Skocz do zawartości

nowe bmw 7 2016


Vale46

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co z tą nową 7-demką jest ale jeździłem już kilkoma i w każdej jak wjadę w nawet nie dużą dziurę to dobicie i huk jest straszny.. w aucie za ponad pół bańki z pneumatyką..

 

Spróbuj wersję bez Executive Drive Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Geno może miałeś jakiś bardzo wczesny egzemplarz 7. Ja zanim kupiłem moją to testowałem pięć różnych i w żadnej takich efektów trzeszczenia nie zauważyłem.

Dużo jeździłem też S500 i potwierdzam, że zawieszenie tłucze przy nierównościach poprzecznych. W 7 z kolei odradzam Executive Drive Pro bo powoduje głuche stuki na naszych drogach w mieście.

 

Kimi nie wiem co oznacza dla Ciebie, że prowadzenie takie sobie. Moim zdaniem to najlepiej prowadzące się BMW. Można dostroić sobie ustawienia pod siebie i mieć to co kto lubi.

5 przy nowej 7 jest ociężała, X6/5 za mało komfortowe i zbyt podatne na wiatr. Jedyna uwaga, że mogłoby jeszcze ciut ciszej w środku 7 i tu S wygrywa.

Potwierdzam, w sumie jeździłem trzema egzemplarzami G11 i żaden nie trzeszczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto było z 2016, ale szczegółów już niestety nie pamiętam :)

 

Boczki drzwiowe w moim aucie Mercedes kleił już dwa razy i teraz już czeka mnie wymiana prawego. Na łączeniu kieszeni z główną skorupą powstaje drganie ( na początku tylko od muzyki, teraz od wydechu przy 3k rpm kiedy jest w sumie najgłośniejszy ) i dosyć mocno to słychać. Tak więc nie ma reguły chyba, że BMW, Merc czy Audi, wszędzie zdarzają się wpadki :duh: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w okolicach okna kierowcy.

 

Po to masz gwarancję aby serwis to bezpłatnie usunął - proste :roll:

 

Tyle, że to inna kwestia. Piszę o wadach a nie o zakresie gwarancji. Choć raz jak usuwali taką wadę to jeszcze gorzej po czasie było. I tak cały czas do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to jest wada, czy po prostu fizyka... W S klasie jest podobnie.

Wady to subiektywne wrażenie i 7 ma pewnie kilka jak każde auto. Jednym one przeszkadzają a innym nie.

Już kiedyś pisałem, że nie ma aut idealnych...

 

Napisz co jeszcze Tobie nie pasuje po dłuższym czasie eksploatacji Twojej 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Taka natura czlowieka ze woli ponarzekac niz pochwalic.

 

Mnie dokuczaja najbardziej "dobicia" amortyzatorow przy wjezdzie na poprzeczna nierownosc.Stad moje pytanie. Czy myslicie ze moglem cos uszkodzic wjezdzajac ostatnio na poprzeczna nierownosc z predkoscia okolo 90km/h gdzie znak ograniczal ten odcinek drogi do 50km/h ? Mam wrazenie od tego czasu ze auto nie jest juz tak stabilne podczas prowadzenia jak bylo na poczatku i bardziej podatne na wiatr. Czy da sie to jakos zmierzyc ? Jedyne co mi przychodzi do glowy to pomiar geometri ale nie chcialbym niczego dotykac w nowym aucie. Mam nadzieje ze to tylko moje chorobliwe subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ktos tu napisal ze na glosnosc 50d jest jak 20d. Bzdura. 50d 400ps w 7 jest mega ciche

 

http://bryler.net/M6/750/IMG_20161019_135817_291.jpg

http://bryler.net/M6/750/IMG_20161019_135651_638.jpg

http://bryler.net/M6/750/IMG_20161019_135728_367.jpg

http://bryler.net/M6/750/IMG_20161019_140406_376.jpg

http://bryler.net/M6/750/IMG_20161019_173513_794.jpg

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura czlowieka ze woli ponarzekac niz pochwalic.

