Skocz do zawartości

Liqui moly diesel spülung


tgorka

Rekomendowane odpowiedzi

Kleen-Flo smar do oleju napędowego (953) 1.92L ---> http://www.zmienolej.pl/oferta/dodatki-do-paliwa-diesel/kleen-flo-smar-do-oleju-napedowego-953-1-92l-detail ktoś stosował??

obecnie dolewam Lm 1052 w stosunku 1:300 i zastanawiam się czy nie kupić tego dedykowanego oleju do ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Korzystałem dwukrotnie w przeciągu pół roku z Liqui moly diesel spülung, lałem paliwo "premium" z BP(stacja przelotowa na trasie Rzeszów karków, niesamowity przemiał) i ORLEN(nowa, 3 letnia stacja) korekcje na 4 cylindrze miałem -1,7 do -2, reszta 0,3 do 0,7 po zalaniu silnik pracował łagodniej ale korekcje na 4 cylindrze wahały się od -1,5 do-2 czyli bez zmian.

Była zima ktoś na forum wrzucił porównanie ON z różnych stacji po 24h przy chyba -25stopni, od tej pory zacząłem tankować tylko na STATOIL i LOTOS paliwa premium ( nie mają bio dodatków w zimie albo mają ich dużo mniej) i co się okazało....

Kiedy podpiąłem inpę nie moglem uwierzyć własnym oczom, korekcja na 4 cylindrze -0,6, od tego czasu zrobiłem 6 tys km, korekcja nadal się utrzymuje na takim poziomie nawet na ON letnim aktualnie tankuję głowinie na STATOIL MILESA . Reasumując zanim zaczniecie wydawać kasę na dodatki proponuję zatankować paliwo dobrej jakości, wyjeżdżenie zbiornika i weryfikację bo może wcale nie są potrzebne dodatkowe specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moj post z probkami ON wyszedl ci na zdrowie :)

Ciesze sie bardzo.

Paliwa premium zawieraja ten sam dodatek co LM tyle ze jest go 1.5-2L na 1000L paliwa w cysternie.

Regularne stosowanie sprawdzonego paliwa daje taki sam efekt jak plukanka.

Ostatnio uzywam tego Valvoline'a z galerii ponizej :

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z580/5805415/small/1.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z580/5805415/small/2.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z580/5805415/small/3.jpg http://www.galerieallegro.pl/views/5805415/1.jpg

Zdjęcia na aukcje Allegro

 

Do tej pory uzylem jakies 10 butelek obu typow i czuc roznice.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich autach co jakiś czas używałem AMSOiL Diesel Injector Clean ADF nie wiem jak wyglądała korekcja wtrysków bo nie sprawdzałem, ale dźwięk silnika po przejechaniu około 150km był wyraźnie mniej klekoczący co nawet potwierdził mój brat, który wogóle nie wiedział że coś dolewałem.

W ostatnim aucie przed stosowaniem tego środka test przelewowy pokazał że 2 wtryski leją prawie dwa razy tyle co pozostałe. Później nie robiłem testu przelewowego tak więc nie wiem czy coś się poprawiło. Od testu zrobiłem jeszcze około 20 tyś mil i auto sprzedałem. Nie miałem z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 grudnia ma byc znow arktyczny miles plus diesel na stacjach STATOIL bez biododatkow.

Niestety firma ogranicza sie tylko do pln-wsch ,wsch i poludniowej czesci kraju :)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dzień dobry mam pytanie odnośni tego specyfiku jak w temacie do osób ktore go stosują. Naczytalem się sporo ale zastanawia mnie jedno.. Skoro to cos ma czyścić wtryskiwacze tzn ze rozpuszcza nagar brud i caly syf który sie niby osadzil. Tylko skoro wlewając go do baku to ten specyfik przeciez nie wie gdzie jest i powinien rozpuszczać również syf w baku co za tym idzie zarąbać filtr paliwa idąc dalej reszta syfu dojdzie do wtryskow... Przypuszczając ze rozpuszcza wszystko na amen i wiąże siw z paliwem to po spaleniu ropy w baku i tak sie gdzies osadzi... Chciałbym bliżej poznać zasadę działania tego czegos i co siw dzieje z tym całym syfem który niby lm ma oczyścić bo troche nie bardzo zasady działania tego rozumiem. Czy może to tylko pic na wode i jest to zwykly dodatek uszlachetniajacy który niby jest w paliwach prenium ktore również przez te dodatki niby czyszczą wtrysku itp ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie tak jak piszesz.

