Skocz do zawartości

Liqui moly diesel spülung


tgorka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką samą sytuację, zrobię tak jak Ty :cool2:

Jak masz dostęp do podnośnika albo kanału to możesz zrobić dokładniejsze czyszczenie samym preparatem nie rozcieńczonym olejem napędowym. Wystarczy zaopatrzyć się w wężyk przezroczysty do paliw i olejów np 8mm, opaski zaciskowe oraz złączki plastikowe do wężyków, czysty słoik i filterek paliwowy przepływowy. Pod samochodem odłączasz przewód paliwowy zasilający za filtrem paliwa oraz powrót, następnie łączysz wyjście z filtra z powrotem do zbiornika. Przewody zasilający i powrotny idące od silnika przedłużasz przy pomocy złączek opasek i wężyków przezroczystych (na zasilającym montujesz filterek) i wkładasz do słoika napełnionego preparatem tak żeby zasilający dotykał dna. Uruchamiasz auto i pozwalasz mu pracować na samym preparacie, aż wypali prawie całą zawartość (tak żeby nie zaciągnął powietrza i nie zapowietrzył układu. W miedzy czasie możesz dodawać gazu, trzymać po kilkanaście sekund na wyższych obrotach. Uważaj żeby syf spod samochodu nie leciał do słoika z preparatem.

To taka skrócona instrukcja dla osób, które nie boją się troszkę pobrudzić i mają jakiekolwiek zdolności manualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Reasumując Liqui moly, Valvoline - TAK!!!

inne wynalazki - NIE!!!

 

Ogolnie sie zgadzam ale do przetestowanych srodkow dodaje tani xeramic pomaranczowy i drogi archoil 6400.

Stosuje tez czasem olej 2t w ilosci 150ml na bak (shell vsx lub ravenol scooter) lecz nie daje on takich efektow jak LM czy Valvoline.

Przypominam wszystkim ze na stacjach STATOIL od 16 listopada jest juz dostepny ON arktyczny bez bio syfu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co ile stosujecie ten preparat (LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG 2666) ? Mniej więcej co ile tankowań lub co jaki okres czasu? Raz w miesiąca, raz na pół roku? Jak długo utrzymuje się ten efekt aksamitnej pracy silnika po zastosowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ostatnio właśnie będąc obok statoil postanowiłem zrobić wyjątek i zamiast na orlenie to tam zatankowałem.może to efekt psychologiczny po tym co tutaj kiedyś czytałem,ale auto jakby "lepiej chodzi" :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja tez wlasnie zamowilem Liqui moly. Od poczatku zimy, drugi rok z rzedu, mam problem z falowaniem obrotow na cieplym silniku i dodatkowo smrodem spalin w kabinie :/ Co prawda tej zimy nie sprawdzalem, ale w zeszlym roku wariowaly rozne wtryski (np raz nr1 a kilka dni pozniej nr3 itp), wiec mam nadzieje ze Liqui moly zalatwi sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem tankować na lotosie.

ON w centralnej,północnej i północno wschodniej jest z rafinerii lotosu w Gdańsku.

Ci co mieszkają na południu muszą niestety sami dobrać sprzedawcę wg swoich preferencji.

Ja osobiście unikam oleju napedowego z Orlenu i BP ale jak ktoś ma tylko takie stacje to musi po prostu częściej lac dodatek czyszczacy wtryski.

Z paliwem jak z wódka niby wszystkie takie same ale po jednej boli głowa a po innej już nie.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem tankować na lotosie.

ON w centralnej,północnej i północno wschodniej jest z rafinerii lotosu w Gdańsku.

Ci co mieszkają na południu muszą niestety sami dobrać sprzedawcę wg swoich preferencji.

Ja osobiście unikam oleju napedowego z Orlenu i BP ale jak ktoś ma tylko takie stacje to musi po prostu częściej lac dodatek czyszczacy wtryski.

Z paliwem jak z wódka niby wszystkie takie same ale po jednej boli głowa a po innej już nie.

 

Jestem z południa wielkopolski czy tutaj Lotos też będzie najlepszym wyborem? I dlaczego akurat Lotos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem w innych autach ten preparat przy wymianie filtra paliwa na nowy, dolewałem puszke LM i jeszcze troche ropy aby był pełny filtr wtedy praktycznie odrazu samochod zaciąga ten preparat więc i efekt najlepszy.

