Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Inchape Motors w Wawie, po moim dopytywaniu o ew. koszty ponoszone przez właściciela dali mi zapewnienie, że 100% kosztów dotyczących akcji serwisowej ponosi BMW, oczywiście dodali że jeśli znajdą jakąś usterkę poza rozrządem to koszty jej naprawy będą do pokrycia przez ze mnie ale zawsze będą je konsultowali ze mną. Nie powinno dziwić, że zostawiają sobie taką furtkę gdyż wszystkie samochody zakwalifikowane do akcji mają już 7-8 lat, przebiegi zwykle powyżej 200 tys. i różne przejścia za sobą... Mam tylko nadzieję, że ASO nie upatrzą w tej akcji łatwego naciągania na koszty napraw naszych już niemłodych pojazdów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a jak im spadnie klucz i uszkodzi inne podzespoły to też my zapłacimy bo oni nie mogą odpowiadać za to że komuś ten klucz może wypaść. Niech tak odkręcają aby śrub nie urwać, a jak urywają to znaczy że były kiepskiej jakości lub kiepskiej jakości było rozwiązanie. Ja jutro dzwonie do dobrzańskiego bo od soboty nie mogę się doczekać tel. od nich w sprawie całej akcji.

 

Co do innych rzeczy które wyjdą podczas sprawdzania rozrządu to oczywistą sprawą jest że jeżeli się zgodzimy na naprawę to pokrywamy to z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś obdzwonilem koło 10 salonów po całej Polsce na obecją chwile moje auto nie jest objęte żadną akcja N47D20O1 z 03.2010roku. Edytowane przez approx
e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu było dzwonić do tylu serwisów, myślę że większość korzysta z tej samej bazy nr VIN.

Z tego co widzę masz za nowe auto, stąd brak akcji. Czytając poprzednie posty (również te dotyczące X3, E87) akcja dotyczy głównie aut z końcówki 2007 i początku 2008 o oznaczeniu N47.

 

Ja wymieniłem kompletny rozrząd pod koniec grudnia, w związku z tym mimo załapania się na akcję serwisową narazie wstrzymuję się z wizytą. Poczekam aż znaczna ilość osób już odbierze auta po wymianie/naprawie i podzieli się opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu było dzwonić do tylu serwisów, myślę że większość korzysta z tej samej bazy nr VIN.

Z tego co widzę masz za nowe auto

Z dokumentu na 2 stronie wynika ze przynajmniej powinien zostać wymieniony napinacz, poczekam kilka tyg i zapytam ponownie tak jak ktos wspominał baza VIN moze byc nadal aktualizowana

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do BMW Inchcape Motor Wrocław. Akcja serwisowa obejmuje moje auto (01.2008 rok). Serwisant powiedział, że sprawdzają napinacz i górny łańcuch. Zrobiłem cały rozrząd poza ASO niespełna rok temu ale jak będę jechał do Wrocławia, to pojadę i dam auto do sprawdzenia. Trochę jestem :evil: , że nie ogłosiły tej akcji wcześniej. No ale dobrze wiedzieli co robią :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dostałem dzisiaj tel. w którym Pan z serwisu BMW przekazał mi następujące informacje:

- w każdym samochodzie z silnikiem N47 kwalifikującym się do wymiany rozrządu będzie wymieniany zapobiegawczo napinacz łańcucha.

- następnie będzie sprawdzany łańcuch górny - jeżeli będzie odbiegał od normy zostanie on również wymieniony w terminie późniejszym

- potem dolny łańcuch - taka sama sytuacja co z górnym.

 

Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów wymiany itp. nie ma mowy o tym by kogoś obciążyć kosztami za urwanie śruby itp. wszystko co związane z wymianą rozrządu ponosi ASO!

Zastrzeżeniem jest to że łańcuch nie mógł być wcześniej już wymieniany przez inny zakład nie związany z ASO - nie wiem czy wtedy koszty sprawdzenia pokrywa właściciel samochodu (umnie nie był wymieniany więc nie dopytywałem)

 

Nie przysługuje auto zastępcze na czas wymiany rozrządu, można wynająć koszt 200 zł doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech pytałem o jakieś koszty i odpowiedzieli, że akcja jest oczywiście bezpłatna. Jutro rano odstawiam furę na sprawdzenie i zobaczymy co dalej :)

 

 

Do jakiego BMW dzwoniles ?

 

Byłem osobiście. BMW w Wolfratshausen na Bawarii. Właśnie odebrałem moją bunie. Sprawdzili i powiedzieli, że wszystko jest w porządku ale troszeczkę już go słychać. Przebieg 204000 km. Dlatego wysłali zapytanie czy mają u mnie wymieniać. Jak przyjdzie odpowiedź z BMW to dadzą mi znać czy wymieniamy, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zastrzeżeniem jest to że łańcuch nie mógł być wcześniej już wymieniany przez inny zakład nie związany z ASO - nie wiem czy wtedy koszty sprawdzenia pokrywa właściciel samochodu (umnie nie był wymieniany więc nie dopytywałem)

A skad ma klient wiedziec czy lancuch byl wczesniej wymieniany skoro nie jest 1-szym wlascicielem? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój samochód z 01.2008r jest objęty akcją . Mam do wyboru Poznań, czyli Olszowiec lub Smorawiński. Nie wiem którego wybrać, nigdy nie korzystałem z ASO. Ma ktoś jakieś doświadczenie,propozycję ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu było dzwonić do tylu serwisów, myślę że większość korzysta z tej samej bazy nr VIN..

 

Najwidoczniej jak najbardziej jest sens dzwonić do więcej niz jednego ASO

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.