 

Mnie dokuczaja najbardziej "dobicia" amortyzatorow przy wjezdzie na poprzeczna nierownosc.Stad moje pytanie. Czy myslicie ze moglem cos uszkodzic wjezdzajac ostatnio na poprzeczna nierownosc z predkoscia okolo 90km/h gdzie znak ograniczal ten odcinek drogi do 50km/h ? Mam wrazenie od tego czasu ze auto nie jest juz tak stabilne podczas prowadzenia jak bylo na poczatku i bardziej podatne na wiatr. Czy da sie to jakos zmierzyc ? Jedyne co mi przychodzi do glowy to pomiar geometri ale nie chcialbym niczego dotykac w nowym aucie. Mam nadzieje ze to tylko moje chorobliwe subiektywne odczucia.

 

Radzę Ci... pojezdzij ze 2-3 dni jakąś renówką lub skodą i wsiądź z powrotem do BMW, uwierz mi, ze wszystkie objawy nagle znikną... :mrgreen: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,BMW nie jest aż taki super,W222 mimo że "starszy" model ,jest lepszy pod względem komfortu,wyciszenia,wytłumienia.Zawieszenie w W222 działa o epoke lepiej jeśli chodzi o komfort.Jeżdże też Passatem 2004r i takich dobic nie ma.We wszystkich BMW które miałem te dobicia występowały ,w E60,F11,F11 LCI ( z resztą to znana cecha BMW) a w Passatach nie.A co do Skody to proponuje przejechać się nową Superb ,różnica między G11 minimalna,na pewno nie taka jak w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A co do Skody to proponuje przejechać się nową Superb ,różnica między G11 minimalna,na pewno nie taka jak w cenie.

 

 

Różnica między Superb a G11 minimalna ?

 

 

Też na to zwróciłem uwagę i się zastanawiam czemu kolega kupił BMW skoro od lat ma problem z "dobijaniem" i według niego jest taka mała różnica między Superb'em a G11? Po co się męczyć skoro można mieć taką "lalę" w tak niskiej cenie? :lol:

Osobiście nie twierdze, że Superb to złe auto, co więcej value of money jest bardzo dobry ale nie porównuj go do G11 to inna "bajka" !

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No cóż. Polska to bardzo ciekawa kraj - że zacytuję klasyka. Bo skoro w wątku o G30 najczęściej pojawia się oktawia (pisownia zamierzona), to czemu nie można szukać podobieństw G11/12 do super-be...

 

Ja osobiście nie widzę żadnych i w ogóle takie rozważania są absurdalne. Wiadomo, że każdą tezę można potwierdzić, lub odrzucić, ale litości... Jeśli zaś mityczna już ilość miejsca ma być wyznacznikiem, to czemu by nie pomyśleć o Żuku i Nysie? Albo od razu o Jelczu? Można wszystko wrzucić na pakę. I materac, i sofę, i nawet telewizor 55''. I nogi wyciągnąć. Razem z teściową, jak ktoś ma i chciałby przewieźć. Zmieści się. I jest napęd na tył! (tego nawet Czesi nie oferują...) :evil:

 

BTW - 750Li, jazda w trasie bez jakichś specjalnych szaleństw - 9,5 (to i tak litr więcej, niż średnie spalanie podane w instrukcji, nie mówiąc już o zużyciu podawanym "poza miastem", więc żaden to wyczyn...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba myśleć stereotypowo i klękać przed rzeczami. To tylko samochody. Można porównywać wszystko ze wszystkim. Robią to zwykli zjadacze chleba. Robią to również profesjonaliści. Kilka lat temu to właśnie dziennikarze z auto bilda, porowali superba do 7 i stwierdzili, że w wielu aspektach nie jest to gorszy samochod i całkiem udanie stawia czoło uznanej marce. Także porównajcie i nie przejmujcie się tymi co mówią co można a czego nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za (jak zwykle) jakże wiele wnoszący i merytoryczny post, mówiący, jak trzeba żyć, a jak nie należy. W nocy klękam przed ołtarzem z monachijskich nerek. A w dzień chowam się, żeby nie było widać, jak mi wstyd, że tak przepłacam. Dobrze, że jest coś takiego, jak rolety i szyby Individual, przynajmniej nie widać, jak się czerwienię, gdy obok stoi bolid z kurą na masce.

:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.