Skocz do zawartości

e90 naprawa modułu bluetooth MULF


balcer22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję jakiegoś zakładu który naprawia ten moduł, może być wysyłkowo. Znajomy naprawiał, mówił że znalazł gdzieś w necie ogłoszenie i mu naprawili za 200zł + wysyłka. Ja nie mogę znajść w tej kasie. Objawy to brak możliwości zafajkowania bluetooth oraz przerywające radio, mulący system w idrive. Jeśli ktoś ma kogoś to proszę o informacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję jakiegoś zakładu który naprawia ten moduł, może być wysyłkowo. Znajomy naprawiał, mówił że znalazł gdzieś w necie ogłoszenie i mu naprawili za 200zł + wysyłka. Ja nie mogę znajść w tej kasie. Objawy to brak możliwości zafajkowania bluetooth oraz przerywające radio, mulący system w idrive. Jeśli ktoś ma kogoś to proszę o informacje :)

 

 

kolego ja mam dwie sztuki, jakbyś chciał to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam e90 wersje bez nawi z radiem z klawiszem telefonu na które radio teraz nie reaguje to jeżeli dołożę taki moduł ( nie mam żadnego w bagaźniku pod wykładziną ) to będzie mi działał blut ? Kostki będą gdzieś czy jeżeli oryginalnie nie było to nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam, mam podobne pytanie, w bagażniku nie ma modułu bluetooth, ale w radiu jak wejdę w zakładkę telefonu, jest opcja bluetooth na szare i napis że moduł nie zainstalowany, czyli można z tym coś zrobić jak dokupienie modułu i zaprogramowanie go, czy lepiej dać sobie spokój i kupić jakiś dobry zestaw głośnomówiący, chociaż wolałbym moduł i możliwość sterowania radiem, i mam takie drugie pytanie poboczne, czy to ma się tak samo do modułu usb, mam tylko wejście aux, czy jak dokupię moduł usb i zaślepkę z usb po zaprogramowaniu będzie to działało??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz w bagażniku mulf to musisz go kupić min 250zł, i nie masz też okablowania do niego, do tego pewnie ktoś musi Ci to podłączyć więc nie wiem czy tak warto jak miało by się nazbierać koło 5 stówek, co do usb to nie mam pojęcia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta polityka, w innych samochodach to kładli pełną elektrykę, nawet jak nie była podłaczona, na przykład kable na tył do elektrycznych szyb, a i tak był korbotronic, a tutaj dali opcję w radiu, przycisk na kierownicy, a nie ma modułu i kabli, zapytam się jeszcze specjalisty takiego u mnie co on doradzi, jak nie to jakiś zestaw głośnomówiący kupię i tyle,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
No właśnie wczoraj odebrałem mulfa z naprawy. TRWAŁO TO TYDZIEŃ no ale musze przyznać że gosicie znają się na robocie mimo problemów z ustalonym terminem naprawy jest w miare ok a naprawa jedynie 200zł (wraz z kodowaniem w samochodzie) - nawet dawają na robote gwarancję więc uważam że są Solidni. JAK ktoś potrzebuje naprawy to polecam SKANBIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie pokazuje przerwę w swiatłowodzie, navi działa reszta tez tylko nie mam bluetooth ani pomysłu jak się za to zabrać

Ja mam to samo.I jeszcze zmieniarka mi odmówiła posłuszeństwa :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje przerwę w swiatłowodzie, navi działa reszta tez tylko nie mam bluetooth ani pomysłu jak się za to zabrać

Kolego jak stwierdzić najłatwiej czy winny jest moduł, czy światłowód? U mnie przestał działać Bluetooth i wybieranie głosowe i nie wiem co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam chyba nie sprawdzisz ew. możesz z kimś podmienić mulf na próbę jesli ten sam , u mnie przy podłączeniu pod komputer pokazuje że mam przerwę w światłowodzie, navi i reszta działa tylko bluetooth brak

 

u Ciebie zapewne padł mulf czyli szukać drugi albo naprawa, jak nic nie mieszałeś z kablami to światłowód sam się nie zepsuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel sprawdzał mi pod kompem i nie pokazuje żadnego błędu. Twierdził tylko, że Bluetooth nie odpowiada. Przy kablach oczywiści grzebałem, ale z drugiej strony jak doposażałem w PDC z przodu. Z tego co wiem, światłowód idzie od strony kierowcy do bagażnika, więc z drugiej strony.

A sterowanie głosowe Ci działa?

Edytowane przez hassassyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalasz pierwszą pokrywę pod którą jest koło zapasowe, potem masz mało widoczne chyba 3 kołki wyciągasz do góry tą mniejszą główkę po czym wysuwa się cały (to dwucześciowe kołki rozporowe), składasz kanapy z tyłu, i podnosisz do góry płytę tą graniczącą z oparciem kanapy z tym że dwie części tj. schowek ten na klamoty i ta część zasłaniająca mulf są na zakładkę więc musisz jedną wysunąć spod drugiej.

 

jak wyciągniesz kołki to dalej się domyślisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej sprawdzić gdzie jest przerwanie po przez zwyczajne wpuszczenie światła w światłowód.

 

Jeśli podejrzewasz, że padł MULF, to go wyciągasz, zakładasz MOST LOOP (aby zamknąć obwód światła i je zawrócić).

 

Gdy nie działa jedno z urzadzeń podłączonych po MOST-BUS to nie działają wszystkie inne urządzenia. Czyli np. Zmieniarka, MULF, TCU, Moduł TV etc... Wystarczy, że którekolwiek z tych urzadzerń nie działa to światło z niego nie wyjdzie (przerwanie pętli) - często mechanicy mylą się mówiąc, że światłowody są gdzieś uszkodzone, bo tak mówi komp. Odłączając jedno po drugim i zamykając pętle można w prosty sposób sprawdzić co jest uszkodzone.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupisz w ASO 61136925182 lub możesz wykorzystać z innego BMW, to jest ta wtyczka pod kierownicą, którą wyjmujesz gdy programujesz sterowniki, można również jej użyć do zamknięcia obwodu.

 

 

2. Zależy od wyposażenia. Nie wiem jakie masz urządzenia, ale większość rzeczy znajduje się pod podłogą w bagazniku lub w bocznych schowkach. Pętla optyczna to dwa wchodzące światłowody w każde z tych urządzeń, nie da się ich pomylić z niczym innym.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.