Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszyskich użytkowników dziś byłem w salonie Bmww Bydgoszczy Dynamic Motor wzięli mój samochód od ręki na akcję serwisową wymieniamy na pewno napinacz oraz mierzą łańcuch Bmw e61 n47 z 2007.09r.

O 18.00 mam dzwonić czy łańcuch też mi wymienią bo już go mocno słychać koleś stwierdził.

W takim układzie będą zamawiać resztę części cololwiek to znaczy ale bez zębatek i wału. Hehe

pozdrawiam Tomasz

Edytowane przez sqizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy auta zakupione za Odrą mogą uczestniczyć w akcji serwisowej ? Kuzyna auto się kwalifikuje a było kupione 3 lata temu w Niemczech.[/quote

 

Witam wszystkich jeszcze raz dzisiaj moje Bmw było sprowadzone z Niemiec Serwis nie robił żadnych problemów. Zamówili dzisiaj Górny łańcuch rozrządu Po założeniu tego łańcucha w czwartek 22.01.2015 zostanie wykonany pomiar dolnego łańcucha względem górnego jeśli okaże się że jest również wyciągnięty nastąpi jego wymiana również zębatkami. Trochę jest to nielogiczne ale mają jakieś procedury. To dziwne że mają taki bałagan w innych serwisach w związku z tą akcją!!! :duh:

Edytowane przez sqizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Ciekaw tylko jestem dlaczego tak późno się na to zdecydowali? Przecież te samochody mają już teraz 7-8 lat. Czyżby przegrali jakąś sprawę w sądzie? :)...

Jak to mówią, time is money.

I w tym przypadku, akcja serwisowa po 7-8 latach od rozpoczęcia produkcji obejmie siłą rzeczy mniejszą liczbę aut, niż np. po 2-3latach.

Powodem jest prewencyjna, prywatna wymiana tych podzespołów przez właścicieli aut.

Nawiasem mówiąc osoby, które wymieniły u siebie rozrząd, a ich auta łapią się na obecną akcję przywoławczą powinny wziąć faktury w dłonie i żądać zwrotu poniesionych kosztów.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03.2007 załapało się i we wtorek oddaję autko :D

Gościu powiedział mi że naprawa od 4h-3dni.

Czy na czas naprawy dostałeś auto zastępcze??

 

Oddaję we wtorek 27 :P

Nie pytałem o auto zastępcze bo mi nie potrzebne ale zapytam jak będę na wymianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mciek a gdzie oddajesz do Mcars czy do Dobrzańskiego, jeżeli dobrze rozumiem to serwis ma w kompie i po vin sprwdza czy samochód się kwalifikuje, czy Centrala Bmw przesyła ktore auta łapią się na wymianę

 

Byłem w m-cars, zapytałem o akcje serwisowe, pan włożył kluczyk do czytnika, poprosił o vin wklepał w komputer i poinformował mnie że jest akcja na rozrząd. Od razu ustaliliśmy termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech i po przeczytaniu tego posta pojechałem dzisiaj do salonu w Wolfratshausen. Pani potwierdziła i umówiła mnie od razu na środę na sprawdzenie. Jeżeli będzie potrzeba wymiany to umówią mnie na nowy termin. Mój silnik to 318d N47 z końcówką A przebieg 204000 km. Mam to auto od maja zeszłego roku i nie mam pojęcia czy poprzedni właściciel wymieniał łańcuch... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciekaw tylko jestem dlaczego tak późno się na to zdecydowali? Przecież te samochody mają już teraz 7-8 lat. Czyżby przegrali jakąś sprawę w sądzie? :)...

Jak to mówią, time is money.

I w tym przypadku, akcja serwisowa po 7-8 latach od rozpoczęcia produkcji obejmie siłą rzeczy mniejszą liczbę aut, niż np. po 2-3latach.

Powodem jest prewencyjna, prywatna wymiana tych podzespołów przez właścicieli aut.

Nawiasem mówiąc osoby, które wymieniły u siebie rozrząd, a ich auta łapią się na obecną akcję przywoławczą powinny wziąć faktury w dłonie i żądać zwrotu poniesionych kosztów.

 

Ciekaw jestem jak podejdą do tych, którzy już za nas zapłacili ;) niemałe pieniądze za wymianę na swój koszt...

 

BTW, w Inchape Motors w Wawie nie mają napinaczy i każą czekać do 30.01, kiedy ma przyjść jakaś większa dostawa do Polski. Dopiero wtedy będą umawiali na wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Wszystkich na forum.Niedawno kupilem BMW e90 320D. Wlasnie przeczytalem ten watek i tak sie zastanawiam czy orientuje sie ktos czy ta akcja na wymiane lancucha rozrzadu dotyczy tylko Polski?

Dziekuje i pozdrawiam

W drugim poście przed Twoim masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie wróciłem z ASO oczywiście tutaj w UK i pracownik powiedział mi ze żadnej takiej akcji nie ma. Jak chce to Oni mi sprawdza i ewentualnie wymienia lancuch...oczywiście za pełną opłata jaka liczy sobie serwis

 

Drukuj pdf z drugiej strony tematu i wracaj do nich.może się nie zrozumieliście,albo gość po prostu nie ma pojęcia o swojej robocie.w UK często się z tym spotykałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój samochód kwalifikuje się do akcji. Produkcja 11.2007. Na początku serwis średnio zorientowany, bo otrzymałem informację, że trzeba pokryć koszt robocizny w wysokości 6tyś zł :lol:

Po mojej prośbie o weryfikację tej informacji, serwis oddzwonił, przeprosił za wprowadzenie w błąd i potwierdził to co przedmówcy czyli:

- przyjeżdża się na diagnostykę i wymianę napinacza (3-4 godziny)

- mierzenie "specjalnym urządzeniem" napięcia łańcucha

- decyzja o zakwalifikowaniu do wymiany bądź nie i zamawianie części

 

Jednocześnie otrzymałem informację, że w przypadku "uszkodzeń" związanych z wymianą rozrządu nie wynikającymi z winy serwisu, a wynikającymi z wieku pojazdu (np. zapieczone śruby), koszt pokrywa właściciel pojazdu. Trochę średnio to brzmi i będę weryfikował czy taką informację potwierdzi inny ASO BMW.

 

Moja informacja pochodzi z Bawaria Motor Katowice.

Terminy od 28 stycznia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

w dniu 19.01.2015 pytałem się o akcje w serwisie w bialymstoku u Breczki. Dopiero dostali informacje w tym dniu. po sprawdzeniu nie łapie się na akcje rok produkcji 22.01.2009 r. powiedzial serwisant ze vin zaczynajacy się na VJ nie ma akcji. kazał zadzwonić za miesiąc poniewaz nie wszystkie vin jeszcze wklepali to systemu z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz teraz sam nie wiem. Zadzwoniłem do polskiego dealera BMW w Polsce w Lubinie z zapytaniem o ta cała akcje z rozrządem i powiedział ze to prawde. Podałem ostatnie 7 cyfr swojego VIN i sprawdzil ze auto się kwalifikuje do spr. i ewentualnej wymiany. Wydrukowalem ta inf. z drugiej strony o całej akcji i pojechałem do drugiego ASO w mojej okolicy...uslyszalem,ze nic takiego nie ma miejsca. Po spr. VIN gość jedynie zaproponował odpłatne spr. łańcucha i jak będzie coś nie tak to skontaktuje się z BMW w celu rozbicia kosztów pomiędzy mnie a BMW. Na papiery nawet nie chciał patrzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.