Rozpuszcza wszelkie syfy ktore pozniej przechodza przez filtr paliwa i wtryskiwacze.

Po takiej operacji warto wymienic filtr na nowy.

Nie kupuj tylko zadnych polskich filtronow etc.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat .

Wszyscy tu polecaja Liqui Moly spulung a czy ktoś stosuje Motul diesel system clean 300ml ? środek ten podobno nie tylko czyści ale i smaruje .

Ja osobiście użyłem dwóch środków najpierw LM potem Motul i motul bardziej mi podpasował tylko nie wiem czy to tylko moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mechanik mi polecił żeby do pełnego baku w moim przypadku diesla nalać poł buteleczki oleju dla dwusuwów ponieważ u nas paliwo jest bardzo słabo lepkie czy coś takiego i taki olej pomoże.Słyszał ktoś już o takim czymś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam e46 330d czyli według danych producenta ok.63 l zbiornik.

 

Jak myślicie jakie będą najlepsze efekty zalania tego środka do zbiornika paliwa.

 

1.Zatankować do pełna i wlać cały specyfik

 

czy jak niektórzy twierdzą

 

2.Zalać przy małej ilości paliwa-np na rezerwie

 

?

 

No i czy przy drugiej opcji mając te np.5 litrów paliwa można zalać aż 500ml tego środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam zamierzam użyć tego specyfiku Moje pytanie jest czy jeżeli użyjemy go na około 10 litrów to znaczy wleje do baku ten specyfik następnie wyjeżdżał to paliwo z tym specyfikiem czy może być tak że rozpuści mi jakieś brudy i zapchał filtr lub wtryski dodam że bezpośrednio po wyjeżdżaniu tego paliwa wymienię filtr paliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję LM 2666 już od dłuższego czasu. Najlepsze efekty daje uruchomienie auta na pół godziny na samym preparacie, ale w e90 jest to trudne ze względu na umiejscowienie filtra pod podłogą. U siebie miałem taką sytuację, że po rozgrzaniu silnika np w trasie, po zatrzymaniu bujało silnikiem i wskazówką obrotomierza na wolnych obrotach. Zakupiłem puszkę LM 2666, wyjeździłem prawie całe paliwo (tak żeby komputer pokazywał 30km zasięgu) do prawie pustego zbiornika wlałem całą puszkę LM i pojechałem na przejażdżkę w okolice stacji paliw. Jeździłem do momentu aż komputer pokazał chyba 7km zasięgu, zatankowałem do pełna i zrobiłem próbę (ostro na trasie a potem postój na wolnych obrotach) i z dużym zaskoczeniem stwierdziłem brak falowania :) Do tej pory mam spokój.

Stosowałem ten preparat też w innych autach, w Mercedesie 2.2. CDI napełniając nim nowy filtr paliwa i w Audi 2.0 TDI uruchamiając silnik bezpośrednio ze słoika z preparatem i wszędzie użycie przynosiło pozytywne efekty.

Podobne ale nie tak spektakularne efekty czyszczenia układu wtryskowego można uzyskać stosując Valvolina VPS SynPower Diesel Fuel System Cleaner, też sprawdzony na poprzednich autach i po zastosowaniu jest różnica w korekcjach wtrskiwaczy.

Nie polecam natomiast preparatów firmy STP, użyłem w jednym z poprzednich aut dodatku do paliwa i silnik zaczął pracować głośniej i tak twardo jakby nie miał smarowania. Zrobiłem też raz dolewkę płynu do wspomagania firmy STP i pompa zaczęła wyć.

 

Reasumując Liqui moly, Valvoline - TAK!!!

inne wynalazki - NIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.