Skocz do zawartości

F11 Opcja gwarancji rozszerzonej ceny


crok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że to nie ten dział (ale pośrednio dotyczy gwarancji) - tylko dla informacji co do wysokich kosztów - hak holowniczy do 520d LCI - ręcznie montowana kula - ponad 10.150zł z montażem :duh: Fakt, że w tym jest jakiś KIT zwiększający wydajność układu chłodzenia (chyba większe wiatraki na chłodnicy, już sam nie wiem, ale cena jest okrutna) - ale nie ma wyjścia, jak nie chce się stracić właśnie gwarancji i ma się rozszerzoną tak jak ja do marca 2019r...

Sam nie wiem, na razie odpuszczam... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo go zamówić przy konfigurowaniu auta wyszło by 50% ceny dokładnie 5280zł , co przy obeznej cenie 10150zł była by to prawdziwa okazja :)

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to faktycznie - to ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych. Ja wyboru nie miałem, bo brałem z Premium Selection, ale być może na przyszłość będę pamiętał. Do tego z tego co się orientuję, ten hak jest wtedy chowany elektrycznie - więc w tej sytuacji 5000zł to kwota do przełknięcia.

 

Wszyscy myślimy o rozszerzonej gwarancji ale nie wszyscy myślimy o jej ograniczeniach i minusach z racji jej posiadania - tak naprawdę jesteśmy skazani na ASO prawie w każdej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się np. wybierze przedłużenie gwarancji do 4 lata/80 tys.km to czy przed upływem 4 lat lub 80 tys. km można przedłużyć np na 6 lat / 150 tys ?

Czy wtedy płaci się tylko różnicę między w/w pakietami? Korzystał ktoś z takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dostałem dzisiaj info od dealera, że gwarancje można przedłużać tylko do końca roku (moja 2-letnia końćzy się 2017.10). Czy ktoś jeszcze dostała taką informację?

 

Przy zakupie dostałem informację, że gwarancję mogę przedłużać tuż przed końcem aktualnie obowiązującej i mogę co roku to robić. Teraz mam informację, że albo przedłużę do końca grudnia albo już nie będę miał opcji przedłużenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety to prawda :(

"Tylko do końca 2016 roku możliwy jest zakup lub przedłużenie pakietów BMW Repair Inclusive (BRI) oraz BMW Service Inclusive (BSI), BMW Service Inclusive Plus (BSI+) na dotychczasowych zasadach.

Od dnia 01.01.2017 zakup Pakietów Naprawczych BRI oraz BSI i BSI+ będzie możliwy tylko dla nowych samochodów i nie będzie możliwości ich rozszerzenia.

Wszystkie wcześniej zakupione pakiety BRI oraz BSI i BSI Plus pozostają ważne, a także mogą być przedłużone zgodnie z aktualnymi warunkami maksymalnie do dnia 31.12.2016 r."

 

Moim zdaniem BMW strzela sobie właśnie w stopę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda :(

"Tylko do końca 2016 roku możliwy jest zakup lub przedłużenie pakietów BMW Repair Inclusive (BRI) oraz BMW Service Inclusive (BSI), BMW Service Inclusive Plus (BSI+) na dotychczasowych zasadach.

Od dnia 01.01.2017 zakup Pakietów Naprawczych BRI oraz BSI i BSI+ będzie możliwy tylko dla nowych samochodów i nie będzie możliwości ich rozszerzenia.

Wszystkie wcześniej zakupione pakiety BRI oraz BSI i BSI Plus pozostają ważne, a także mogą być przedłużone zgodnie z aktualnymi warunkami maksymalnie do dnia 31.12.2016 r."

 

Moim zdaniem BMW strzela sobie właśnie w stopę...

 

Mój punkt widzenia jest taki ,że jako osoba która kupiła auto u brokera z fabryczną dwuletnią gwarancją i miała możliwość przedłużenia jej na kolejne lata w ASO ( co zreszta zrobiłem ) przy zakupie nowego pojazdu dwa razy zastanowię się gdzie dokonać kolejnego zakupu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie w połowie przyszłego roku była w planach wymiana F20 na F48. Bardzo mocno będę się zastanawiał, czy nie zmienić marki.

Uważam, że BMW właśnie pozbywa się jednego ze swoich mocnych atutów.

 

Powiedzmy sobie szczerze - adaptacyjne światła LED można mieć w Astrze, a podgrzewaną kierownicę nawet w Corsie. Więc niegdysiejsza przewaga marek premium w postaci wyposażenia obecnie właściwie nie istnieje.

W przypadku BMW do tej pory zaletą były m.in. bardzo dobre i elastyczne warunki serwisu.

Jednak takie zagrania jak powyższe, coraz bardziej zbliżają marki premium do mark popularnych - pytanie czy sam >znaczek< wystarczy, aby klient płacił kilkadziesiąt % więcej za auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili zdanie, dostałem taką wiadomość godzinę temu:

 

Uprzejmie informujemy, że w celu utrzymania satysfakcji klientów i zapewnienia im możliwości zakupu Pakietów Naprawczych oraz Serwisowych BSI Plus w rozsądnym czasie, została podjęta decyzja o przesunięciu daty wprowadzenia zmian.

