Skocz do zawartości

Buczenie z tylu


MariuszR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z buczeniem z tylu w e39, ujawnia sie od 50-60 km/h i przestaje przy 140-150 km/h. Czasami przstaje jak skrecam na dlugim luku ale tylko gdy skrecam w prawo. Czy ktos spotal sie z takim probloemem?

Czy jest to wina ukladu napedowego, czy moze lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na łożysko, ja w swoim obecnym aucie (E39) wymieniałem prawy tył a w poprzednim e34... wymieniałem prawy tył :)

Dzieki z podpowiedz :D .Duzo kosztowala wymiana? Czy warto kupic oryginal czy mize jakis zamiennnik jesli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
odświeżę stary wątek , wczoraj u mnie w e-46 zauważyłem buczenie z tyłu ale tylko przy prędkości między 90 a 110km/h - nie wiem czy to dyfer czy coś innego , nie ma różnicy czy jadę w zakręcie czy na prostej - zauważyłem wczoraj bo zmieniłem koła na zimowe / nowe opony / i teraz nie mogę sobie przypomnieć czy miałem tak na letnich - czy może to być wina niespasowania sie jeszcze nowych opon zimowych ? czy dyfer :( , opony wyważone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko na 1000% - ja miałem podobne objawy. Zmieniłem od razu dwa mimo, że jedno tylko hałasowało...ale jeśli chcesz mieć spokój...to zmieniaj dwa. Ja zapłaciłem więcej - jedno łożysko 240 - czyli dwa 480 same łożyska plus 100 zł za zmianę jednej strony - czyli razem 680.. I niech mechanicy uważają na taśmę na łożysku po której jak założy się łożysko czyta czujnik ABS - jak ci taśmę wcisną, albo uszkodzą...to przy hamowaniu będzie ci sie non sop włączał ABS... Ja miałem nieprzyjemność takiej sytuacji...musieli chłopaki rozbierać ponownie i zamienić łożysko...
http://www.skredyt.pl/projekty/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!

 

u mnie tez cos wyje z tylu, najgorzej przy predkosci miedzy 60 a 80 , ale zauwazylem ze jak jade po luku w lewa strone to wycie niknie i jest cisza, gdzies czytalem na forum kolega pisal ktore to moze byc lozysko do wymiany jak sie skreca w lewo i przestaje wyc ale teraz nieumiem znalesc tego posta:(

 

jak ktos by mogl mi pomoc to dziekuje bardzo.

 

pozdrawiam devro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko jak sprawdzic dokladnie ktore ??

 

ma ktos moze jakis pomysl , bo jak wspomnialem mechanicy chca wymieniac wszystko po kolei.

 

pozdrawiam devro.

Jest jeden skuteczny sposób... garaż, albo noc na podwórku - żeby cicho było - tyłek w górę, para w łapy i... kręcimy :mrgreen:

Bardzo proste acz skuteczne! Naprawdę.

Jeśli to faktycznie łożysko, to gwarantuję, że przy rozkręceniu koła do... "jako takiej" :norty: prędkości usłyszysz które huczy.

A najlepiej na podnośnik - jak będzie wysoko łatwiej kręcić :D

Powodzenia w kręceniu! <-

 

 

...żartuję, nie jest tak źle. Ale to na serio najskuteczniejszy sposób!

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.