BMW - Bayerische Motoren Werke

Moja E91 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=313333 Dowpipe RM-Motors, Turbo Hybyrda TC-Turbo, Styling 159 Sparkling Graphite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z południa wielkopolski czy tutaj Lotos też będzie najlepszym wyborem? I dlaczego akurat Lotos?

 

Nie mam pojecia bo nie tankuje w tej czesci kraju.

Zapytaj sie na swojej stacji w ktorej rafinerii kupuja ON.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy ktos moze wie czy LM Diesel Spullung dostepny w Niemczech i w Polsce jako art 2666 to jest to samo co Diesel Purge dostepny w GB i Irlandi jako art 1811. Ze strony LM wynika ze dzialaja tak samo. Moze jest tu jakis spec od Liqui Moly...
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

witam, nie wiem czy to ktoś w ogóle jescze zagląda, ale no może uda sie odswieżyć. A więc mam pytanie odnośnie tego preparatu, zwłaszcza jak jest zimna to tym bardziej warto go zastosować. A więc czytając komentarze jedni mówią żeby zalać preparat do baku kiedy pojawia się rezerwa, inni pisali, że wręcz przeciwnie należy go lać jak jest pełny bak (lub po porstu dużo paliwa) Więc tak sumując która wersja jest poprawna/lepsza ? . I druga kwestia, równie ważna, otóż preparat ma za zadanie przeczyscic wszystko co napotka na swojej drodze - czyli będzie czyścił też syf z baku (zwłaszcza jak bedzie wlany na rezerwie), więc pojawia sie pytanie czy powinno sie po takim zabiegu zmienic filtr paliwa ?? lub jakiekolwiek inne filtry ??

 

Pozdrawiam, i liczę na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam, nie wiem czy to ktoś w ogóle jescze zagląda, ale no może uda sie odswieżyć. A więc mam pytanie odnośnie tego preparatu, zwłaszcza jak jest zimna to tym bardziej warto go zastosować. A więc czytając komentarze jedni mówią żeby zalać preparat do baku kiedy pojawia się rezerwa, inni pisali, że wręcz przeciwnie należy go lać jak jest pełny bak (lub po porstu dużo paliwa) Więc tak sumując która wersja jest poprawna/lepsza ? . I druga kwestia, równie ważna, otóż preparat ma za zadanie przeczyscic wszystko co napotka na swojej drodze - czyli będzie czyścił też syf z baku (zwłaszcza jak bedzie wlany na rezerwie), więc pojawia sie pytanie czy powinno sie po takim zabiegu zmienic filtr paliwa ?? lub jakiekolwiek inne filtry ??

 

Pozdrawiam, i liczę na odpowiedź :)

masz problemy z wtryskami czy czysto zapobiegawczo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry środek :cool2: , nigdy nie miałem problemów.....stosuje go profilaktycznie ,polecam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie/rady są różne bo wszystko zależy od oczekiwań ....... ale należy być świadomym, że taka chemia "nowych wtrysków" itd. nie zrobi.

 

A) Profilaktycznie

- zastosować na 0,5 albo cały bak

 

B) Tryb Pośredni

- zastosować na rezerwę

 

C) Tryb Awaryjny :norty:

- pomijany jest bak i "wpięcie" następuje przed pompą podprogową/podgrzewaczem (w zależności od serii) aby silnik chodził na zawartości opakowania.

 

Po B i C koniecznie filtr paliwa do wymiany.

 

Ja przy okazji wymianu oleju stosuję tą płukankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz problemy z wtryskami czy czysto zapobiegawczo?

 

nie, na szczęscie nie mam problemów z wstryskami (tzn tak mi sie wydaję). Po porstu chcę profilaktycznie to wykonać - oczywiście jeśli ma to przynieść korzyści, stąd też pytałem o te wszystkie aspekty czy na pusty czy na pełny bak lub czy należy zmienic filtr paliwa czy nie. No i przede wszystkim dlatego, że jest zima i chciałby 'pomóc' mojemu silnikowi diesel ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie możesz zalać na niecałe pół baku, korekcje na pewno wyrównają się :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.