 

Rejestracja oraz przedłużanie Pakietów będzie możliwe do 31 marca 2017r.

 

To jednak nie zmienia faktu, że postąpili nie fair w stosunku do klientów. Jeśli powodem likwidacji tej opcji jest jej nieopłacalność dla BMW to powinni to wycować dla nowych klientów, a nie dla istniejących, którym mówili, że taka opcja będzie cały czas dostępna. Jak dla mnie BMW straciło wiarygodność i nie wiem czy będzie wyborem jeśli chodzi o moje następne auto (ale do tego jeszcze kilka lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem takie ceny netto http://imgur.com/a/dCyCx (520d xdrive)

 

Jeśli to przepisy to one też nie zostały raczej wprowadzone wczoraj tylko wcześniej i BMW musiało o nich wiedzieć. Zwlekanie do ostatniej chwili z informowaniem klientów też nie jest fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To dotyczy nie tylko klientów.

Serwisy są również zaskoczone takim posunięciem (a przynajmniej dwa warszawskie, z którymi dzisiaj rozmawiałem).

 

Inna sprawa, że ze strony BMW to zagrywka wyjątkowo nieprzemyślana PR'owo.

Bo deadline 31.12 (o ile nie zostanie przedłużony) przekłada się na niespodziewany wydatek sporych kwot, w krótkim czasie, do tego tuż przed świętami.

W moim przypadku, przy dwóch autach, to kwota pięciocyfrowa... (zakładając, że chciałbym wykupić dla każdego z aut BRI na 5 lat)

 

Oj, BMW baaardzo dużo straciło u mnie tym posunięciem :evil:

Naprawdę będę mocno się zastanawiał przy kolejnej wymianie aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin jest do końca marca..ale i tak to skucha po całości.... czy to nie jest coś w stylu prawa działającego wstecz? Przecież zawarli umowę z tymi co kupowali nowe auta i teraz nagle zmieniają coś a nawet kończą.

 

http://www.bmw-smorawinski.pl/o_nas/aktualnosci_i_oferty/aid/395d1a1d8f928d920e8bc542572a1a01/-/nowe_zasady_rejestracji_pakietow_bri_i_bsi_plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW wycofuje się z BRI/BSI w momencie, gdy producenci marek popularnych idą drogą wprowadzenia takich usług.

 

Czy ktoś wie - zmiana znaczy, że nie będzie można kupić obsługi serwisowej czy przedłużyć gwarancji w ogóle? Strzał w stopę to chyba najdelikatniejsze określenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś wie - zmiana znaczy, że nie będzie można kupić obsługi serwisowej czy przedłużyć gwarancji w ogóle? Strzał w stopę to chyba najdelikatniejsze określenie.

Podobno (tak przynajmniej twierdzi ASO na dzień dzisiejszy) przedłużoną gwarancję będzie można wykupić tylko w momencie konfigurowania nowego auta, jako wybrana opcja "wyposażenia".

Czyli zamawiając nowe auto będziesz musiał:

- wyskoczyć na dzień dobry ze sporej kaski (tzn. opłacić pakiet za kilka lat z góry)

- zadecydować ile tak naprawdę planujesz jeździć autem (w sytuacji gdybyś przez cały okres eksploatacji chciał mieć gwarancję - bo później już jej nie przedłużysz)

- liczyć się z ewentualną stratą finansową za opłacony z góry pakiet w sytuacji, gdy auto sprzedasz jednak wcześniej

 

Powyższe ma rzekomo dotyczyć BRI (czyli przedłużonej gwarancji), zaś nie ma dotyczyć BSI (czyli Service Inclusive) - ten podobno będzie można dokupywać/przedłużać.

Tyle tylko, że wartościowe tak naprawdę jest BRI... Samo BSI, bez BRI - przynajmniej w mojej opinii - jest ekonomicznie słabo uzasadnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem takie ceny netto http://imgur.com/a/dCyCx (520d xdrive) ...

 

To wszystko jest bardzo dziwne.

Zaproponowano mi (F11 520d RWD) trochę inne ceny: 1146/2552/5499 odpowiednio za 3/4/5 rok z limitem 200 tys. Pewnie netto ale nie zapytałem.

Wszystko w rozmowie telefonicznej, poprosiłem o maila ze szczegółami i cisza :lol:

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekajcie bo nie rozumiem. Mam auto z 2015 r, wlasnie przedluzylem gwarancje na 3ci rok (nie chce od razu na 5 - zreszta tak mi sugerowano, ze lepiej co rok przedluzac, a bo to sie auto rozbije, ukradna itp). Czy to oznacza ze teraz musze jechać do BMW i jednak przedłużyć na 5 lat bo inaczej nie będę w stanie nic zwojować po 31.12.2016?

 

Jak tak to ma wyglądać to pier...le to BMW i więcej już go nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.