpierw sprawdzcie bezpiecznik nr 26. Ja właśnie w ten sposób oszczędziłem parę stów ;)

 

Chciałbym trochę odgrzać temat. Mam radio professional, multifunkcję, moduł itp. Telefon nie widzi samochodu. Na wyświetlaczu nad ikonką telefonu są tylko dwie kreski.Pytanie odnosnie bezpieczników, ponieważ chciałbym sprawdzić wszystkie opcje zanim oddam moduł do ewentualnej naprawy. W opisie bezpieczników jest napisane (w sumie to narysowane :wink: ), że za telefon odpowiadają 17,26,27. Tylko że u mnie bezpiecznik nr 17 jest wyjęty. Czy to może mieć jakiś związek z tym że bluetooth nie działa?

Edytowane przez Maker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest ktoś w okolicach Warszawy może Radomia kto zajmuje się naprawą takich MULF? Ja nie dawno zmieniałem radio i w nim jak nacisnę słuchawkę to pokazują mi się jakieś nr do BMW a w poprzednim miałem jak mój przedmówca czyli takie dwie kreski? Zaznaczam że był on odpięty ponieważ jak go podłączyłem to próbował się łączyć co 15 sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A może jest ktoś w okolicach Warszawy może Radomia kto zajmuje się naprawą takich MULF? Ja nie dawno zmieniałem radio i w nim jak nacisnę słuchawkę to pokazują mi się jakieś nr do BMW a w poprzednim miałem jak mój przedmówca czyli takie dwie kreski? Zaznaczam że był on odpięty ponieważ jak go podłączyłem to próbował się łączyć co 15 sekund.

 

No ale przestał działać po wymianie radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.