Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie dostałem informacje iż moje BMW jest do odbioru został wymieniony sam napinacz a serwisant powiedział ze łańcuch był sprawdzany według jakichś norm i że jest w świetnej kondycjii... dodam iż auto ma przejechane 206 tyś... BMW Dobrzański Kraków. auto do odbioru.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przebieg niby 234 tysie, ale już go było mocno słychać. Bardzo mocno się wyciągnął - dużo powyżej minimum. Po rozebraniu decyzja BMW - wymiana wszystkich łańcuchów i napinaczy. Jak dla mnie igła - bo nie jest wadliwy napinacz, który wymieniają tylko łańcuch, bo to on się rozciąga i lubi przeskoczyć lub się zerwać. Dlatego nie rozumię decyzji BMW o wymianie samego napinacza ;( - jak u niektórych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszym w tym temacie, któremu wymieniają kompletny rozrząd. :) Gratuluję. Wg BMW wadliwy jest właśnie napinacz, który poprzez złe napięcie powoduje rozciąganie się łańcucha. Podobno same łańcuchy są dożywotnie, ale ile w tym prawdy? Wszystko wyjdzie w "praniu". :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wadliwe są napinacze gdyż maja mały zakres pracy.

Rozszerzyła się baza vin do akcji serwisowej więc Ci którzy maja auta z 2008 roku i się wcześniej nie załapali mogą sprawdzić ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem informacje iż moje BMW jest do odbioru został wymieniony sam napinacz a serwisant powiedział ze łańcuch był sprawdzany według jakichś norm i że jest w świetnej kondycjii... dodam iż auto ma przejechane 206 tyś... BMW Dobrzański Kraków. auto do odbioru.

 

A mógłbyś powiedzieć w jakiej kondycji był u Ciebie rozrząd? Chodzi mi wiadomo o subiektywne odczucia "audio"... czy było słychać ten charakterystyczny dźwięk łańcucha?

Pytam, bo sam jestem umówiony u Dobrzańskiego i nie wiem czego się spodziewać. Nalatane mam jakieś 152 tys, łańcuch słychać bardzo wyraźnie na rozgrzanym silniku, a odgłos zdecydowanie nasila się na wyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć w jakiej kondycji był u Ciebie rozrząd? Chodzi mi wiadomo o subiektywne odczucia "audio"... czy było słychać ten charakterystyczny dźwięk łańcucha?

Pytam, bo sam jestem umówiony u Dobrzańskiego i nie wiem czego się spodziewać. Nalatane mam jakieś 152 tys, łańcuch słychać bardzo wyraźnie na rozgrzanym silniku, a odgłos zdecydowanie nasila się na wyższych obrotach.

 

 

Więc u mnie nie było nic słychać łańcucha, Napinacz wymienili bo musieli i na tym sie skończyło...

Gdyby zaczęło się coś dziać dostałem słowną gwarancje 2 letnią bez limitu km.. obym jej nie wykorzystał;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic.. w takim razie zobaczymy jak to będzie w moim przypadku. Początkowo zastanawiałem się gdzie dzwonić: M-cars, czy Dobrzański, ale gdzieś obiło mi się o uszy, że w M-cars'ie ciężko liczyć na miłą obsługę. Nie chciałem tego sprawdzać na sobie, więc ostatecznie zdecydowałem się na drugą opcję i telefon do Dobrzańskiego.

Pan z którym rozmawiałem wydawał się dość konkretny, wytłumaczył w 2-3 zdaniach na czym polega akcja. Wolne terminy mają dość odległe, lekko ponad 2 tyg. czekania. Dostałem informację, że akcja może zakończyć się szybko i odbiorę auto w ten sam dzień, ale muszę jednocześnie nastawić się na to, że samochód będzie musiał zostać u nich tydzień. Generalnie znajomy schemat.

O szczegóły dopytam jak już wszystko ruszy i nadjedzie "judgment day" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł kto może niech wrzuca filmik z pracą swojego N47, i porównamy prace silników. ja postaram sie nagrać jutro jakiś filmik dziisiaj niestety jestem w pracy i nie mam mozliwosci...

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już po wymianie samego napinacza.

Ogólnie wcześniej w aucie był wymieniany cały rozrząd przez poprzedniego właściciela. Przed wizytą nic nie pukało nic nie stukało, żadnych anomalii. Po serwisie usłyszałem że łańcuch jest w bardzo dobrym stanie i wymieniają tylko napinacz bo takie dostali zalecenie od BMW.

Wymieniałem w Inchcape na Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Autko oddane w czwartek rano, odebrane w sobotę ok 12.

Bardzo sympatyczna i konkretna obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja tez jestem umówiony na sprawdzenie w Inchcape we Wrocławiu, nie za bardzo rozumiem na jakiej podstawie ktoś decyduje o tym czy wymienić tylko napinacz czy cały rozrząd. A może jest jakiś serwis w Polsce który z racji akcji wymienia cały komplet rozrządu, czy ktoś ma takie informacje? Może za granicą jest inne podejście i jest to robione w całości. Dajcie znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem moje e61 z wymiany rozrządu w ramach akcji serwisowej. U mnie wymienili cały kompletny rozrząd. Czas trwania naprawy 3 dni. Mechanik powiedział że przyjechałem w ostatnim momencie bo jak wyciągnął napinacz to rozleciał mu się w rękach. Niezły fart bo 3 tygodnie temu kupiłem ten samochód. Polecam Inchape-a w Wawie ul. Prymasa Tysiąclecia. Bardzo profesjonalna obsługa, wszelkie informacje na telefon od koordynatora serwisu, który zajmuje się autkiem, po naprawie samochód umyty, odkurzony i dodatkowo w ramach usługi bezpłatne oględziny auta, sprawdzenie płynów (np. temp zamarzania płynu chłodniczego) , opon itp. Oczywiście wymiana rozrządu 100% bezpłatna. Jedynymi kosztami jakimi może być obarczony klient to koszty związane np z urwaniem jakiejś zapieczonej śróby, co wynika ze sposobu eksploatacji auta. W moim przypadku nie było takich kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na e90 z 2010r. N47 nie ma jakiejś akcji serwisowej :( ???

 

 

 

Gościu zachowujesz sie jak leń;/ poczytaj temat ,zadzwoń zapytaj w ASO . a nie zadawaj głupich pytań;/

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrane moje "świeże" e87 :8) Inchcape Wrocław. U mnie wymieniony sam napinacz. Łańcuch niby w normie. Podobnie jak u kolegi w Wa-wie, przy okazji kontrola bezpieczeństwa, hamulce, płyny etc. ale z tego co zrozumiałem to jest standard aso.

 

Mam pomysł kto może niech wrzuca filmik z pracą swojego N47, i porównamy prace silników. ja postaram sie nagrać jutro jakiś filmik dziisiaj niestety jestem w pracy i nie mam mozliwosci...

 

Spoko pomysł. Nawet nagrałem tylko nie było kiedy wrzucić. Mam nagranie przed, zrobię teraz już po akcji, spróbuję zrobić w podobnych warunkach, żeby było dobre porównanie. Rano, po rozgrzaniu silnika. U mnie było to słychać zaraz po kilku km. Teraz po akcji próbowałem posłuchać, ale hałasy miasta nie pozwoliły. Z tego co udało się usłyszeć, to chyba jest git. Z jazdy po wymianie subiektywne odczucie mam też takie, że silnik pracuje bardziej miarowo. Nie wiem czy to tylko złudzenie czy autosugestia :mrgreen: , ale moim zdaniem pracuje nieco inaczej, mniej klekotania, więc ciągu.

 

I na koniec jeszcze a propos dźwięków, zapytałem w aso, już po wymianie napinacza czy zły dźwięk zniknie. No i nie ma gwarancji, ale może..powinien.. i nawet jeśli nie od razu, to może ucichnąć z czasem - nowy napinacz powinien w miarę jazdy naciągnąć łańcuch nieco mocniej (pomyślałem byle nie za mocno :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy.

 

Przed akcją: http://youtu.be/DWtt6-hVmKw

Po akcji (wymieniony jedynie napinacz): http://youtu.be/DmrwhpgbTho

 

Filmy jednak nagrane w nieco inny sposób.. przed wymianą to było na parkingu podziemnym, po wymianie na "świeżym" powietrzu ale z nieco bardziej rozgrzanym silnikiem :D . W nagraniu z nowym napinaczem słychać metaliczne dźwięki, ale na żywo różnica przed i po jest na moje ucho duża. Przed wymianą szuradło było słyszalne spokojnie przez zamkniętą klapę, teraz nawet po otwarciu ledwo. Gdy się zanurzy głębiej na lewo od silnika słychać metal, ale inaczej niż przed.

 

Pośmigałem przez weekend testowo po aow. To co mnie cieszy najbardziej, to że jest jeszcze więcej przyjemności z jazdy. Dla mnie to jest jeszcze wciąż mniej więcej tak: :shock: :mrgreen: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.